60 En İyi Hosting Firmaları TR – %80 İndirim 2021

10570
Türkiye'deki En İyi Hosting Firmaları Listesi

Aslında başlık 2021 yılında Türkiye’de hizmet veren 60’tan fazla En İyi Hosting Firmaları Listesi 📑 ve %80’e varan indirimleri olacaktı.

Not 1: En iyi hosting firmaları listesini oluşturmamın nedeni 2019’da yaptığım derinlemesine bir çalışme ve araştırma idi. O zaman, Türkiye’de 60 adet hosting firması olduğunu tespit etmiştim ve şu an bu sayı 65 oldu. El altında olması amacıyla o listeyi yazıya çevirdim. Yaptığım şey aslında bundan ibaret…

En iyi hosting şirketleri seçimine karar verirken birçok bilgiyi de bu yazı içinde öğrenmiş olacaksınız.


Aşağıdaki hosting şirketlerinden birçok hizmet satın alabilirsiniz. Bunlardan bazıları şöyle;

 • Domain (Alan adı veya web sitesi adresi)
 • Web Hosting (Paylaşımlı (Shared Hosting) veya Paylaşımsız)
 • VPS Server (Virtual Private Server – VPS Hosting)
 • VDS Server (Virtual Dedicated Server – Cloud Server (Bulut Sunucu))
 • Dedicated server (Adanmış sunucu. Yani, yazılımsal ve fiziksel kaynakların bir arada olduğu paylaşımsız özel sunucular)
 • Güvenlik (SSL) sertifikaları
 • E-posta Hizmetleri
 • Hazır web siteleri
 • Bir firmadan başka bir firmaya site taşıması (hosting değiştirme işlemleri gibi birçok işlem)

Ayrıca hosting şirketleri özel hediyeli hizmetler de sunabilir. Örneğin şöyle;

 • Bazı web hosting firmaları bir paket satın almadan önce kısa bir süre için ücretsiz deneme hizmeti verir.
 • Bazı şirketler 1 yıllık hizmet aldığınızda 1 yıllık ücretsiz alan adı ve 1 yıllık ücretsiz kurumsal e-posta verir.

Sunulan hosting paketlerinin özelliğine göre başlangıç paketleri; Aylık 1,44 TL’den başlayarak 3.400,00 TL’ye kadar çıkabilir.

İçinizden, “İçlerinde en iyi hosting firmaları hangisi acaba? Yapılmış bir anket var mı?” diye sorabilirsiniz. Bunun için sizi, özel olarak yaptığım araştırmalar ışığında hazırladığım hosting firmaları karşılaştırılma başlıklı yazıya davet ediyorum. Orada bir anket sonucuna göre çıkan firmaları sözleşmelerine kadar inceledim.

Ekleme: Daha önce liste sıralaması rastgele idi, artık öyle değil. Hangi hosting firması ziyaretçilere indirim kuponu veya promosyon kodu verirse onları hosting alırken nelere dikkat edilmeli hususlarını göz önünde bulundurarak üst sıraya taşıyacağım.

İsterseniz en iyi hosting firmaları listesine geçmeden önce hosting firması nedir, hosting nedir, domain ne demektir kısaca bu terimlere bakalım.

Hosting Firması Nedir

Hosting Firması Nedir - (En İyi Hosting Firmaları)

Web sitenizdeki verileri sizin adınıza barındıran, bakımını ve güvenliğini sağlayan şirketlere hosting firması denir. Piyasada; web barındırma şirketleri, yer sağlayıcısı, internet web hosting siteleri veya web hosting sunucuları olarak da bilinir.

Hosting firması tanımını biraz daha açarsak;

 • Web sitesine yüklediğiniz verileri barındıran,
 • Web barındırma hizmetini kendisine görev edinmiş kişiler tarafından oluşturulan,
 • 7/24 çalışmakta olan sunuculara mühendislerin veya teknikerlerin müdahale ettiği,
 • Çalınmasına, kaçırılmasına vb. kötü eylemlere karşı veri güvenlik önlemlerini alan ve sunucuların her an yedeklemesini sağlayan,
 • Ortaya çıkan sorunlara teknik veya sosyolojik çözüm üretmek için telefon veya bilet desteğine sahip kuruluşlara

web hosting firması denir.

En iyi hosting firması nasıl belirlenir?

En iyi hosting firmalarını aşağıdaki temel faktörlere bakarak belirleyebilirsiniz.

 • Müşterilere verdiği değer
 • Müşterilere ne kadar kısa sürede verdiği cevaplar
 • Teknolojik altyapı, donanım ve sistemler
 • Yatırım (yani geleceği düşünerek hareket ederek süretle ilerleyen teknoloyi kendine entegre etme çabası)

Gördüğünüz gibi en etkileyici olan faktör kesinlikle müşteri müşteri müşteri. Yani insana verilen değer.

En iyi hosting için hız testini etkileyen faktörler en iyi firma seçimini ne kadar etkiler?

Günümüzde hosting şirketi kurmak kolaylaştı. Bu yüzden piyasada birçok firma var. Özellikle Türkiye’de 2018, 2019, 2020 ve 2021 yılında hosting şirketlerinin sayısı oldukça arttı.

Bu da seçim yaparken “en iyi hosting firması hangisi” sorusunu ve “nasıl seçim yapacağız” konusunu doğurdu…

En iyi hosting firmasını seçmek için birçok etkeni göz önünde bulundurmak ve sadece paylaşımlı hosting üzerinde yapılan hız testinden çıkan sonuçla “en iyi hosting firmasını” kesin olarak belirlemenin mümkün olmadığını bilmek gerekiyor.

Piyasada hız testi yayınlayıp “en iyi hosting firması” şudur veya budur diyenleri göreceksiniz ancak dediğim gibi mutlak suretle en iyi firmayı belirlemek mümkün değildir.

Neden? Çünkü:

Hosting hız testi sonucunu etkileyen birçok katalizör var. Mesela bunlar;

 • Paylaşımlı hosting içinde barındırılan site adedi. (Bu en önemli etkendir. Örneğin; karşılaştırma yapılan iki firma düşünün. Bir firmanın paylaşımlı hostinginde (sunucusunda) 100 tane web sitesi varken diğerinde 10 tane olabilir. Bu sitelerin her birinin trafikleri (ziyaretçi sayıları) farklı da olabilir. Ziyaretçi sayısına bağlı olarak tükettiği kaynaklar da farklı olabilir. Dolayısıyla buda gösterir ki her ne kadar farklı zamanlarda hız testi yapılsa da bu ölçüm sonucunda çıkan sonuç çoğu zaman az site barındıran firmasının lehine olacaktır.
 • Hosting içinde barındırılan diğer web sitenin büyüklüğü, gün içinde, haftalarda aylarda veya yıllarda gelen trafiğe bağlı sinüzoidal artan ve azalan istatistikler
 • Teste tabi tutulan ve hosting içinde barındırılan diğer web sitelerinin yapımı için kullanılan frameworkler, eklentiler ve temalar…
 • Hosting CPU‘su
 • Hosting RAM‘i
 • SSD veya HDD’si
 • Testi yapan kişinin sponsorluğu vb…

Şimdi size soruyorum: Sıralamada en iyi firma gerçekten o mu?

Örneğin internetteki farklı sitelerde teste tabi tutulan bir firmayı baz alın ve birinde hangi sırada diğerinde hangi sırada olduğuna bir bakın. Şimdi söylediklerime hak vermiş olmalısınız.

Dolayısıyla buradan elde edilen veriler hosting hızını doğrudan etkilerken “en iyi hosting firması 1.si”ni garanti etmez.

 • Ayrıca size göre iyi olan başkasına göre olmayabiliyor.
 • Size anında cevap veren bir firma başkasına ver(e)meyebiliyor.
 • Sizin probleminiz farklı başkasının farklı olduğunda çözüm süresi uzayabiliyor….

Topyekün seçim nasıl olmalı?

 1. VeriTabanı (Hosting İşletim Sistemi Yani sitenin PHP & ASP .Net dilinde yazılıp yazılmadığı konusu)
 2. Veri Güvenliği
 3. Destek Hizmetinin Kalitesi
 4. Hosting Hızı (SSD veya HDD)
 5. Uygun fiyat kaliteli hizmet
 6. Kullanıcı Yorumları (Müşteri Memnuniyeti)
 7. Yönetim paneli kullanışlı ve kolay olması
 8. Hosting paketi içinde ücretsiz e-posta servisi
 9. İnode Limiti (Dosya Barındırma Adedi Sınırı)
 10. Uzun süredir bu işi yapmış güvenilir ve bilinen bir firma olması

Son olarak, web hosting sağlayıcılarının özellikleri, arama motorları veya kullanıcılar için erişilebilir, hızlı, güvenli ve kesintisiz olmalıdır.

Hosting Nedir

Hosting Nedir Grafikle Anlatım (En İyi Hosting Firmaları)

Hosting, web sitenizdeki dosyaların saklandığı / tutulduğu / barındırıldığı veya kaydedildiği yerdir. (Aslında tüm kelimeler aynı anlamı ifade ediyor daha iyi anlaşıması için yazdım)

Başka bir deyişle: Sitenize veya blogunuza yüklediğiniz; MP3’ler, videolar veya fotoğraflar burada depolanıyor. Hosting, İngilizce bir kelimedir ve Türkçesi “barındırma” veya “barındırma hizmeti” demektir.

Hosting ile domain; Ferhat ile Şirin; Leyla ile Mecnun misali gibidirler. Biri ev biri yola benzer. Birbirlerine benzemezler ancak birbirinden de ayrılmazlar.

Aradaki farkı anlamak için hayal edin lütfen: Bu iki farklı şeyi web sitesi kurarken kullanırız. Web sitesi oluşturmak için domain ve hostingi birbiri ile evlendiririz. Ya da bir ev yaptığımızda onu bulmak için yol yaparız.


Hosting satın aldıktan sonra, tüm işlemleri yöneteceğimiz ve kontrol edeceğimiz yere panel ismi verilir. 30’a yakın yönetim veya kontrol paneli vardır. Bunlardan en çok kullanılanı cPanel’dir.

Not 2: Nasıl kişisel bir web sitesi yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa, sizi blog nasıl açılır sayfamı ziyaret etmeye davet ediyorum.

SSD vs HDD Arasındaki Hız Farkı (En İyi Hosting Firmaları da SSD veya HDD kullanır)

Not 3: Paket almadan önce verilerinizi yükleyeceğiniz disklerin, SSD (Solid State Drive – Katı Hal Sürücüsü) olmasına dikkat edin.

Bilgisayarın içindeki iki farklı (SSD ve HDD) bellekten video ile örnek vermek istiyorum: Yukarıdaki videoda SSD ve HDD’nin karşılaştırmasını bulacaksınız: Özetle videonun anlamı şu: SSD disk, HDD’ye göre 3-4 kat daha hızlıdır.

Bilgisayarlar gibi web barındırma şirketleri de SSD veya HDD kullanırlar.

Herhangi bir siteyi oluşturmak için hosting hizmeti yanında domain de satın almanız gerektiğini unutmayınız. Ayrıca hosting aldığınız yerden domain de alabilirsiniz.

Domain nedir

Domain (Alan Adı) Nedir Kısaca

Domain, dijital dünyadaki web sitenizin adı veya adresidir. Buna internetteki konumu da diyebiliriz. Domain, İngilizce bir terimdir ve Türkçesi alan adı demektir.

Tam anlamıyle insanların sitenizi bulmak için; Google gibi arama motorlarına yazdığı isimdir. Örneğin; wpsitekur.com

Alan adı araması yapmak için domain sorgulama sitelerine ve domain almak için domain nasıl satın alınır yazıma bakabilirsiniz.

2021’de Türkiye’de En İyi Hosting Firmaları

1. CENUTA – %20 İndirim Kodu

CENUTA - Türkiye'de En İyi Hosting Firması

Cenuta, Türkiye’nin en iyi hosting firmaları arasında %100 yerli sermeye ile 2012 yılında kurulmuş bir hosting firmasıdır. Türkiye’de hem hosting paketleri için indirim kodu veren ve hem de az bilinen mükemmel hosting firmaları olduğunu biliyorsunuz. İşte CENUTA o en iyi hosting firmalarından biridir.

Destek biletlerini çok hızlı cevaplıyorlar. Hızlı SSD sunuculara sahip olmak istiyorsanız, web hosting sağlayıcısı CENUTA’yı denemenizi tavsiye ederim. Deneyenler memnun kalıyor.

 • Her gün 5 GB’a kadar olan sitelerin yedeklemesi yapılır.
 • 5 GB boyutu aşmayan her sitenin taşıma-transfer (hosting değiştirme) işlemleri ücretsiz yapılır.
 • 7/24/365 gün 0 850 885 3331 nolu telefondan teknik destek sağlar. (Bu, sürekli çevrimiçi olması gereken bir site için en önemli faktörlerden biridir)
 • Sunucularda Imunify360 güvenlik sistemleri bulunur.
 • Diğer şirketlerde olmayan bir özellik paylaşımlı hosting hizmetlerinde SSH ve Uzak MySQL desteği bulunur.
 • İade süresi 15 gündür. Bu süre içinde; Alan adı, SSL Sertifikası Co-Location hariç tüm hizmet modellerinde geri ödeme yapılır.

Genelde kurumsal olarak hizmet verir; Fransız Lape Hastanesi ve Nestle gibi büyük şirketlerde referansları var.

Hosting Paketleri

 • WordPress Hosting
  1. S paketi (Yeni blog sitesi kurmak isteyenler için idealdir. En uygun paketli olan pakette; 1 site barındırma, Limitsiz SSD disk, Limitsiz Trafik, 1 GB bellek, Ücretsiz CloudFlare CDN, Ömür Boyu Ücretsiz SSL, LiteSpeed/LsCache Cache Web Sunucusu, aylık 30 bin ziyaretçi ve anında aktivasyon imkanı sunuluyor. Bu hizmetin aylık bedeli 4,99 TL’dir)
  2. M Paketi
  3. L Paketi (10 site barındırma ve .com ve .net ücretsiz domain)
  4. XL paketi
 • Limitsiz Hosting
 • Ekonomik Hosting
 • Windows Hosting
 • Kurumsal Hosting
 • Bayi Hosting

%20 indirim kısa süreliğine geçerli. CENUTA linke tıklayın hemen alın. Kupon kodu: wpsitekur

2. Güzel Hosting – %10 İndirim

Güzel Hosting - En İyi Hosting Firmaları

Güzel Hosting, 2008 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren en iyi hosting firmalarından biridir.

Araştırdığınızda firma hakkında yapılmış yorumların ismi kadar güzel olduğunu göreceksiniz. Hosting firmaları karşılaştırmasındaki anket sonuçlarına baktığınızda, ilk sırada yer aldığını ve kendisinden sonra gelen şirketin neredeyse iki katı oranda tercih edildiğini göreceksiniz.

 • Türkiye Lokasyonu: Denizli ve İstanbul’da; Yabancı ülkelerdeki konumu ise Fransa ve Almanya’dadır.
 • %99 uptime (yükleme hızı) garantisi verir.
 • 7/24 sorularınıza & problemlerinize cevap vermeye hazırdır.
 • Bazı hizmetler hariç koşulsuz iade garantisi (3 gün) verir.
 • 7 gün içinde paranızı kolayca alabilirsiniz.
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası vardır. (Devlet kontrolündedir ve güvenilir)
 • Soru sorun anında dönüş yaparlar.
 • Yöneticileri ve teknik destek ekipleri çok naif ve yardım severlerdir.

Paketleri içinde;

 • Domain (Alan adı alana bedava hosting verilmektedir)
 • Web hosting (Sınırsız Hosting, Linux & Windows Hosting – WordPress Hosting – Radyo Hosting + Ücretsiz SSL sertifikası)
 • Reseller Hosting (Bayi)
 • Kiralık Sunucu
 • SSL Sertifikaları (Standart – Wildcard – EV)
 • Kurumsal e-posta
 • Hazır site yapıcı
 • Ücretsiz hosting siteleri taşıma vb.

Güzel Hosting İndirim Kodu ile WordPress hosting ve Türkiye – Avrupa lokasyon hosting için kampanyayı kaçırmayın. Özel wpsitekur kodunu kullanarak %10 indirimden yararlanın.

3. Turhost (Aerotek)

Turhost - En İyi Hosting Firmaları İçindedir.

2004 yılında Türkiye’de kurulan Turhost (Aerotek), Türkiye’deki lider hosting firmalarından biridir. Kaliteli hizmet anlayışına sahip bu şirketin sunfuğu WordPress hosting hizmetini iki yıl boyunca kullandım.

 • Turhost’un Yer Sağlayıcı Sertifikası var.
 • Lisans, domain SSL gibi ürünler hariç para iade garantisi 15 gündür.
 • Yükleme hızı %99,9’dur.
 • Müşteri desteğine ihtiyaç duyduğunuzda canlı destek biriminden müşterisi olun olmayın anında cevap alırsınız.
 • Güvenilir olması, hizmet kalitesinin yüksek olması gibi etkenlere bağlı olarak;

Udemy eğitim platformunda, WordPress gibi site kurma eğitimi veren hocalar tarafından en çok tavsiye edilen hosting firmaları arasında birinci sıradadır.

Not 6: Ayrıca SEO konusunda iyi olduklarını söylemeden edemeyeceğim. Hosting kelimesini Google’a yazdığınızda her zaman SERP’te ilk sayfadadır.

Paketler;

 • Domain sorgulama, domain transferi
 • Web barındırma (Linux hosting- Windows – WordPress – Sunucu Yönetim paneli CPanel – Kurumsal – Reseller)
 • Reseller (Bayi)
 • Kiralık Sunucu (Dedicated (Fiziksel) Server – Bulut sunucu – SSD – SSD VPS – VDS – Sanal)
 • Bazı paketlerinde ücretsiz SSL Sertifikaları
 • Kurumsal e-posta hizmeti
 • Site Kurma aracı
 • Lisans hizmeti (CPanel – Plesk – LiteSpeed) vb.

WordPress ya da diğer hosting hizmetlerini kullanmak almak için Tushost‘un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

4. Hostixo – %25 İndirim

Hostixo - En İyi Hosting Firmaları

Hostixo, 2007 yılından beri hosting sektöründe faaliyet gösteren en iyi Türk hosting firmalarındandır. Hostixo, kullanıcıları tarafından övülen, hosting ve domain almak için ideal bir web barındırma sağlayıcıdır.

 • Litespeed web sunucusu ve cloudlinux güvenliğini ve yeni nesil işlemcileri ile yüksek yazma hızına sahip SSD sürücüleri vardır.
 • Haftalık yedekleme, ömür boyu SSL sertifikası, WordPress siteler için Litespeed Önbellek eklentisi ile alan adı kaydı ve transferi ücretsizdir!
 • Ayrıca, web barındırma için 15 gün içinde koşulsuz bir geri ödeme garantisi sunar.

Paketler;

 • Alan Adı Kayıt işlemleri
 • Web barındırma (Linux – Windows – Limitsiz – Kurumsal – WordPress)
 • Reseller (Linux – Windows)
 • Sunucu (Bulut Sunucu – Sanal – Türkiye Dedicated – Fransa Dedicated – Amerika – Dedicated – Almanya Dedicated)
 • SSL Sertifikaları (Standart – Wilcard – Comodo – Rapid)
 • Lisans Hizmetleri (CPanel – Litespeed – CloudLinux – Directadmin – Softaculous)
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var

WordPress barındırma paketlerini gözden geçirmek ve bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilir, satış temsilcileriyle canlı bir röportaj yapabilirsiniz.

Hostixo‘nun sitesine göz atın. %25 WordPress Hosting indirimi için wpsitekur, %15 diğer hizmetleri için wpsitekur15 kodunu kullanabilirsiniz.

5. OdeaWeb

OdeaWeb - En İyi Hosting Firmaları

Gaziantep’te kurulan OdeaWeb, satın alacağınız etki alanını ve web barındırma ürünlerini anında etkinleştiren bir hosting firmasıdır. Ayrıca sabit fiyat garantisi verir.

 • Uptime (yüklenme hızı) yüksektir.
 • WordPress paketi iyi çalışması için optimize edildiğinden PHP ile yapılmış siteler için sorunsuz altyapıya sahiptir. Özellikle WordPress alt yapısına sahip olanlar problemsiz kullanabilirler.
 • Webmasterlar için dolu dolu hizmetleri vardır.

OdeaWeb Ekşi Sözlükte ve özellikle r10 formunda baya popülerdir. Son 1 yıl içinde hizmet alanların verdikleri öznel puana baktığınızda “Bir tane mi kötü yorum olmaz vay…!” diyebilirsiniz.

Paketlerinde;

 • Domain kayıt ve sorgulama
 • Web hosting hizmetleri (Linux hosting – Windows Hosting – WordPress Hosting – E-Ticaret Hosting)
 • Sunucu (VPS Sanal Sunucu – VDS Sanal Sunucu – Fiziksel Sunucu)
 • SSL Sertifikaları (Symantec – Comodo – GeoTrust – Rapid)
 • Hazır Site
 • Kurumsal e-posta
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 2,8 TL / Aylık

En iyi hosting firmaları arasında yerini alan OdeaWeb‘in sayfasını ziyaret edebilir,sunduğu uygun hosting fiyatlarlarından yararlanabilirsiniz.

6. Alastyr – %10 İndirim

Alastyr - En İyi Hosting Firmaları

Alastyr firması 2002’de kurulmuş köklü ve en uygun hosting firmasıdır.

 • 7/24 teknik destek hizmeti sağlar.
 • Sorularınıza ve problemlerinize kısa sürede cevap bulursunuz.
 • Müşteri memnuniyetini ön planda tutar.
 • Alastyr’nin Yer Sağlayıcı Sertifikası vardır.

Bireysel ve kurumsal bir hosting sağlayıcısı arıyorsanız, Alastyr sizin için güzel bir çözüm olabilir. Firma yorumlarını internette araştırdığınızda büyük çoğunluğunun iyi olduğunu gçrebilirsiniz.

Paketler;

 • Domain sorgulama ve kayıt hizmeti
 • Web hosting hizmetleri (Ekonomik – Limitsiz – SEO – Kurumsal – E-Ticaret – WordPress)
 • Reseller (Bayi)
 • Sunucu (Bulut sunucu – VPS – Kiralık – Barındırma)
 • SSL Sertifikaları (Standart – WildCard – Ev SSL)
 • Hazır Site
 • Kurumsal e-posta
 • Lisans (Sunucu Yönetim paneli CPanel – LiteSpeed)

wpsitekur kodunu uygulayınca mevcut indirimlerin üzerinden %10 indirim kazanırsınız. Örneğin, şirket % 25 indirim verirse, benden de %10 alıyorsunuz ve sizi %35’le uğurluyoruz.

Sitenizi problemsiz kullanmak için Alastyr‘den hosting hizmeti alın.

7. GoDaddy – %80 İndirim (Yabancı Hosting ve En İyi Domain Firması)

GoDaddy Popüler Alan Adı Kayıt Şirketi - En İyi Hosting Firmaları

GoDaddy, Türkiye’de web hosting hizmeti veren ve domain tescili yapan en popüler ve en iyi yabancı hosting firmalarındandır. (Diğer yabancı siteleri SSS’de bulabilirsiniz)

Dünyada en iyi domain ve hosting firması GoDaddy’dir.

Google’ın girdiği sıralamada 1. sırada ike Google 9 sıradadır. Anlayacağınız alan adı ve barındırma sektörünün lideri.

Kullanıcı sayısı 70 milyondan fazla. Diğerleri kusura bakmasınlar ama hepsinin kullanıcısını toplayın bununkine ulaşamazlar.

cPanel bile lehine ayrıcalık tanıyor.

Üstelik internet dünyasına yeni girecek olanları indirim kuponları ve promosyon kodları ile teşvik ediyor.

GoDaddy, hosting alana bedava domain veren sitelerdendir. GoDaddy’den, 1 yıllık domain’i bedava kullanmak için paketinizi 12 aylık seçmeniz gerekir. 12 aylık hosting alana ayrıca 1 yıl boyunca e-posta hesabı ücretsiz verilir.

GoDaddy gerçekten büyük bir firma:

 • 1997’den beri internet alan adı ve web barındırma hizmeti verir.
 • Aylık ziyaretçi sayısı 54.000.000’dur (Bu sayı, araştırma yapıldığındaki aylık ziyaretçi sayısıdır. Zamanla azalabilir veya artabilir).
 • Bireysel ve yeni başlayanlar için en ideal fiyatı ve en kaliteli hizmeti sunar.
 • Dünya çapında yaklaşık 19 milyon müşterisi ve yönetimi altında 78 milyon alan adı bulunur.
 • 14 farklı yerde veri merkezi konumu yani lokasyonu vardır.
 • Dünya üzerinde 56 ülkede, 56 farklı dille hizmet verir.
 • Bu firmadaki müşteri temsilcileri bir problem yaşadığınızda hızlı bir şekilde çözüm sunar.
 • Çözüm için görüşeceğiniz müşteri temsilcileri, Türkçe konuşur.

Ucuz hosting firmaları arıyorsanız GoDaddy işinizi görür.

WordPress hosting için yurt dışında 5 dolara sattığı paketleri Türkiye’de 5 TL’ye satıyor.

GoDaddy WordPress Hosting‘in normal fiyatı üzerinden %80’e varan indirimlerden yararlanmak için GoDaddy Promosyon Kodlarını ziyaret edin.

8. Verigom – %15 İndirim

Verigom %15 İndirimli Ucuz & Kaliteli Hosting Firması

Verigom; Türkiye’nin maliyet yönünden en ekonomik, sunucu yanıt ve tepkime süresi en kısa ve hizmetlerini modern teknoloji sistemlerini kullanarak sunan en kaliteli hosting firmalarından biridir.

Verigom barındırma şirketi, hosting sektöründe 2010 yılından beri faaliyet göstermekte ve o tarihten beri birçok web sitesine hosting hizmeti vermektedir.

İnsanların hızlı açılan bir site istediği dünyada, siz de hızlı yüklenen bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız Verigom sizin için iyi bir seçenek olabilir.

 1. LiteSpeed Web Server
 2. CloudLinux İzolasyonu
 3. %99,9 Uptime Garantisi
 4. CageFS İle Güvenli Altyapı
 5. Ücretsiz Günlük Yedekleme
 6. Yüksek İnode Limiti (200.000)
 7. MariaDB İle Yüksek Performans
 8. İmfunity360 & CXS Exploit Tarayıcı
 9. Yeni Nesil E5 İşlemcili Sunucu Altyapısı
 10. Tüm Hizmetlerde Ücretsiz DDOS Koruması
 11. Global TIER III+ İstanbul Lokasyon Verimerkezi
 12. Ücretsiz Softaculous Aracı (Tek Tıkla Yüzlerce Script Kurulumu)

BTK Yer Sağlayıcı Belgesine sahip Verigom, kurumsal olarak hizmet veren bir hosting firmasıdır.

Hosting Paketleri

 • Windows Hosting
  1. Entry (En uygun fiyatlı paketinde 1 adet alan adı, 5 GB SSD disk, Limitlendirilmemiş trafik, 1 GB ECC Ram, 1 Core CPU, LiteSpeed Cache ve günlük yedekleme hizmetinin bedeli aylık 11.99 TL’dir.
  2. Starter
  1. Advanced
  2. Premium
 • Web Hosting
 • Linux Hosting
 • WordPress Hosting
 • Kurumsal Hosting
 • Mail Hosting
 • Reseller Hosting

Verigom hosting şirketi, WPSiteKur takipçileri için web hosting, wordpress hosting ve reseller hosting ürünlerinde %15 indirim sağlıyor. İndirimi kullanmak için wpsitekur %15 kodunu, siteye gitmek için Verigom linkine tıklayın.

9. NiobeWeb – %10 İndirim

NiobeWeb - En İyi Hosting Firmaları

Yerli hosting sağlayıcısı NiobeWeb, 2000 yılında web sunucu hizmeti vermeye başladı. 20 yıllık deneyimiyle NiobeWeb, başka bir sunucudaki sitenizi ücretsiz olarak taşımanıza yardım eder.

20 yıllık tecrübe göz önünde bulundurulursa SSL, alan adı, sunucu vb. hizmetleri almanızda bir sorun olmayacaktır.

Paketler;

 • Domain (Alan adı)
 • Web (Linux – Windows – Reseller – Windows Reseller)
 • Sunucu (VPS)
 • SSL Sertifikaları (Symantec – Comodo – GeoTrust – Rapid)
 • Hazır Site
 • Kurumsal e-posta
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var

Ayrıca;

 • Kurumsal E-posta,
 • Reseller,
 • BiSite Hazır Tasarım
 • VPS sunucularında YUZDEONTASARRUF kodunu kullanabilirsiniz. Böylece %10 indirimden faydalanmış olursunuz.

İndirim kodunu kullanmayı unutmayın ve NiobeWeb sitesini ziyaret için linki tıklayın.

10. Yayın Hosting

Yayın Hosting - TV, Radyo, ip Kamera, Video VPS Web Linux Sunucusu

Yayın.com.tr 2006 yılında kurulmuş, Türk domain ve hosting hizmeti sağlayıcısıdır. Ayrıca Yayın.com.tr, radyo hosting hizmeti veren firmalar arasında en iyisidir.

Paketler;

 • Barındırma (Web – Radyo – TV – ip Kamera – Linux – Windows – Video – VPS)
 • Sunucu (Kiralık Sunucu – Canlı Yayın Sunucusu)
 • Ücretsiz Hizmetleri (Radyo Player v1, v2, v3, v4, v5 ve TV Player)
 • En düşük fiyat: 4,16 TL / Aylık
 • Geri ödeme garantisi

Radyo hosting satın almak için yayin.com.tr‘nin web sitesini ziyaret edin.

11. ÖmürTech

ÖmürTech - En İyi Hosting Firmaları

2010 yılında faaliyete geçen bir Türk hosting firmasıdır. ÖmürTech, SSD’yi Türkiye’de kullanmaya başlayan ilk hosting sağlayıcısıdır. Hizmetlerinden birini satın aldığınızda anında etkinleştirilir.

2019 yılı Uptime oranı %99,7’dir. DDOS ve BOTNET koruması vardır.

Paketler;

 • Web hosting (Linux – Bayi)
 • SSL (Comodo – GeoTrust – Rapid)
 • Sunucu (Dedicated)
 • Domain (Alan Adı)
 • Site Kur Aracı
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 3,49 TL / Ay

Alternatif bir hosting firması arıyorsanız ÖmürTech‘in web sitesini ziyaret edin.

12. Hozzt

Hozzt - En İyi Hosting Firmaları

2006 yılından bu yana, performans odaklı hizmetler sunan hızlı Web hosting firmaları arasındadır. Müşteri memnuniyetine değer veren ve hizmetlerini sürekli geliştiren bir hosting sağlayıcısıdır.

 • Tüm veri merkezleri Türkiye’dedir.
 • 15 gün içinde para iadesi yapar.
 • Gece 4’te, mesaj attığınızda 5 saniye içinde cevap verir.
 • İnternet hizmetlerini aksamadan kullanabilirsiniz.

Paketler;

 • Web Barındırma (Linux – Windows – Kurumsal – VIP – CMS (WordPress, Joomla, E-ticaret)
 • Reseller (Linux – Windows)
 • Sunucu (Cloud – Dedicated)
 • Domain (Alan Adı)
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 0,83 dolar / ay

Hosting hizmeti almak için Hozzt‘un web sitesini ziyaret edin.

13. DomainHizmetleri

DomainHizmetleri - En İyi Hosting Firmaları

18 yıllık tecrübesi olan DomainHizmetleri, en iyi Türkiye hosting firmaları içindedir. 2017 yılından beri güncel sistemlerle faaliyet gösteren şirketin, veri konumu İstanbul’dadır.

AHBAP derneğine dijital destek sağladığı biliniyor.

Paketler;

 • Web hosting hizmetleri (Limitsiz – Ekonomik – Reseller)
 • Sunucu SSD VDS Sanal
 • Alan adı kaydı ve sorgulama
 • Hazır/Hızlı Kurulum Servisi
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 1,44 TL / Ay

DomainHizmetleri hizmetini inceleyin.

14. Hostinger (Yabancı Hosting Firması)

Hostinger - En İyi Yabancı Hosting Firmaları

Dünya çapında ve Türkiye’de hizmet veren en iyi yabancı hosting firmaları içinde yer alır. 2004 yılında faaliyete geçmiş ve o zamandan beri 178 ülkede 29 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermiştir.

Adult hosting veren siteler içinde olan Hostingerden barındırma hizmeti satın alabilirsiniz. Not 8: Adult hosting yetişkinlere yönelik site yapmak isteyenler için hazırlanmıştır.

Ayrıca bedava domain veren siteler arasındadır. .com, .net gibi uzantılarından birini ücretsiz kullanmak istiyorsanız en aşağı 12 aylık paket almalısınız.

Sunucu konumları; Manchester, São Paulo ,Asheville, Jakarta Singapur, Amsterdam, Vilnius…

Paketler;

 • Web hosting hizmetlerine bakınca; Ucuz – Bulut – Ekonomik – Email olduğu görülüyor.
 • Sunucu (VPS – Minecraft Server Kiralama)
 • Alan adı
 • Site Kur Aracı
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 3,49 TL / Ay

Hosting satın almak için Hostinger‘in sitesini ziyaret edin.

15. Webkur

WebKur - En İyi Hosting Firmaları

Webkur, 2003 yılında hosting hayatına başladı. Ancak, 2011 yılından itibaren “webkur” adını kullandı…

Paketler;

 • Web (WordPress – Ekonomik – Limitsiz – Sihirbaz – WordPress Pro)
 • Reseller (Linux Cpanel – Windows Plesk – DirectAdmin)
 • Sunucu (Tier 3 Sunucu Barındırma – VDS – VPS – Kiralık Sunucu)
 • Domain
 • Hazır Site
 • En Düşük Paket Fiyatı: 2,75 TL / Ay

Müşteri odaklı çalışan ve müşterilerini inanılmaz mutlu eden WebKur‘un sitesine bi bakıverin.

16. Hostazor

Hostazor - En İyi Hosting Firmaları

Hostazor, 2015 yılında kurulmuş Türk hosting firmalarındandır. Lokasyonları;

 • Paris
 • Los Angeles,
 • Bursa,
 • Istanbul,
 • İzmir,
 • London,
 • Amsterdam ve Berlin’dedir.

Web sitesini incelediğimde paketlerin, dinozor isimleri ile adlandırıldığını gördüm.

 • Reseller Hosting (Raptor)
 • Ceratosaurus, ve T Rex gibi 🙂

CPane’i İngilizce ve Türkçe olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca, web sitesindeki bir eklenti ile kolayca 50 dile çevirebilirsiniz.

Paketler;

 • Web (WordPress – Trodon – Raptor Linux Cloud – Reseller (Raptor) – Windows VDS – Dedicated – Kurumsal Hostingleri)
 • Domain (Alan Adı)
 • En Düşük Başlangıç Fiyatı: 4,99 dolar / ay

Hosting satın almayı düşünüyorsanız Hostazor‘un sayfasına gidebilirsiniz.

17. Nettacompany

Netta Company - En İyi Hosting Firması ve Alan Adı Kayıt Şi

Nettacompany, 2014 yılında faaliyete geçmiş ve o zamandan beri faaliyet sürdüren Türk hosting firmasıdır. 7/24 destek hattı vardır.

Veri merkezleri;

 • Almanya,
 • İstanbul,
 • Dublin,
 • Sumy,
 • Dubai,
 • Ahmedabad,
 • Neunkirchen,
 • Rustenburg,
 • Paris,
 • Granada,
 • Roubaix,
 • Tokyo ve Chino’dadır.

Paketler;

 • Web hostigler (Ekonomik – Linux Reseller hosting – Yurt Dışı – Limitsiz – WordPress – Yurt Dışı Reseller ve Kurumsal hosting)
 • Sunucu (Dedicated Sunucu Kiralama – Sanal Sunucu VDS Kiralama)
 • Alan Adı
 • Web Tasarım Hizmetleri (Özel Yazılım paketleri – Hazır Site Paketleri)
 • SEO Hizmetleri (SEO Danışmanlığı Paketleri – Organik Trafik Gönderimi – Google Ads Danışmanlığı)
 • WordPress Optimizasyon Hizmetleri
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 1,24 TL / Ay

Nettacompany, internet sitesine gidebilirsiniz.

18. MarkumCloud

MarkumCloud - En İyi Hosting Firmaları

İsmi garip olan bu firmanın kuruluş tarihi 2000 yılına dayanmaktadır. Yine bu firmada diğer firmalar gibi barındırma hizmeti sunmakta ve bulut sağlayıcılığı yapmaktadır.

Türkiye’de 2 merkezi ile 7/24 satış ve teknik destek vermektedir. Referans verdiği kurumlar arasında;

 • Türkiye Büyük Millet Meclisi,
 • Fenerbahçe Spor Kulübü,
 • Turkish Airlines,
 • Hamidiye Kaynak Suyu,
 • Bereket Döner,
 • Tahincioğlu Holding gibi büyük kurumlar var.

Paketler;

 • Domain
 • Host (Cloud – Kurumsal)
 • SSL & Güvenlik
 • Cloud Sunucu (Cloud Server – Cloud Mail Server)
 • Cloud E-mail (Flock Kurumsal – Cloud Space – Microsoft Exchange Microsoft Office 365)

Markum‘un sitesine gidin.


19. UzmanTescil

UzmanTescil - En İyi Hosting Firmaları

2002 yılından beri barındırma hizmeti veren Uzman Tescil’den hosting veya domain satın alabilirsiniz.

Paketler hakkındaki yorumlar pozitif. 30 kişide sadece iki kişi olumsuz görüş bildirmiş. UzmanTescil’in lokasyonları (sunucu konumu) İstanbul/Türkiye’dedir.

Paketleri içinde;

 • Paylaşımlı hosting,
 • VDS,
 • VPS,
 • Adanmış sunucu (Delicated veya fiziksel sunucu),
 • Bayiler ve SSL sertifikası hizmetleri vardır.

UzmanTescil sitesine git

20. İxirHost

İxirhost - En İyi Hosting Firmaları

2005 yılından itibaren web hosting hizmeti vermeye başlamıştır. İxirhost host, ürün alana ücretsiz SSL sertifikası veriyor. Plesk Windows Reseller, bulut depolama, cpanel reseller gibi hizmetleri vardır. ixirhost‘un en sevdiğim özelliği kullanıcılar için video eğitim kılavuzları oluşturmuş. WHM, cPanel, Plesk konularında Eğitim videolarına buradan ulaşabilirsiniz.

21. Veridyen

Veridyen - En İyi Türk Hosting Firmaları

2005 yılından beri tecrübesi bulunan Veridyen 2016 tarihinde faaliyete geçmiştir. Müşterileri tarafından sevilen Veridyen 7/24 destek hattına ve hızlı çözüm sunma oranı yüksektir.

Hosting hizmeti veren firmalar içinde favorilerimdendir. Domain almak hariç iade garantisi 7 gündür. Kısa sürede yanıt veren ve ilgi gösteren hosting Veridyen‘in sitesine git.

22. 000webhost

000webhost - En İyi Hosting Firmaları - En ucuz hosting paketleri

000webhost şirketi hem dünyada hem de Türkiye’de faaliyet gösteriyor. 300 MB Disk Alanı sunan en düşük paketi için ücret ödemeyeceğiniz 000webhost sitesini ziyaret edebilirsiniz.

23. Vargonen

Vargonen

2000 yılından itibaren müşterilerine aralıksız hizmet eden Vargonen, sektörde kıdemliler arasında gösterilebilir.

8 ayrı veri merkezi vardır. Bunlar: Türkiye, Hollanda, Almanya, İngiltere, ABD ve Uzak Doğu’dadır. Vargonen’den domain sorgulaması yapabilirsiniz.

Vargonen‘den Güzel bir hosting sahibi olun.

24. Hosting.com.tr

Hosting.com.tr - En İyi Yerli Hosting Firmaları

2004 yılından beri faaliyetlerini devam ettiren barındırma şirketlerinden biri de hosting.com.tr’dir. Alan adı kaydı ve diğer hizmetler için Hosting.com tr‘nin sitesini ziyaret edin.

25. Radore

Radore: Veri Merkezi, Sunucu ve Hosting Firması

Radore, 2005 yılında kurulmuştur. Kendisine ait 4 adet veri merkezi vardır. Dolayısıyla İnternet altyapısı İnternet Servis Sağlayıcılarına (ISP) direkt bağlantılıdır.

Radore’nin kendisi veri merkezidir. Buradan kendi yani bireysel hosting firmanızı kurmak için lisans kiralayabilirsiniz. Ayrıca CDN hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Radore‘nin sitesine git.

26. İsim Tescil

İsimTescil - En İyi Hosting Siteleri

1998 yılında Türkiye’de faaliyete geçmiş Türk web hosting sağlayıcısıdır. İsimtescil sitesine git.

27. İHS

İHS - En İyi Hosting Siteleri

1999 yılından günümüze faaliyetini sürdüren hosting firmalarından biri de IHS’dir. İHS‘nin sitesine git.

28. DorukNet

Doruk Net - En İyi Hosting Siteleri

DorukNet 1993 yılında Türkiye’de kurulmuş hosting firmasıdır.

29. Netİnternet

Netİnternet - Alan Adı Sorgulama ve En İyi Hosting Firması

2006 yılında Denizli ilinde kurulan Netİnternet’in şikâyet var sitesinde son iki yıldır şikâyet edilmediği görülüyor. İyi bir hosting firması olan Netİnternet‘in sitesine göz atın.

30. Yöncü

Yöncü Bilişim Çözümleri Alan Adı Sorgulama ve Barındırma Şirketi

Uzunca bir süredir hosting işleri ile haşır neşir olan Yöncü, kullanıcı yorumlarından geçer not almış gibi görünüyor. VDS, VPS ve fiziksel sunucu hizmetlerini satın almak için Yöncü‘nin web sayfasını kontrol edin.

31. slm Hosting

slmHosting

2004 yılında açılan slmHosting, Yetişkin (Adult) içeriğe müsaade etmez. Veri merkezi sadece Türkiye’dedir. Windows ve Linux OS desteği bulunur. Sitesinde, 7/24 destek alabileceğiniz yazıyor ancak yazdığınızda 7/24 destek alamıyorsunuz. slmHosting‘in web sayfasına göz atın.

32. Netdirekt

NetDirekt

2009 yılında kurulmuş olan Netdirekt hosting firmasının birçok hizmet paketi bulunuyor. Bunlar içinde en göze çarpanı; CDN, Cloud ve kiralık sunucudur. Birçok şirkette olduğu gibi hem olumlu hem olumsuz yorumlara sahip. Sunucu konumu İzmir’dedir. Netdirekt sayfasına buradan bakabilirsiniz.

33. SH Hosting

SH: En İyi Hosting Firması

Çalışmalarına 2005 yılında başlamış SH en iyi Türk hosting firmaları listemin içindedir. O zamandan beri diğer şirketlerin yaptığı sunuculuk hizmetini yapar. Tüm web sağlayıcılarında olduğu üzere Türkçe karakterli domain alabilirsiniz. Ayrıca domain transfer işlemlerini %100 ücretsiz yapar. SH‘nin sayfasına git.

34. Reseller Hosting

Reseller Hosting Domain Sorgulama ve Barındırma Şirketi

Yerli firmalardan olan ResellerHosting site barındırma işine 2007 yılında girmiştir. Linux reseller, Windows reseller, VIP reseller ve cloud sunucuları vardır.

Linux Cpanel, Linux DirectAdmin ve Windows Plesk panallerine sahip.

Vergi levhası ve ticaret odası sizil kayıt belgesi var. Güzel bir hosting firması. Hosting şikâyet için girip baktığımda ResellerHosting‘in 2018 yılından beridir şikayetinin olduğu görünmüyor. Başarılı.

35. CloudBunny

Hosting Firmaları CloudBunny CDN Reseller Server

DDos koruma sistemi olan CloudBunny, CBN Bilişim Teknolojileri kuruluşudur. 2009 senesinde Trabzon’da Bplus adıyla kurulmuştur. Hosting özellikleri şöyle;

 • Exploit ve Shell Koruması
 • LiteSpeed Web Server,
 • LiteSpeed Cache,
 • cPanel Kontrol Paneli
 • CloudLinux OS
 • CageFS Kafes Sistemi
 • PHP Selector

CloudBunny‘nin en düşük hosting fiyatı 204 TL’den başlıyor ancak verdiği kalite çok yüksek. Örneğin; 2 GB RAM, 4 CPU, 5 GB SSD özelliklerdeki WP EKO paketinde 1 adet site barındırabiliyorsunuz.

36. WebServis

Webhost - Hosting ve Domain Firması

2000’den beri hosting hizmeti veren Webservis için yapılmış ne bir şikâyet ne bir yorum göremedim. Sayfasındaki hizmetlere baktığımızda çok fazla hosting paketi çeşidi bulunuyor. Paketleri içinde;

 • Server Hosting
 • Bayi Hosting
 • MSSQL Hosting
 • MSSQL Hosting gibi birçok hizmet vardır.

Haftalık Yedekleme yapan WebServis‘in sayfasına göz atın.

37. Kaliteweb

KaliteWeb

16 yıldan beri web hizmetleri konusunda çalışan Kaliteweb; windows ve linux bayi hizmetleri verir. Dedicated server ve colocation için ideal bir firmadır. Kaliteweb‘in sayfasına göz atın.

Diğer Hosting Firmaları (buradan aşağısını henüz test etmedim)

 1. ozkula.com.tr
 2. aysima.com
 3. kriweb.com
 4. hostgener.com
 5. bilisimist.net
 6. websahibi.com
 7. sunucupark.com
 8. ekonomikhost.net
 9. ttnetdc.net
 10. garantiserver.com
 11. ada.net.tr
 12. senkronet.com.tr
 13. cloud.com.tr
 14. linesis.com
 15. ynt.com.tr
 16. karegen.com
 17. tr.gofasthost.com
 18. domainalma.web.tr
 19. inetmar.com
 20. methosting.com
 21. side.net.tr
 22. hoxt.net
 23. webrano.com
 24. kebirhost.net
 25. inetmar.com
 26. birtescil.com
 27. burtinet.com (BurtiNET İnternet Hizmetleri)
 28. megatrhost.com

SSS

🏆 En iyi hosting firmaları (Türkiye 2021)

– CENUTA
– Güzel Hosting
– Turhost
– Godaddy
– Alastyr
– Hostixo
– Veridyen
– Odeoweb
– Hosting.com.tr
– Verigom

🌎 Dünyanın en iyi yabancı hosting firmaları:

Türkiye’deki en iyi yabancı sağlayıcılar GoDaddy ve Hostinger‘dir.

Diğerleri dünyada hosting hizmet sağlasalar da Türkiye’de pek faaliyet göstermezler. Bunlar;

1. Bluehost
2. SiteGround
3. HostGator
4. Dreamhost
5. DigitalOcean
6. a2 hosting
7. GreenGeeks

GoDaddy, Hostinger ve SiteGround hariç hiçbirinin yönetim paneli -şu anda- Türkçe değildir. Ücretsiz olarak iletişim bilginizi girip kaydolabilir kontrol edebilirsiniz.

📍 Ankara Hosting Firmaları

Konumu Ankarada olan hosting firmaları;

– ankarahosting.com (Ankara Hosting)
– enghost.com.tr (Ankara Web Hosting)

📍 İzmir hosting firmaları:

İzmir lokasyonunda veri merkezi/leri bulunan hosting firmaları:

1. CENUTA
2. Turhost
3. Alastyr
4. Hosting.com.tr
5. Veridyen
6. NiobeWeb
7. NarinHosting
8. Netdirekt

📍 Bursa web hosting firmaları:

Bursa lokasyonunda veri merkezi bulunan hosting firmaları:

1. Hostazor
2. HostLAB

🌐 En iyi WordPress hosting firmaları:

Hepsini denemiş biri olarak en iyi WordPress hosting firmaları;

1. CENUTA
2. Turhost
3. Güzel Hosting
4. OdeaWeb
5 Godaddy
6. Hostixo
7. Verigom

👌 En kaliteli hosting firmaları:

Şu ana kadar yaptığım araştırmalar ve edindiğim tecrübeler ışığında en iyi ve en kaliteli hosting firmaları:

– CENUTA
– Güzel Hosting
– Turhost
– Godaddy
– Alastyr
– Hostixo
– Veridyen
– Odeoweb
– Verigom

🔐 En güvenilir hosting firmaları:

Dünyada ve Türkiye’de en güvenilir hosting firmaları:

1. GoDaddy
2. CENUTA
3. Turhost
4. Güzel Hosting…

💼 Kurumsal hosting firmaları:

Kurumsal bir hosting firması olması için Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmeli yazımdaki şartları karşılaması lazım.

Birçok firma bu şartları karşılıyor başlıca kurumsal hosting firmaları;

– Godaddy
– CENUTA
– Alastyr
– Güzel Hosting
– Turhost
– HostLAB
– Odeoweb
– Verigom

⚡ En hızlı hosting firmaları:

Tecrübe ettiğim ve edindiğim en hızlı hosting firmaları şunlar:

1. CENUTA
2. Güzel Hosting
3. Turhost
4. GoDaddy
5. OdeaWeb
6. Hostixo
7. Verigom

📻 Radyo hosting firmaları:

Size önerebileceğim radyo hosting firmaları;

1. Yayın Hosting
2. Güzel Hosting

📧 Mail hosting firmaları:

Mail hosting hizmeti satın alabileceğiniz şirketler:

1. Turhost
2. Hostinger
2. Alastyr
3. İsimtescil
4. NiobeWeb
5. Natro
6. NarinHosting

🤝 Ucuz hosting firmaları:

2021’deki çalışmalarım son süret devam ediyor… Bitince buraya işlerim.

2020’deki temel paketi en ucuz ilk üç web hosting firmaları ve fiyatları;

1. Godaddy: 0,00 + 71,91 = ₺71,91 (1 yıllık hosting alımında domain hediye)
2. Odeaweb: 66,79 + 24,99 = ₺91,78
3. Güzel Hosting: 39,44 + 64,9 = ₺104,34

🆓 Ücretsiz hosting firmaları:

Yalnızca 1 adet ücretsiz hosting veren firma var.

– Güzel Hosting (Not: Güzel Hosting’ten, öncelikle ücret karşılığında alan adı almalısınız)

🎥 Film sitesi için hosting firması:

Film sitesi için hosting şirketi arıyorsanız önereceğim en iyi web barındırma sağlayıcısı Nettacompany Limited şirketidir.

Nettacompany’nin Offshore paketleri DMCA’yı görmezden gelir. Bu nedenle içerik sınırlaması olmayan Offshore paketi tercih edebilirsiniz.

👍 Turhost mu Güzel Hosting mi?

Turhost mu Güzel Hosting mi sorusu geliyor.

Bana göre bu sorunın cevabını vermek zor. Ancak hosting firmaları karşılaştırma yazımdaki Facebook Sosyal Medya platformundaki anket sonucuna göre;

1. Güzel Hosting
2. Turhost

Başka domain firması veya hosting firması var mı?

Bilmediğim başka hosting ve domain firması olabilir.

Eğer benim de “En İyi Hosting Firmaları Listesine ekleyeceğim hosting firması önerim var diyorsanız yorumlara yazın, bekliyorum. 👇

16 YORUM

 1. Cok guzel ve ayrintili bir yazi olmus tesekkurler. Ozellikle yerli olarak Turhost ve Guzel Hosting gercekten islerini iyi yapan firmalar. Burdaki diger firmalarin bir kismiyla uzun yillar calisma firsatim oldu. Kisisel gorusum hepsinde ilk baslarda hizli yuklesede sitelerim bir sure sonra yavaslamaya basladi. Ama bana hala hizli geliyordu acikcasi taki GoFastHost’u kesfedene kadar.

  Suanda 1 EUR = 1TRY kampanyalari oldugu icin fiyatlar inanilmaz derecede uygun. Balanced Cloud Teknolojisi uzerine kurulmus altyapilari sayesinde tek bir sunucuda binlerce site barindirmak yerine, binlerce sunucuda binlerce site calistirdiklari icin, her zaman en musait sunucudan siteler calisiyor. Boylelikle diger sitelerin atak almasi durumunda sizin siteniz etkilenmiyor.

  Ben Managed Cloud Hosting paketlerinden Cloud PRO Max kullaniyorum. Ayda 10 TL gibi bir fiyati var saka gibi. Ayda 200.000 kisi ziyaret eden sitem sikintisiz cok hizli calisiyor. Umarim tarafsiz olarak inceleyip eklersiniz konunuza gercekten gelecegi degistirecek bir teknoloji bu cloud teknoljisi. Ben acikcasi hayran kaldim.

  • Web hosting firmaları içinde artık GoFastHost firmasıda var. Biraz inceledim. Paketleri iyi ve fiyatı düşük. 2020’de güncellediğim listeye bu host firmasını da ekledim. 👍

 2. Hosting ve Domain hizmeti veren birtescil .com’un da listede yer alması gerekmektedir. Müşterilerini memnun etmek için en hızlı sunucu kullanmakta ve 7/24 canlı destek vermektedir.

 3. 60’tan fazla hosting firmasını bir araya getirmek kolay değil gerçekten büyük emek harcanmış. Hepsinin bir arada olduğu kaynak olması iyi olmuş üstelik hosting satın alacaklar için indirim kodu da var. İşime yaradı bayağı güzel.

  • Yorumunuz için teşekkür ederim. Uzun süren çalışmalarımın karşılığında böyle teşekkür mesajlarını almak insanı mutlu ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz