60+ En İyi Hosting Firmaları Listesi [2020]

9020
Türkiye'deki En İyi Hosting Firmaları Listesi
En İyi Hosting Firmaları Listesi

En iyi Hosting Firmaları 2020 Türkiye Listesi güncellendi. Aşağıda bulunan ve Türkiye’de faaliyet gösteren yerli ve yabancı web hosting ve domain şirketlerinden bir çok hizmet satın alabilirsiniz;

 • Domain (Alan adı; web sitesi adresi)
 • Web Hosting (Paylaşımlı (Shared Hosting) veya Paylaşımsız)
 • VPS Server (Virtual Private Server – VPS Hosting)
 • VDS Server (Virtual Dedicated Server – Cloud Server (Bulut Sunucu))
 • Dedicated server (Adanmış sunucu. Yani, yazılımsal ve fiziksel kaynakların bir arada olduğu paylaşımsız özel sunucudur)
 • Güvenlik sertifikaları (SSL sertifikası)
 • E-posta Hizmetleri
 • Hazır siteler
 • Bir firmadan başka bir firmaya web site taşıması (hosting değiştirme işlemleri gibi bir çok işlem)

Not: 2019 yılında Türkiye’de 60 adet hosting firması olduğunu tespit etmiştim ve el altında olması amacıyla o listeyi yazıya çevirdim. Bu yazının amacı sadece bundan ibarettir.

Hosting firmalarında birbirine benzer pek çok özellik vardır. Örneğin;

 • Bazı web sunucuları bir paket satın almadan önce kısa bir süre için ücretsiz deneme sunar.
 • Bazı şirketler ise 1 yıllık hizmet aldığınızda 1 yıllık ücretsiz alan adı sunar. Ayrıca, 1 yıllık ücretsiz kurumsal e-posta da sağlar.
 • Özelliğine göre başlangıç paketleri; Aylık 1,44 TL ile 1,400,00 TL arasında değişebilmektedir.

İçinizden, “İçlerinde hangisi en iyi hosting firması acaba” diye düşünüyorsunuz belki. Bu sorunun cevabı kişiye göre değişir. Size göre iyi olan, başkasına göre olmayabilir. Barındırma firmaları karşılaştırmasını bu yazıda sizin değerlendirmenize bırakıyorum.

Ancak yine de bir değerlendirme bekliyorsanız sizi hosting firmaları karşılaştırılma başlıklı yazıma bekliyorum. Orada bir anket sonucuna göre ilk 15’e giren şirketleri topladım. Hepsinin sözleşmelerine kadar inceledim. İsterseniz bir göz atın.

Ekleme: Daha önce liste sıralaması rastgele idi, artık öyle değil. Hangi sunucu ziyaretçiye indirim kuponu veya promosyon kodu verirse onu üste taşıyacağım. Ayrıca her indirim yapanı çıkarmıyor; sıralama yaparken, hosting alırken nelere dikkat edilmeli hususlarını göz önünde bulunduruyorum.

İsterseniz en iyi hosting firmaları listesine geçmeden önce hosting firması nedir, hosting nedir, domain ne demektir kısaca bunlara bakalım.

Hosting Firması Nedir

Hosting Firması Nedir - (En İyi Hosting Firmaları)
Hosting Firması Nedir – (En İyi Hosting Firmaları)

Web sitenizdeki verileri sizin adınıza barındıran, bakımını ve güvenliğini sağlayan şirketlere hosting firması denilir.

Piyasada; web barındırma şirketleri, yer sağlayıcısı, İnternet web hosting siteleri veya web hosting firmaları olarak da bilinir. Tanımı biraz daha açarsam;

 • Web sitesine yüklediğiniz verileri barındıran,
 • Web barındırma hizmetini kendisine görev edinmiş kişiler tarafından oluşturulmuş,
 • 7/24 çalışmakta olan sunuculara, mühendislerin veya teknikerlerin müdahale edebildiği,
 • Veri güvenlik önlemlerini alan ve sunucuların her an yedeklemesini sağlayan,
 • Ortaya çıkan sorunlara çözüm üretmek için telefon veya bilet desteğine sahip kuruluşlara, web barındırma şirketleri denir.

Günümüzde, bir hosting firması kurmak kolay hale geldi. Bu yüzden piyasada bir çok şirket mevcut. Özellikle Türkiye’de 2016, 2017, 2018, 2019 ve 2020 yıllarında hosting firmalarının sayısı hayli artmış durumda. Bu da haliyle seçim yapmamızı zorlaştırıyor.

Son olarak, web barındırma sağlayıcılarının özellikleri, arama motorları veya kullanıcılar için erişilebilir, hızlı, güvenli ve kesintisiz olmalıdır.

Hosting Nedir

Hosting Nedir Grafikle Anlatım (En İyi Hosting Firmaları)
Hosting Nedir Grafikle Anlatım (En İyi Hosting Firmaları)

Hosting, web sitenizdeki dosyaların saklandığı yerdir. Başka bir deyişle: Sitenize veya blogunuza yüklediğiniz; MP3’ler, videolar veya fotoğrafların barındırıldığı depolama alanıdır.

Hosting, İngilizce bir kelimedir ve Türkçesi “barındırma” veya “barındırma hizmeti” demektir. Hosting ile domain; Ferhat ile şirin, Leyla ile mecnun gibidir. Bunlar birbirine benzemezler ancak birbirlerinden de ayrılamazlar.


En temel itibariyle paylaşımlı veya paylaşımsız hosting terimlerini çok duymuşsunuzdur.

Paylaşımlı hosting; bir sunucuya çok fazla çok fazla kişi varsa, yani barındırılıyorsa, buna paylaşımlı hosting (shared hosting) denilir.

Paylaşımsız hosting; kısaca, sadece bir kişiye ait olan sunucu türüdür. Yani özeldir ve paylaşılmaz.


Hosting satın aldıktan sonra, tüm işlemleri yöneteceğimiz ve kontrol edeceğimiz yere panel ismi verilir. 30’a yakın yönetim paneli vardır. Bunlardan en çok kullanılanı cPanel’dir.

Not 1: WordPress hakkında daha fazla bilgi edinmek için WordPress nedir hakkındaki makalemi kontrol edebilirsiniz. Nasıl kişisel bir web sitesi yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa, sizi blog nasıl açılır sayfamı ziyaret etmeye davet ediyorum.

SSD vs HDD Arasındaki Hız Farkı (En İyi Hosting Firmaları)

Not 2: Paket almadan önce verilerinizi yükleyeceğiniz disklerin, SSD (Solid State Drive – Katı Hal Sürücüsü) olmasına dikkat edin.

Bilgisayarın içindeki iki farklı (SSD ve HDD) bellekten örnek verelim. Yukarıdaki videoda SSD disk, HDD’ye göre 3 kat daha hızlıdır.

Bilgisayarlar gibi barındırma şirketleri de sunucularında SSD veya HDD kullanırlar.

Herhangi bir siteyi oluşturmak için hosting yanında domain de satın almanız gerekir.

Domain nedir

Domain (Alan Adı) Nedir Kısaca
Domain (Alan Adı) Nedir Kısaca

Domain, dijital dünyadaki web sitenizin adı veya adresidir. Domain, İngilizce bir terimdir ve Türkçesi alan adı demektir.

İnsanların sitenizi bulmak için; Google, gibi arama motorlarına yazdığı isimdir. Örneğin; wpsitekur.com.

Alan adı araması yapmak için domain sorgulama sitelerine ve domain satın almak için domain nasıl satın alınır yazıma bakabilirsiniz.

En İyi Hosting Firmaları 2020 Türkiye Listesi

1. CENUTA | Tavsiye En İyi Hosting Firması (%20 Hosting İndirim Kodu)

CENUTA - En İyi Hosting Firması Türkiye Lokasyon
En İyi Hosting Firması Türkiye Lokasyonlu CENUTA

Cenuta, Türkiye’nin en iyi hosting firmaları arasında %100 yerli sermeye ile 2012 yılında kurulmuştur. Türkiye’de hem hosting paketleri için indirim kodu veren ve hem de az bilinen mükemmel hosting firmaları olduğunu söylemiştim. İşte CENUTA o sunuculardan biridir.

Destek biletlerini çok hızlı cevaplayan bir şirkettir. Çok hızlı SSD sunuculara sahip olmak istiyorsanız, web hosting sağlayıcısı CENUTA’yı denemenizi tavsiye ederim (Çünkü kendim daha önce WordPress L paketini kullandım. Şimdi de yüksek performanslı VDS sunucularını kullanıyorum).

Aklınıza takılan soruların cevaplarını, canlı müşteri destek hattından veya satış temsilcisinden öğrenebilirsiniz.

 • Her gün 5 GB’a kadar olan siteler yedeklenir.
 • 5 GB boyutu aşmayan her sitenin taşıma-transfer (hosting değiştirme) işlemlerini ücretsiz gerçekleştirir.
 • 7/24/365 gün 0 850 885 33 31 nolu telefondan teknik destek sağlar. Not 3: Bu, sürekli çevrimiçi olması gereken bir site için en önemli faktörlerden biridir.
 • Sunucuların tamamında Imunify360 güvenlik sistemleri bulunur.
 • Ek olarak diğer firmalarda olmayan bir özellik ise paylaşımlı hosting hizmetlerinde SSH ve Uzak MySQL desteği bulunur.
 • İade süresi 15 gündür. Bu süre içinde; Alan adı, SSL Sertifikası Co-Location hariç tüm hizmet modellerinde geri ödeme yapılır.

Genelde kurumsal olarak hizmet verir; Fransız Lape Hastanesi ve Nestle gibi büyük şirketlerde referansları var.

Worspress Hosting paketleri

 1. WordPress Hosting
  1. WordPress Hosting S (Yeni blog sitesi kurmak isteyenler için ideal)
  2. WordPress Hosting M
  3. WordPress Hosting L (Birden fazla site kurmak isteyenler için ideal)
  4. WordPress Hosting XL
 2. Limitsiz Hosting
 3. Ekonomik Hosting
 4. Windows Hosting
 5. Kurumsal Hosting
 6. Bayi Hosting

CENUTA’dan hosting hizmeti satın almak istiyorsanız %20 indirime sahip olacağınız wpsitekur hosting indirim kodunu kullanabilirsiniz. (Satın alma esnasında sistem tarafından yönlendirileceksiniz).

Not 4: wpsitekur indirim kodu; alan adı kaydı ve transferi hariç tüm ürünlerde ve tüm ödeme periyotlarında kısa süreliğine geçerlidir. %20 CENUTA web hosting indirim fırsatını kaçırmayın, bugün alın.

2. Verigom | En İyi Türkiye Hosting Firması (%15 Web Hosting İndirimi)

Verigom %15 İndirimli Ucuz & Kaliteli Hosting Firması Logosu
Verigom Hosting Firması Logosu

Verigom; Türkiye’nin maliyet yönünden en ekonomik, sunucu yanıt ve tepkime süresi en kısa ve hizmetlerini modern teknoloji sistemlerini kullanarak sunan en kaliteli hosting firmalarından biridir.

Verigom barındırma şirketi, hosting sektöründe 2010 yılından beri faaliyet göstermekte ve o tarihten beri bir çok web sitesine hosting hizmeti vermektedir.

İnsanların hızlı açılan bir site istediği dünyada, siz de hızlı yüklenen bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız Verigom sizin için iyi bir seçenek olabilir. Ayrıca Verigom, Türkiye’deki en ucuz 10 alan adı sağlayıcı şirketleri arasında yer almaktadır.

Verigom hosting şirketi, WPSiteKur takipçileri için web hosting, wordpress hosting ve reseller hosting ürünlerinde %15 indirim sağlıyor.

 • Tamamen müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyorlar.
 • Müşteri geri bildirimlere değer veriyorlar.
 • Özellikle müşteri verilerinin güvenliğine çok önem veriyorlar. (Hosting hizmetlerinde günlük olarak 2 farklı sunucuya ücretsiz yedekleme yaparak, müşterilerinin veri kaybı yaşamasını ciddi anlamda önemsiyorlar).
 • İNODE Dosya Limitleri diğer firmalara kıyasla oldukça yüksek (Diğerlerine kıyasla 2 katı).
 • Ortalama destek talebi yanıtlama süresi 7 – 15 dakika arasında.
 • Başka hosting firmalarından web hosting hizmet taşımasını ücretsiz yapıyorlar.
 • Verigom, Türkiye’de bulunan sunucuları dünya çapında bilinen global TIER III+ sertifikalı veri merkezinde barındırıyorlar. Global veri merkezi ile çalışan nadir şirketlerdendir.
 • Hosting Hizmetinde Senelik Alımlarda Ücretsiz .COM Domain Hediyesi Bulunmaktadır.
 • Reseller (Bayi) Hizmeti, yıllık satın alımlarda ücretsiz .COM domain hediyesine sahiptir.

Özelliklerinde ve Avantajlar

 1. Ücretsiz Günlük Yedekleme,
 2. Yeni Nesil E5 İşlemcili Sunucu Altyapısı
 3. Tüm Hizmetlerde Ücretsiz DDOS Koruması,
 4. 7/24 Jet Hızında Ticket Desteği,
 5. LiteSpeed Web Server
 6. CloudLinux İzolasyonu
 7. %99,9 Uptime Garantisi
 8. CageFS İle Güvenli Altyapı
 9. MariaDB İle Yüksek Performans
 10. İmfunity360 & CXS Exploit Tarayıcı
 11. Ücretsiz Softaculous Aracı ( Tek Tıkla Yüzlerce Script Kurulumu)
 12. Yüksek İnode Limiti ( 200.000 )
 13. Global TIER III+ İstanbul Lokasyon Verimerkezi

BTK Yer Sağlayıcı Belgesine sahip Verigom, kurumsal olarak hizmet veren bir hosting firmasıdır.

wpsitekur %15 indirim kodu ile domain ve hosting hizmeti satın almak için Verigom hosting firmasına şimdi göz atın.

3. Hostixo (% 25 Hosting İndirimi)

Hostixo - En İyi Hosting Firmaları
Hostixo – En İyi Hosting Firmaları Türkiye 2018

Hostixo, 2007 yılından beri hosting sektöründe faaliyet gösteren en iyi Türk hosting şirketleri arasındadır. Hostixo, kullanıcıları tarafından övülen, hosting ve domain almak için ideal bir web barındırma sağlayıcıdır.

Litespeed web sunucusu ve cloudlinux güvenliğini ve yeni nesil işlemcileri ile yüksek yazma hızına sahip SSD sürücüleri vardır.

Haftalık yedekleme, ömür boyu SSL sertifikası, WordPress siteler için Litespeed Önbellek eklentisi ile alan adı kaydı ve transferi ücretsizdir!

Ayrıca, web barındırma için 15 gün içinde koşulsuz bir geri ödeme garantisi sunar.

WordPress barındırma paketlerini gözden geçirmek ve bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilir, satış temsilcileriyle canlı bir röportaj yapabilirsiniz.

Paketler;

 • Alan Adı Kayıt işlemleri
 • Web barındırma (Linux – Windows – Limitsiz – Kurumsal – WordPress)
 • Reseller (Linux – Windows)
 • Sunucu (Bulut Sunucu – Sanal – Türkiye Dedicated – Fransa Dedicated – Amerika – Dedicated – Almanya Dedicated)
 • SSL Sertifikaları (Standart – Wilcard – Comodo – Rapid)
 • Lisans Hizmetleri (CPanel – Litespeed – CloudLinux – Directadmin – Softaculous)
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var

Web hosting sağlayıcısı Hostixo‘nun sitesine göz atın. WPSiteKur ziyaretçileri için %25 WordPress barındırma kupon kodu: wpsitekur

4. Güzel Hosting Şirketi (%10 WordPress Hosting ve Linux Host İndirim Kodu)

Güzel Hosting - En İyi Hosting Firmaları
Güzel Hosting – En İyi Hosting Firmaları

GüzelHosting, 2008 yılından beri Türkiye’de barındırma ve alan adı hizmeti sunan popüler ve en iyi ve hızlı Türk hosting firmaları arasındadır.

 • Türkiye Lokasyon Hosting yeri Denizli ve İstanbul’da; Yabancı ülkelerdeki konumu ise Fransa ve Almanya’dadır.
 • %99 uptime (yükleme hızı) garantisi verir.
 • 7/24 sorularınıza & problemlerinize cevap vermeye hazırdır.
 • Bazı hizmetler hariç koşulsuz iade garantisi 3 gündür.
 • 7 gün içinde paranızı kolayca alabileceğinizi belirtir.
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası vardır. (Devlet kontrolündedir ve güvenilir)

Paketleri içinde;

 • Domain (Alan adı alana bedava hosting verilmektedir)
 • Web hosting (Sınırsız Hosting, Linux & Windows Hosting – WordPress Hosting – Radyo Hosting + Ücretsiz SSL sertifikası)
 • Reseller Hosting (Bayi)
 • Kiralık Sunucu
 • SSL Sertifikaları (Standart – Wildcard – EV)
 • Kurumsal e-posta
 • Hazır site yapıcı
 • Ücretsiz hosting siteleri taşıma

Güzel Hosting İndirim Kodu ile WordPress hosting ve Türkiye – Avrupa lokasyon hosting kampanyasını kaçırmayın. İsterseniz özel wpsitekur kupon kodunu kullanarak %10 indirimden yararlanın.

En iyi Türk hosting firması Güzel Hosting‘in web sitesine ziyaret edin.

5. GoDaddy | Yabancı Hosting ve Domain Sitesi (%80 İndirim Kuponu)

GoDaddy Popüler Alan Adı Kayıt Şirketi - En İyi Hosting Firmaları
GoDaddy Popüler Alan Adı Kayıt Şirketi – En İyi Yabancı Hosting Firmaları

GoDaddy, Türkiye’de web hosting ve domain kayıt hizmeti veren en popüler ve en iyi yabancı hosting firmaları arasındadır. (Diğer yabancı web sağlayıcılarını aşağıdaki SSS‘de bulabilirsiniz. Ancak burada belirtmek gerekirse; orijinal WordPress Hosting sayfasındaki önerilen yabancı barındırma sağlayıcıları şunlardır: BlueHost, DreamHost ve SiteGround.)

En iyi domain ve hosting firması GoDaddy’dir. Kullanıcı sayısının milyonların üzerinde olmasından anlayabilirsiniz. Diğerleri kusura bakmasınlar ama diğerlerinin tamamını toplayın bunun kullanıcı sayısına ulaşamazlar. Üstelik İnternet dünyasına yeni girecek olanları indirim kuponları ve promosyon kodları ile teşvik ediyor.

GoDaddy, hosting alana bedava domain veren sitelerdendir. GoDaddy’den, 1 yıllık domain’i bedava kullanmak için paketinizi 12 aylık seçmeniz gerekir. 12 aylık hosting alana ayrıca 1 yıl boyunca e-posta hesabı ücretsiz verilir.

GoDaddy büyük bir firma:

 • 1997’den beri İnternet alan adı ve web barındırma hizmeti vermektedir.
 • Aylık ziyaretçi sayısı 54.000.000’dur (Bu sayı, araştırma yapıldığındaki aylık ziyaretçi sayısıdır. Zamanla azalabilir veya artabilir).
 • Bireysel ve yeni başlayanlar için en ideal fiyatı ve en kaliteli hizmeti sunar.
 • Dünya çapında yaklaşık 19 milyon müşterisi ve yönetimi altında 78 milyon alan adı bulunur.
 • 14 farklı yerde veri merkezi konumu yani lokasyonu vardır.
 • Dünya üzerinde 56 ülkede, 56 farklı dille hizmet verir.
 • Bu firmadaki müşteri temsilcileri bir problem yaşadığınızda hızlı bir şekilde çözüm sunar.
 • Çözüm için görüşeceğiniz müşteri temsilcileri, Türkçe konuşur.

Ucuz hosting firmaları arıyorsanız bu onlardan bir tanesidir. WordPress hosting için yurt dışında 5 dolara sattığı paketleri Türkiye’de 5 TL’ye satıyor.

GoDaddy WordPress Hosting‘in normal fiyatı üzerinden %80’e varan indirimlerden yararlanmak için GoDaddy Promosyon Kodlarını ziyaret edin.

6. Alastyr (%10 Hosting İndirim Kodu)

Alastyr - En İyi Hosting Firmaları
Alastyr – En İyi Hosting Firmaları

Alastyr firması 2002’de kurulmuş en uygun fiyatlı hosting firmalarındandır. Marka tescil yapacaksanız düşünebilirsiniz.

 • 7/24 hizmet verir.
 • Sorularınıza hızlı dönüş yapar.
 • Müşteri memnuniyetini ön planda tutar.
 • Alastyr’nin Yer Sağlayıcı Sertifikası vardır.

Bireysel ve kurumsal bir web hosting sağlayıcısı arıyorsanız, Alastyr sizin için iyi bir çözümdür. Firma yorumlarını İnternet’te araştırdığınızda büyük çoğunluğunun iyi olduğunu göreceksiniz.

Paketler;

 • Domain sorgulama ve kayıt hizmeti
 • Web hosting hizmetleri (Ekonomik – Limitsiz – SEO – Kurumsal – E-Ticaret – WordPress)
 • Reseller (Bayi)
 • Sunucu (Bulut sunucu – VPS – Kiralık – Barındırma)
 • SSL Sertifikaları (Standart – WildCard – Ev SSL)
 • Hazır Site
 • Kurumsal e-posta
 • Lisans (Sunucu Yönetim paneli CPanel – LiteSpeed)

wpsitekur indirim kodunu uygulayınca mevcut indirimlerin üzerinden %10 indirim kazanacaksınız. Örneğin,şirket % 25’i verirse, benden de %10 alacaksınız, böylece indirim oranınız %35’e yükselecek.

İnternet hizmetlerini aksamadan kullanmak için web sitesi hosting firması Alastyr‘ye geçiş yapın.

7. Turhost

Turhost - En İyi Hosting Firmaları İçindedir.
Turhost – En İyi Hosting Firmaları

2004 yılında Türkiye’de kurulan Turhost, muhtemelen Türkiye’deki en kaliteli hosting firmasıdır.

Kaliteli ve en iyi WordPress Hosting şirketi dememin nedeni iki yıl WordPress hosting hizmetini kullandığımdandır…

E-ticaret sitesi kurmayı düşünüyorsanız kesinlikle Turhost’u tavsiye ederim. Turhost candır.

 • Turhost’un Yer Sağlayıcı Sertifikası var.
 • Lisans, domain SSL gibi ürünler hariç para iade garantisi 15 gündür. Hizmet sözleşmesinde hepsi ayrıntılı olarak yazar. Ürün satın almadan önce bakmanızda yarar var.
 • Yükleme hızı %99,9’dur.
 • Müşteri desteğine ihtiyaç duyduğunuzda canlı destek biriminden müşterisi olun olmayın yardımcı olur.
 • Güvenilir olması, hizmet kalitesinin yüksek olması gibi etkenlere bağlı olarak;

Udemy video eğitim platformunda kurs hocaları tarafından, en çok Turhost hosting firması tavsiye edilir. Turhost, canlı destek ve web barındırma hizmeti açısından kullanıcıların beğenisini kazanan bir sunucudur.

Not 5: Ayrıca SEO alanında iyi olduğunu da söyleyebilirim. Hosting kelimesini Google’a yazdığınızda her zaman ilk sayfada ve en önde.

Paketler;

 • Domain sorgulama, domain transfer gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Web barındırma (Linux hosting- Windows – WordPress – Sunucu Yönetim paneli CPanel – Kurumsal – Reseller)
 • Reseller (Bayi)
 • Kiralık Sunucu (Dedicated (Fiziksel) Server – Bulut sunucu – SSD – SSD VPS – VDS – Sanal)
 • Bazır paketlerinde ücretsiz SSL Sertifikaları var.
 • Kurumsal e-posta
 • Site Kur
 • Lisans hizmeti (CPanel – Plesk – LiteSpeed)

WordPress Hosting veya diğer hizmetleri satın almak için, Tushost‘un sitesini ziyaret edin.

8. OdeaWeb

OdeaWeb - En İyi Hosting Firmaları
OdeaWeb – En İyi Hosting Firmaları

Gaziantep’te kurulan OdeaWeb, satın alacağınız etki alanını ve web barındırma ürünlerini anında etkinleştirir. Ayrıca sabit fiyat garantisi verir.

 • Uptime (yüklenme hızı) oranı yüksektir.
 • PHP betik dili yazılımları için yapılmış siteler için sorunsuz altyapıya sahiptir. Çünkü WordPress paketi iyi çalışması için optimize edilmiştir. Özellikle WordPress alt yapı olanlar problem yaşamadan kullanabilir.
 • Webmasterlar için dolu dolu hizmetleri vardır.
 • OdeaWeb tarafından alınan önlemlerle güvenlik sorunlarını en aza indirirsiniz.

OdeaWeb Ekşi Sözlükte ve özellikle r10 formunda baya popülerdir. Son 1 yıl içinde hizmet alanların verdikleri puana baktığınızda “Bir tane mi kötü yorum olmaz arkadaş! Vay AQ” diyebilirsiniz. Odeaweb o kadar mükemmel.

Paketlerinde;

 • Domain kayıt ve sorgulama
 • Web hosting hizmetleri (Linux hosting – Windows Hosting – WordPress Hosting – E-Ticaret Hosting)
 • Sunucu (VPS Sanal Sunucu – VDS Sanal Sunucu – Fiziksel Sunucu)
 • SSL Sertifikaları (Symantec – Comodo – GeoTrust – Rapid)
 • Hazır Site
 • Kurumsal e-posta
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 2,8 TL / Aylık

En iyi hosting firmaları arasında yer alan OdeaWeb‘in sayfasını ziyaret edebilir, uygun fiyatlarla domain hosting satın alabilirsiniz.

9. ÖmürTech

ÖmürTech - En İyi Hosting Firmaları
ÖmürTech – En İyi Hosting Firmaları

2010 yılında faaliyete geçen bir Türk hosting firmasıdır. ÖmürTech, SSD’yi Türkiye’de kullanmaya başlayan ilk hosting sağlayıcısıdır. Hizmetlerinden birini satın aldığınızda anında etkinleştirilir.

2019 yılı Uptime oranı %99,7’dir. DDOS ve BOTNET koruması vardır.

Paketler;

 • Web hosting (Linux – Bayi)
 • SSL (Comodo – GeoTrust – Rapid)
 • Sunucu (Dedicated)
 • Domain (Alan Adı)
 • Site Kur Aracı
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 3,49 TL / Ay

ÖmürTech‘in web sitesine gidin.

10. Hozzt

Hozzt - En İyi Hosting Firmaları
Hozzt – En İyi Hosting Firmaları

2006 yılından bu yana, performans odaklı hizmetler sunan hızlı Web hosting firmaları arasındadır. Müşteri memnuniyetine değer veren ve hizmetlerini sürekli geliştiren bir hosting sağlayıcısıdır.

 • Tüm veri merkezleri Türkiye’dedir.
 • 15 gün içinde para iadesi yapar.
 • Gece 4’te, mesaj attığınızda 5 saniye içinde cevap verir.
 • İnternet hizmetlerini aksamadan kullanabilirsiniz.

Paketler;

 • Web Barındırma (Linux – Windows – Kurumsal – VIP – CMS (WordPress, Joomla, E-ticaret)
 • Reseller (Linux – Windows)
 • Sunucu (Cloud – Dedicated)
 • Domain (Alan Adı)
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 0,83 dolar / ay

Hozzt‘un web sitesini ziyaret edin.

11. NiobeWeb (%10 VPS Sunucu Kampanyası)

NiobeWeb - En İyi Hosting Firmaları
NiobeWeb – En İyi Hosting Firmaları

Yerli hosting sağlayıcısı NiobeWeb, 2000 yılında web sunucu hizmeti vermeye başladı. 20 yıllık deneyimiyle NiobeWeb, başka bir sunucudaki sitenizi ücretsiz olarak taşımanıza yardım eder.

20 yıllık tecrübe göz önünde bulundurulursa SSL, alan adı, sunucu vb. hizmetleri almanızda bir sorun olmayacaktır.

Paketler;

 • Domain (Alan adı)
 • Web (Linux – Windows – Reseller – Windows Reseller)
 • Sunucu (VPS)
 • SSL Sertifikaları (Symantec – Comodo – GeoTrust – Rapid)
 • Hazır Site
 • Kurumsal e-posta
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var

Ayrıca;

 • Kurumsal E-posta,
 • Reseller,
 • BiSite Hazır Tasarım
 • VPS sunucularında YUZDEONTASARRUF kodunu kullanabilirsiniz. Böylece %10 indirimden faydalanmış olursunuz.

NiobeWeb‘i ziyaret edin.

12. DomainHizmetleri

DomainHizmetleri - En İyi Hosting Firmaları
DomainHizmetleri – En İyi Hosting Firmaları

18 yıllık tecrübesi olan DomainHizmetleri, en iyi Türkiye hosting firmaları içindedir. 2017 yılından beri güncel sistemlerle faaliyet gösteren şirketin, veri konumu İstanbul’dadır.

AHBAP derneğine dijital destek sağladığı biliniyor.

Paketler;

 • Web hosting hizmetleri (Limitsiz – Ekonomik – Reseller)
 • Sunucu SSD VDS Sanal
 • Alan adı kaydı ve sorgulama
 • Hazır/Hızlı Kurulum Servisi
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 1,44 TL / Ay

DomainHizmetleri hizmetini inceleyin.

13. Hostinger

Hostinger - En İyi Yabancı Hosting Firmaları
Hostinger – En İyi Yabancı Hosting Firmaları

Dünya çapında ve Türkiye’de hizmet veren en iyi yabancı hosting firmaları içinde yer alır. 2004 yılında faaliyete geçmiş ve o zamandan beri 178 ülkede 29 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermiştir.

Adult hosting veren siteler içinde olan Hostingerden barındırma hizmeti satın alabilirsiniz. Not 6: Adult hosting yetişkinlere yönelik site yapmak isteyenler için hazırlanmıştır.

Ayrıca bedava domain veren siteler arasındadır. .com, .net gibi uzantılarından birini ücretsiz kullanmak istiyorsanız en aşağı 12 aylık paket almalısınız.

Sunucu konumları; Manchester, São Paulo ,Asheville, Jakarta Singapur, Amsterdam, Vilnius…

Paketler;

 • Web hosting hizmetlerine bakınca; Ucuz – Bulut – Ekonomik – Email olduğu görülüyor.
 • Sunucu (VPS – Minecraft Server Kiralama)
 • Alan adı
 • Site Kur Aracı
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 3,49 TL / Ay

Hosting satın almak için Hostinger‘in sitesini ziyaret edin.

14. Webkur

WebKur - En İyi Hosting Firmaları
WebKur – En İyi Hosting Firmaları

Webkur, 2003 yılında hosting hayatına başladı. Ancak, 2011 yılından itibaren “webkur” adını kullandı…

Paketler;

 • Web (WordPress – Ekonomik – Limitsiz – Sihirbaz – WordPress Pro)
 • Reseller (Linux Cpanel – Windows Plesk – DirectAdmin)
 • Sunucu (Tier 3 Sunucu Barındırma – VDS – VPS – Kiralık Sunucu)
 • Domain
 • Hazır Site
 • En Düşük Paket Fiyatı: 2,75 TL / Ay

Müşteri odaklı çalışan ve müşterilerini inanılmaz mutlu eden WebKur‘un sitesine bi bakıverin.

15. Hostazor

Hostazor - En İyi Hosting Firmaları
Hostazor – En İyi Hosting Firmaları

Hostazor, 2015 yılında kurulmuş Türk hosting firmalarındandır. Lokasyonları;

 • Paris
 • Los Angeles,
 • Bursa,
 • Istanbul,
 • İzmir,
 • London,
 • Amsterdam ve Berlin’dedir.

Web sitesini incelediğimde paketlerin, dinozor isimleri ile adlandırıldığını gördüm.

 • Reseller Hosting (Raptor)
 • Ceratosaurus, ve T Rex gibi 🙂

CPane’i İngilizce ve Türkçe olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca, web sitesindeki bir eklenti ile kolayca 50 dile çevirebilirsiniz.

Paketler;

 • Web (WordPress – Trodon – Raptor Linux Cloud – Reseller (Raptor) – Windows VDS – Dedicated – Kurumsal Hostingleri)
 • Domain (Alan Adı)
 • En Düşük Başlangıç Fiyatı: 4,99 dolar / ay

Hosting satın almayı düşünüyorsanız Hostazor‘un sayfasına gidebilirsiniz.

16. Nettacompany

Netta Company - En İyi Hosting Firması ve Alan Adı Kayıt Şi
NettaCompany (Alan Adı Kayıt ve En İyi Hosting Firmaları)

Nettacompany, 2014 yılında faaliyete geçmiş ve o zamandan beri faaliyet sürdüren Türk hosting firmasıdır. 7/24 destek hattı vardır.

Veri merkezleri;

 • Almanya,
 • İstanbul,
 • Dublin,
 • Sumy,
 • Dubai,
 • Ahmedabad,
 • Neunkirchen,
 • Rustenburg,
 • Paris,
 • Granada,
 • Roubaix,
 • Tokyo ve Chino’dadır.

Paketler;

 • Web hostigler (Ekonomik – Linux Reseller hosting – Yurt Dışı – Limitsiz – WordPress – Yurt Dışı Reseller ve Kurumsal hosting)
 • Sunucu (Dedicated Sunucu Kiralama – Sanal Sunucu VDS Kiralama)
 • Alan Adı
 • Web Tasarım Hizmetleri (Özel Yazılım paketleri – Hazır Site Paketleri)
 • SEO Hizmetleri (SEO Danışmanlığı Paketleri – Organik Trafik Gönderimi – Google Ads Danışmanlığı)
 • WordPress Optimizasyon Hizmetleri
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 1,24 TL / Ay

Nettacompany, internet sitesine gidebilirsiniz.

17. MarkumCloud

MarkumCloud - En İyi Hosting Firmaları
MarkumCloud – En İyi Hosting Firmaları

İsmi garip olan bu firmanın kuruluş tarihi 2000 yılına dayanmaktadır. Yine bu firmada diğer firmalar gibi barındırma hizmeti sunmakta ve bulut sağlayıcılığı yapmaktadır.

Türkiye’de 2 merkezi ile 7/24 satış ve teknik destek vermektedir. Referans verdiği kurumlar arasında;

 • Türkiye Büyük Millet Meclisi,
 • Fenerbahçe Spor Kulübü,
 • Turkish Airlines,
 • Hamidiye Kaynak Suyu,
 • Bereket Döner,
 • Tahincioğlu Holding gibi büyük kurumlar var.

Paketler;

 • Domain
 • Host (Cloud – Kurumsal)
 • SSL & Güvenlik
 • Cloud Sunucu (Cloud Server – Cloud Mail Server)
 • Cloud E-mail (Flock Kurumsal – Cloud Space – Microsoft Exchange Microsoft Office 365)

Markum‘un sitesine gidin.

18. Yayın Hosting

Yayın Hosting - TV, Radyo, ip Kamera, Video VPS Web Linux Sunucusu
Yayın Hosting Firması – TV, Radyo, ip Kamera, Video Linux Sunucu Hizmeti (En İyi Hosting Firmaları)

Yayın.com.tr 2006 yılında kurulmuştur Türk domain ve host sağlayıcısıdır. Ayrıca Yayın.com.tr, radyo hosting firmaları arasında en iyisidir.

Paketler;

 • Barındırma (Web – Radyo – TV – ip Kamera – Linux – Windows – Video – VPS)
 • Sunucu (Kiralık Sunucu – Canlı Yayın Sunucusu)
 • Ücretsiz Hizmetleri (Radyo Player v1, v2, v3, v4, v5 ve TV Player)
 • En düşük fiyat: 4,16 TL / Aylık
 • Geri ödeme garantisi

Radyo hosting firması yayin.com.tr‘nin web sitesine git.


19. UzmanTescil

UzmanTescil - En İyi Hosting Firmaları
UzmanTescil – En İyi Hosting Firmaları 2017

2002 yılından beri barındırma hizmeti veren Uzman Tescil’den hosting veya domain satın alabilirsiniz.

Paketler hakkındaki yorumlar pozitif. 30 kişide sadece iki kişi olumsuz görüş bildirmiş. UzmanTescil’in lokasyonları (sunucu konumu) İstanbul/Türkiye’dedir.

Paketleri içinde;

 • Paylaşımlı hosting,
 • VDS,
 • VPS,
 • Adanmış sunucu (Delicated veya fiziksel sunucu),
 • Bayiler ve SSL sertifikası hizmetleri vardır.

UzmanTescil sitesine git

20. İxirHost

İxirhost - En İyi Hosting Firmaları
İxirhost – En İyi Hosting Firması 2017

2005 yılından itibaren web hosting hizmeti vermeye başlamıştır. İxirhost host, ürün alana ücretsiz SSL sertifikası veriyor. Plesk Windows Reseller, bulut depolama, cpanel reseller gibi hizmetleri vardır. ixirhost‘un en sevdiğim özelliği kullanıcılar için video eğitim kılavuzları oluşturmuş. WHM, cPanel, Plesk konularında Eğitim videolarına buradan ulaşabilirsiniz.

21. Veridyen

Veridyen - En İyi Türk Hosting Firmaları
Veridyen – En İyi Hosting Firmaları 2018

2005 yılından beri tecrübesi bulunan Veridyen 2016 tarihinde faaliyete geçmiştir. Müşterileri tarafından sevilen Veridyen 7/24 destek hattına ve hızlı çözüm sunma oranı yüksektir.

Hosting hizmeti veren firmalar içinde favorilerimdendir. Domain almak hariç iade garantisi 7 gündür. Kısa sürede yanıt veren ve ilgi gösteren hosting Veridyen‘in sitesine git.

22. 000webhost

000webhost - En İyi Hosting Firmaları - En ucuz hosting paketleri
000webhost – En İyi Hosting Firmaları

000webhost şirketi hem dünyada hem de Türkiye’de faaliyet gösteriyor. 000webhost sitesine git.

23. İsim Tescil

İsimTescil - En İyi Hosting Siteleri
İsimTescil – En İyi Hosting Siteleri

1998 yılında Türkiye’de faaliyete geçmiş Türk web hosting sağlayıcısıdır. İsimtescil sitesine git.

24. İHS

İHS - En İyi Hosting Siteleri
İHS – En İyi Hosting Siteleri

1999 yılından günümüze faaliyetini sürdüren hosting firmalarından biri de IHS’dir. İHS‘nin sitesine git.

25. DorukNet

Doruk Net - En İyi Hosting Siteleri
Doruk Net – En İyi Hosting Siteleri

Doruk Net 1993 yılında Türkiye’de kurulmuş en iyi hosting siteleri içindedir. DorukNet‘in sitesine git.

26. Hosting.com.tr

Hosting.com.tr - En İyi Yerli Hosting Firmaları
Hosting.com.tr – En İyi Hosting Firması Listesi

2004 yılından beri faaliyetlerini devam ettiren barındırma şirketlerinden biri de hosting.com.tr’dir. Alan adı kaydı ve diğer hizmetler için Hosting.com tr‘nin sitesini ziyaret edin.

27. Netİnternet

Netİnternet - Alan Adı Sorgulama ve En İyi Hosting Firması

2006 yılında Denizli ilinde kurulan Netİnternet’in şikâyet var sitesinde son iki yıldır şikâyet edilmediği görülüyor. İyi bir hosting firması olan Netİnternet‘in sitesine göz atın.

28. Yöncü

Yöncü Bilişim Çözümleri Alan Adı Sorgulama ve Barındırma Şirketi

Uzunca bir süredir hosting işleri ile haşır neşir olan Yöncü, kullanıcı yorumlarından geçer not almış gibi görünüyor. VDS, VPS ve fiziksel sunucu hizmetlerini satın almak için Yöncü‘nin web sayfasını kontrol edin.

29. Radore

Radore: Veri Merkezi, Sunucu ve Hosting Firması

Radore, 2005 yılında kurulmuştur. Kendisine ait 4 adet veri merkezi vardır. Dolayısıyla İnternet altyapısı İnternet Servis Sağlayıcılarına (ISP) direkt bağlantılıdır.

Radore’nin kendisi veri merkezidir. Buradan kendi yani bireysel hosting firmanızı kurmak için lisans kiralayabilirsiniz. Ayrıca CDN hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Radore‘nin sitesine git.

30. Vargonen

Vargonen

2000 yılından itibaren müşterilerine aralıksız hizmet eden Vargonen, sektörde kıdemliler arasında gösterilebilir.

8 ayrı veri merkezi vardır. Bunlar: Türkiye, Hollanda, Almanya, İngiltere, ABD ve Uzak Doğu’dadır. Vargonen‘den domain sorgulaması yapabilirsiniz.

Vargonen’den Güzel bir hosting sahibi olun.

31. slm Hosting

slmHosting

2004 yılında açılan slmHosting, Yetişkin (Adult) içeriğe müsaade etmez. Veri merkezi sadece Türkiye’dedir. Windows ve Linux OS desteği bulunur. Sitesinde, 7/24 destek alabileceğiniz yazıyor ancak yazdığınızda 7/24 destek alamıyorsunuz. slmHosting‘in web sayfasına göz atın.

32. Netdirekt

NetDirekt

2009 yılında kurulmuş olan Netdirekt hosting firmasının birçok hizmet paketi bulunuyor. Bunlar içinde en göze çarpanı; CDN, Cloud ve kiralık sunucudur. Birçok şirkette olduğu gibi hem olumlu hem olumsuz yorumlara sahip. Sunucu konumu İzmir’dedir. Netdirekt sayfasına buradan bakabilirsiniz.

33. SH Hosting

SH: En İyi Hosting Firması

Çalışmalarına 2005 yılında başlamış SH en iyi Türk hosting firmaları listemin içindedir. O zamandan beri diğer şirketlerin yaptığı sunuculuk hizmetini yapar. Tüm web sağlayıcılarında olduğu üzere Türkçe karakterli domain alabilirsiniz. Ayrıca domain transfer işlemlerini %100 ücretsiz yapar. SH‘nin sayfasına git.

34. Reseller Hosting

Reseller Hosting Domain Sorgulama ve Barındırma Şirketi

Yerli firmalardan olan ResellerHosting site barındırma işine 2007 yılında girmiştir. Linux reseller, Windows reseller, VIP reseller ve cloud sunucuları vardır.

Linux Cpanel, Linux DirectAdmin ve Windows Plesk panallerine sahip.

Vergi levhası ve ticaret odası sizil kayıt belgesi var. Güzel bir hosting firması. Hosting şikâyet için girip baktığımda ResellerHosting‘in 2018 yılından beridir şikayetinin olduğu görünmüyor. Başarılı.

35. CloudBunny

Hosting Firmaları CloudBunny CDN Reseller Server

DDos koruma sistemi olan CloudBunny, CBN Bilişim Teknolojileri kuruluşudur. 2009 senesinde Trabzon’da Bplus adıyla kurulmuştur. Hosting özellikleri şöyle;

 • Exploit ve Shell Koruması
 • LiteSpeed Web Server,
 • LiteSpeed Cache,
 • cPanel Kontrol Paneli
 • CloudLinux OS
 • CageFS Kafes Sistemi
 • PHP Selector

CloudBunny‘nin en düşük hosting fiyatı 204 TL’den başlıyor ancak verdiği kalite çok yüksek. Örneğin; 2 GB RAM, 4 CPU, 5 GB SSD özelliklerdeki WP EKO paketinde 1 adet site barındırabiliyorsunuz.

36. WebServis

Webhost - Hosting ve Domain Firması

2000’den beri hosting hizmeti veren Webservis için yapılmış ne bir şikâyet ne bir yorum göremedim. Sayfasındaki hizmetlere baktığımızda çok fazla hosting paketi çeşidi bulunuyor. Paketleri içinde;

 • Server Hosting
 • Bayi Hosting
 • MSSQL Hosting
 • MSSQL Hosting gibi birçok hizmet vardır.

Haftalık Yedekleme yapan WebServis‘in sayfasına göz atın.

37. Kaliteweb

KaliteWeb

16 yıldan beri web hizmetleri konusunda çalışan Kaliteweb; windows ve linux bayi hizmetleri verir. Dedicated server ve colocation için ideal bir firmadır. Kaliteweb‘in sayfasına göz atın.

Diğer Hosting Firmaları;

 1. ozkula.com.tr
 2. aysima.com
 3. kriweb.com
 4. hostgener.com
 5. bilisimist.net
 6. websahibi.com
 7. sunucupark.com
 8. ekonomikhost.net
 9. ttnetdc.net
 10. garantiserver.com
 11. ada.net.tr
 12. senkronet.com.tr
 13. cloud.com.tr
 14. linesis.com
 15. ynt.com.tr
 16. karegen.com
 17. tr.gofasthost.com
 18. domainalma.web.tr
 19. inetmar.com
 20. methosting.com
 21. side.net.tr
 22. hoxt.net
 23. webrano.com
 24. kebirhost.net
 25. inetmar.com
 26. birtescil.com
 27. burtinet.com (BurtiNET İnternet Hizmetleri)
 28. megatrhost.com

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Hosting firmaları hakkında Sık Sorulan Soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

✅ En iyi hosting firması Türkiye (2018 – 2019 – 2020)

Türkiye’nin en iyi hosting firması 2018 – 2019 – 2020 yılında şunlardı: CENUTA, Verigom, Güzel Hosting, Turhost, Godaddy, HostLAB, Alastyr, Veridyen, Hostixo, Hosting.com.tr ve Odeoweb’tir.

Size en uygun hangi barındırma şirketi ise onu tercih edebilirsiniz.

Çok araştırdım arı misali her firmaya girdim girdim çıktım. Yazının içinde yukarıdaki linkte, ayrıntılı bilgi edinmek için en iyi hosting firmaları karşılaştırma yazıma bakabilirsiniz.

✅ En iyi WordPress hosting:

Türkiye’de en iyi WordPress hosting sağlayıcısı; CENUTA, Verigom, Turhost, Godaddy, Güzel Hosting ve Hostixo’dur.

✅ Türkiye lokasyon hosting şirketleri:

Bu yazıda bulunan şirketlerin tamamı Türkiye lokasyon hosting (Türkiye’de faaliyet gösteren) şirketleridir. Ek olarak; GoDaddy ve Hostinger adlı iki şirket uluslararası kökenlidir. Duymuşsunuzdur artık Natro’da uluslararası faaliyet gösteren bir şirket tarafından satın alındı.

✅ Ucuz web hosting fiyatları:

Ucuz web hosting fiyatları arıyorsanız şu firmaların birinde bakabilirsiniz. CENUTA, Verigom, GoDaddy, Odeaweb, Güzel Hosting, HostLAB ve Turhost WordPress Hosting başlangıç paketi en düşük olan şirketlerdir.

✅ Dünyanın en iyi yabancı hosting firmaları:

Türkiye’deki en iyi yabancı sağlayıcılar GoDaddy ve Hostinger‘dir. Diğerleri dünyada hizmet sunsalar da Türkiye’de pek faaliyet göstermezler.

Bunlar; BluehostSiteGroundHostGatorDreamhostDigitalOceana2 hosting ve GreenGeeks‘dir.

GoDaddy, Hostinger ve SiteGround hariç hiçbirinin yönetim paneli -şu anda- Türkçe değildir. Ücretsiz olarak iletişim bilginizi girip kaydolabilir kontrol edebilirsiniz.

✅ Ücretsiz hosting veren firmalar:

Turhost ve Güzel Hosting ücretsiz barındırma hizmeti vermektedir. Ancak Güzel Hosting’ten, öncelikle ücret karşılığında alan adı almalısınız.

✅ Mail hosting şirketler:

Turhost, Natro, İsimtescil, Alastyr, Hostinger, NiobeWeb ve NarinHosting Mail hosting şirketlerindendir.

✅ Kaliteli barındırma sağlayıcıları:

En Kaliteli web sağlayıcıları; CENUTA, Verigom, GoDaddy, Turhost, Güzel Hosting, Alastyr, Hostixo, OdeaWeb ve ÖmürTech’tir.

✅ Bursa web hosting sağlayıcıları:

Hostazor ve HostLAB’ın veri merkezleri Bursa’dadır.

✅ İzmir hosting firmaları:

CENUTA, Veridyen, Turhost, Alastyr, NiobeWeb, Narin, Hosting.com.tr ve Netdirekt’in sunucu merkezleri İzmir’dedir.

✅ En hızlı hosting firmaları:

CENUTA, Verigom, Güzel Hosting, Turhost ve GoDaddy en hızlı hosting firmalarındandır. Yine de hizmet almadan önce kontrol edin.

✅ En güvenilir hosting şirketleri:

CENUTA, GoDaddy, Turhost, Verigom ve Güzel Hosting en güvenilir ve en iyi web hosting firmaları olarak bilinir.

✅ Kurumsal web hosting şirketleri:

Godaddy, CENUTA, Alastyr, Verigom, GüzelHosting, Turhost, HostLAB ve Odeoweb kurumsal web hosting şirketlerine örneklerdir.

✅ Türkiye’de WordPress için hangi hosting:

Kendi sitemde WordPress için kullandığım hosting CENUTA’nın WordPress L paketidir.

Siz de kendi sitenizde; CENUTA, Verigom, GoDaddy, Güzel Hosting, Odeaweb, Alastry ve Turhost’u kullanabilirsiniz.

✅ Turhost mu Güzel Hosting mi?

Bu sorunın cevabını vermek gerçekten zor. Her ikisi de çok iyidir. Anket sonucuna göre insanlar 1. sırada GüzelNet’i 3. Sırada Turhost’u göstermişler. Web hosting sağlayıcılarının karşılaştırılması yazısına göz atın.

✅ Film sitesi için hosting şirketi:

Film sitesi için hosting şirketi arıyorsanız önereceğim en iyi web barındırma sağlayıcısı Nettacompany Limited şirketidir.

Nettacompany’nin Offshore paketleri DMCA’yı görmezden gelir. Bu nedenle içerik sınırlaması olmayan Offshore paketi tercih edebilirsiniz.

Domain sorgulamak için en iyi domain firması

Hosting hizmeti sağlayan firmalar aynı zamanda domain hizmeti de sağlarlar. Domain sorgulamak için kullanabileceğiniz en iyi domain firmasını domain sorgulama başlıklı yazımda bulabilirsiniz.

Başka domain ve hosting sağlayıcısı var mı?

Eminim daha fazla web hosting sağlayıcısı vardır ama benim bildiklerim bunlar. “En iyi hosting firmaları Türkiye listesinde görmediğim ya da gözden kaçırdığım” web barındırma siteleri olabilir. Sizin kullandığınız ya da size göre en iyi hosting firması hangisi? Yorumlara yazın. 👇

14 YORUM

 1. Cok guzel ve ayrintili bir yazi olmus tesekkurler. Ozellikle yerli olarak Turhost ve Guzel Hosting gercekten islerini iyi yapan firmalar. Burdaki diger firmalarin bir kismiyla uzun yillar calisma firsatim oldu. Kisisel gorusum hepsinde ilk baslarda hizli yuklesede sitelerim bir sure sonra yavaslamaya basladi. Ama bana hala hizli geliyordu acikcasi taki GoFastHost’u kesfedene kadar.

  Suanda 1 EUR = 1TRY kampanyalari oldugu icin fiyatlar inanilmaz derecede uygun. Balanced Cloud Teknolojisi uzerine kurulmus altyapilari sayesinde tek bir sunucuda binlerce site barindirmak yerine, binlerce sunucuda binlerce site calistirdiklari icin, her zaman en musait sunucudan siteler calisiyor. Boylelikle diger sitelerin atak almasi durumunda sizin siteniz etkilenmiyor.

  Ben Managed Cloud Hosting paketlerinden Cloud PRO Max kullaniyorum. Ayda 10 TL gibi bir fiyati var saka gibi. Ayda 200.000 kisi ziyaret eden sitem sikintisiz cok hizli calisiyor. Umarim tarafsiz olarak inceleyip eklersiniz konunuza gercekten gelecegi degistirecek bir teknoloji bu cloud teknoljisi. Ben acikcasi hayran kaldim.

  • Web hosting firmaları içinde artık GoFastHost firmasıda var. Biraz inceledim. Paketleri iyi ve fiyatı düşük. 2020’de güncellediğim listeye bu host firmasını da ekledim. 👍

 2. Hosting ve Domain hizmeti veren birtescil .com’un da listede yer alması gerekmektedir. Müşterilerini memnun etmek için en hızlı sunucu kullanmakta ve 7/24 canlı destek vermektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz