Blog Açmak İstiyorum Diyenler İçin 10 Neden

0
5574

Blog açmak istiyorum ancak tam karar vermek için bana neden lazım diyorsanız sizin için 10 neden sıraladım:

Okuyucu Kitlesi Oluşturun

Blog açmak, interneti kullanan milyarlarca insana ulaşmanızı sağlar. Blogunuzda yazı yazarak kendinizi veya işletmenizi tanıtabilirsiniz. Blog açmak nasıl olur veya blog açmak için ne yapmalıyım? gibi yazı başlıklarıyla insanlar için blog yazarak ücretsiz bilgi verdiğinizde okuyucu kitleniz oluşmaya başlar ve zamanla bu insanları müşterilere ve arkadaşlara dönüştürebilirsiniz.

Kendinizi Kanıtlayın

İlgi alanınızla ilgili blog açmak ve kaliteli yazılar yazmak, o işi bildiğinizi kanıtlamanıza yardımcı olur. Dolayısıyla sizi değerlendirmek ve tanımak isteyen insanlar, laftan çok icraatınıza bakarlar. Blog sizi tanıtan reklamdır. Reklam sayesinde profesyonel imajınız olur. Sizinle iletişime geçmeye çalışırlar ve iş bulmanız çok kolay hale gelir.

Etkileşiminizi arttırın

Blog sitesi yapmak trafik (ziyaretçi veya müşteri) çekmenizi sağlayarak potansiyel müşteri edinmenize yardımcı olur. Böylece sizi veya ilgi alanınızı arayan insanlarla tanışmanıza veya iş yapmanıza vesile olur.

Araştırma yeteneğinizi geliştirin

Blog yazmak (bloglamak), bir şey hakkında bir fikir edinmenizi ve daha iyi açıklamak için araştırmanızı sağlar. Bu şekilde, iyi bir araştırma yaparak fikirlerinizi daha iyi ve kapsamlı bir şekilde yansıtabilirsiniz. Yazdıkça yazdığınız konuyu daha iyi öğrenir ve o konuya daha iyi aşina olursunuz. Böylece araştırma yeteneğiniz gelişerek nitelik kazanmış olursunuz.

Blog açmak istiyorum diyorsanız önce hikayenizi anlatın

Blog açmak istiyorum ancak nereden başlayacağım bilmiyorum diyorsanız önce kendi hikayenizi anlatarak başlayabilirsiniz. Blog yazarak kendi sitenizi güçlendirebilir sonrasında bu avantajı fırsata çevirerek medya şirketinizi kurabilirsiniz. Böylece hikayenizi bir haber kanalına bağlı kalmadan insanlara ulaştırabilirsiniz. İlginizi çeken veya hobiniz hakkındaki konuları kaleme alırken bir hikayenin nasıl tasvir edileceğine, hangi bilgilerin konu içine ve dışına alınacağına karar verebilirsiniz. Blog açmak gelişiminiz için sizi 10 adım ileri götürür.

Yeni İnsanlarla Tanışın

Blog açarak yazacağınız yazılardan ulaşacağınız insanların hepsi sizin hayran kitleniz olmayabilir. Arkadaşınız, iş arkadaşınız, ortağınız veya sevdiğiniz biri de olabilirler. Ancak belirtmek isterim ki: blog yazılarımı okutan sonra bir çok kişi mail veya iletişim kanallarını kullanarak bana ulaştı ve bu kişilerden bazılarıyla arkadaş olduk.

Dikkat Çekin (Farkındalık Oluşturun)

Bazı araştırmalara göre, insanların %99’u yalnızca online içerik tüketirken, %1’i içerik üretiyor. Gitgide rekabetçi hale gelen internette dünyasında öne çıkmak için zaman kaybetmeden blog açarak farkındalık oluşturun.

CV’nize Ekleyin

Bir konu hakkında blog yazarak, okuyuculara, işverenlere, hedef kitlenize veya ağınıza bu konuda uzman olduğunuzu, yetenekli ve bilgili olduğunuzu gösterebilirsiniz. Blog sitenizi özgeçmişinize (CV) ekleyebilirsiniz.

Hobi edinin ve dertlerinizi azaltın

Mutluluk paylaşıldıkça artar sıkıntılar ve dertler paylaşıldıkça azalır. Endişeli ve içine kapalı bir insansanız kendinizi anlatarak ve yazarak ifade edebilir sizin gibi insanlara ulaşabilir bu işi zevkli bir hale getirerek hobiye bile dönüştürebilirsiniz.

Blog yazarak para kazanın

Blog sitenizi ziyaret eden çok sayıda okuyucunuz olursa, para kazanma ihtimaliniz de o oranda artar. Teknoloji çağında ek gelir elde etmek belki de bu işi asıl gelir kaynağınız haline getirmek son derece olasıdır. Daralan ekonomide bütçenize katkı sağlamak için blog açmak isteyebilirsiniz.

Blog oluşturmak istiyorsanız blog açma sitelerine göz atabilir, blog açmaya karar verdiyseniz blog nasıl açılır başlıklı rehberimi okuyabilirsiniz.

blank
Kişisel bloguma hoşgeldiniz! Burada WordPress'i kullanarak her türlü web sitesinin (blog, kurumsal, e-ticaret vb.) nasıl yapıldığını ve oluşturacağınız sitenin Google'da görünmesini sağlamak adına SEO tekniklerini nasıl kulanacağınızı yazıyorum.
guest
0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments