%80 İndirim | En İyi Hosting Firmaları 2021 | TR

19
17757
Türkiye'deki En İyi Hosting Firmaları Listesi

Hosting firmaları (kısaca), web sitemize yüklediğimiz dosyaları, fotoğrafları vb. şeyleri bizim adımıza SSD disk 💾 veya HDD disklerde 💽 barındıran, onların çalınmasına karşı koruyan bakımını ve idamesini yapan şirketlerdir.

Türkiye’de bu işi yapan birçok hosting firması var. Bu başlık altında bu hosting firmalarını listelemeye gayret gösterdim ve en iyi listeyi 📋 ortaya koymaya çalıştım.

Bu hosting firmalarının sunduğu birçok hosting paketi vardır ve biz bunları belirli süreliğine almak (kiralamak 🛍️) için hosting firmalarına çil çil para 💰 veririz.

Burada bulunan hosting firmalarının birçoğunu kullandım. Ayrıca okurlarımın tasarruf etmelerini sağlamak için hosting indirimleri 🏷️ sundum.


Aşağıdaki hosting firmaları listesinden başta web hosting hizmeti olmak üzere birçok hizmet ve ürün satın alabilirsiniz.

Bunlardan bazıları şöyle;

 • Domain (Alan adı veya web sitesi adresi)
 • Web Hosting (Paylaşımlı (Shared Hosting) veya Paylaşımsız)
 • VPS Server (Virtual Private Server – VPS Hosting)
 • VDS Server (Virtual Dedicated Server – Cloud Server (Bulut Sunucu))
 • Dedicated server (Adanmış sunucu. Yani, yazılımsal ve fiziksel kaynakların bir arada olduğu paylaşımsız özel sunucular)
 • Güvenlik (SSL) sertifikaları
 • E-posta Hizmetleri
 • Hazır web siteleri
 • Bir firmadan başka bir firmaya site taşıması (hosting değiştirme işlemleri gibi birçok işlem)

Ayrıca web barındırma şirketleri özel hediyeli hizmetler de sunabilir.

Örneğin bazıları böyle;

 • Bazı web hosting firmaları bir paket satın almadan önce kısa bir süre için ücretsiz deneme hizmeti verir.
 • Bazı şirketler 1 yıllık hizmet aldığınızda 1 yıllık ücretsiz alan adı ve 1 yıllık ücretsiz kurumsal e-posta verir.

İçinizden “Bir ton şirket var. Acaba en iyi hosting firması hangisi? Yapılmış bir anket var mı ki?” diye geçiriyor olabilirsiniz. İç sesinize hemen cevap veriyorum: Bunun için sizi özel olarak yaptığım araştırmalar ışığında hazırladığım hosting firmaları karşılaştırma yazısına davet ediyorum. Orada, bir anket sonucuna göre şirketleri sözleşmelerine kadar inceledim.

Ekleme Not ✍️: Daha önce liste sıralaması rastgele idi, artık değil. Hangi hosting firması okurlarıma indirim kuponu 🏷 veya promosyon kodu ✂️ verirse onları hosting alırken nelere dikkat edilmeli yazımdaki hususlara göre filtreleyeceğim.

İsterseniz en iyi hosting firmaları listesine geçmeden önce hosting firması nedir, hosting nedir, domain ne demektir kısaca bu terimlere bakalım.

Hosting Firması Nedir

Hosting Firması Nedir - (En İyi Hosting Firmaları)

Kısaca tanım yapmak gerekirse hosting firması; web sitenizdeki verileri sizin adınıza barındıran, bakımını ve güvenliğini sağlayan şirketlerdir.

Piyasada; web barındırma şirketleri, yer sağlayıcısı, internet web hosting siteleri veya web hosting sunucuları olarak da adlandırılabilir.

Sizinle hemfikirim👍 Bu kadar kısa tanımla pek bir şey anlaşılmıyor.

Hosting firması tanımını biraz daha açarsak;

 • Web sitesine yüklediğiniz verileri barındıran,
 • Web barındırma hizmetini kendisine görev edinmiş kişiler tarafından oluşturulan,
 • 7/24 çalışmakta olan sunuculara mühendislerin veya teknikerlerin müdahale ettiği,
 • Çalınmasına, kaçırılmasına vb. kötü eylemlere karşı veri güvenlik önlemlerini alan ve sunucuların her an yedeklemesini sağlayan,
 • Ortaya çıkan sorunlara teknik veya sosyolojik çözüm üretmek için telefon veya bilet desteğine sahip kuruluşlara hosting firması denir.

Web hosting firmaları; arama motorları veya kullanıcılar için erişilebilir, hızlı, güvenli ve kesintisiz olmalıdır.

🏆 En iyi hosting firması nasıl belirlenir?

En iyi hosting firmasını belirlemek ve bu sorunun cevabını vermek gerçekten zor. Ancak aşağıdaki temel faktörler baz alınarak en iyi hosting firmasının hangisi olduğuna karar vermek muhtemel…

 • Müşterilere verilen değer
 • Müşterilere verilen kısa süreli cevaplar
 • Teknolojik altyapı, donanım ve sistemler
 • Yatırım (yani geleceği düşünerek hareket ederek süratle ilerleyen teknolojiiyi kendine entegre etme çabası)

En iyi hosting için hız testini etkileyen faktörler en iyi firma seçimini ne kadar etkiler?

Günümüzde hosting şirketi kurmak hayli kolaylaştı. Bu yüzden piyasada birçok firma var. Özellikle Türkiye’de 2018, 2019, 2020 ve 2021 yılında hosting şirketlerinin sayısı oldukça arttı. Bu da seçim yaparken “en iyi hosting firması hangisi” sorusunu ve “nasıl seçim yapacağız” konusunu doğurdu…

En iyi hosting firmasını seçmek için birçok etkeni göz önünde bulundurmak ve sadece paylaşımlı hosting üzerinde yapılan hız testinden çıkan sonuca bakmamak gerekir.

Piyasada hız testi yayınlayıp “en iyi host firması” şudur veya budur diyenleri görebilirsiniz. Onlara da hak veriyorum.

Ancak dediğim gibi mutlak suretle en iyi hosting firmasını belirlemek pek mümkün değildir. Belki de imkânsızdır…

Linux, Windows, WordPress, Reseller, Mail hosting paketleri satın alma menüsü

Yapılan bu yöntemlerle olsa olsa hosting paketinin hızı belirlenir. Kaldı ki bu da net değildir.

Neden? Çünkü:

 • Paylaşımlı hosting içinde barındırılan site adedi. (Bu en önemli etkendir. Örneğin; karşılaştırma yapılan iki firma düşünün. Bir firmanın paylaşımlı hostinginde (sunucusunda) 100 tane web sitesi varken diğerinde 10 tane olabilir. Bu sitelerin her birinin trafikleri (ziyaretçi sayıları) farklı da olabilir. Ziyaretçi sayısına bağlı olarak tükettiği kaynaklar da farklı olabilir. Dolayısıyla bu da gösterir ki her ne kadar farklı zamanlarda hız testi yapılsa da bu ölçüm sonucunda çıkan sonuç çoğu zaman az site barındıran firmasının lehine olacaktır.
 • Hosting içinde barındırılan diğer web sitenin büyüklüğü, gün içinde, haftalarda aylarda veya yıllarda gelen trafiğe bağlı sinüzoidal artan ve azalan istatistikler
 • Teste tabi tutulan ve hosting içinde barındırılan diğer web sitelerinin yapımı için kullanılan frameworkler, eklentiler ve temalar…
 • Hosting CPU‘su
 • Hosting RAM‘i
 • SSD veya HDD’si
 • Testi yapan kişinin sponsorluğu vb…

Şimdi soruyorum size: Sıralamalarda gösterilen en iyi hosting firması gerçekten o mu?

Örneğin internetteki farklı sitelerde teste tabi tutulan birçok firma var. Bir firmayı baz alın ve birinde hangi sırada diğerinde hangi sırada olduğuna bir bakın. (Şimdi söylediklerime hak hak vermiş olmalısınız)

 • Ayrıca size göre iyi olan başkasına göre olmayabilir. (Bu göreceli bir şey)
 • Size anında cevap veren bir firma başkasına o tepkiyi anlık ver(e)meyebilir.
 • Sizin probleminiz farklı başkasının ki farklı olduğunda çözüm süresi uzayabilir. vs. vs…

✅ Topyekûn hosting ve hosting firması seçimi nasıl olmalı?

Hosting ve hosting firmasına karar vermeden önce amacınızın ne olduğunu ortaya koymak gerekir. Önce bunu bir netleştirin.

Amacınız ne?

Yeni bir web sitesi açmayı mı düşünüyorsunuz? O zaman tüm firmaların temel paketleri işinizi görecektir. Herhangi birisinden satın alabilirsiniz.

Ancak

📌 Burada gözden kaçırılmaması gereken de bir husus daha var ki oda şu: Örneğin WordPress ile web sitesi yapmayı düşünüyorsanız mutlaka alacağınız hosting paketi özelliği içinde CPU ve bellek (RAM) en aşağı 2 GB olsun. Evet WordPress bir web sitesi yapmak için on numara beş yıldız bir yazılım. Ancak çalışırken çok kaynak tüketiyor. Çalışması için ortamı ve şartları ayarladığınız da web sitenizde belki de hiç problem yaşamayacaksınız.

Halihazırda mevcut bir web siteniz varsa zaten özellikler hakkında bilginiz vardır. Ya çalıştığınız firmadan memnun değilsinizdir ya da en çok şikayet alınan nokta hosting hızı yavaştır, bu nedenle farklı bir firmaya göz kırpıyorsunuzdur. 😉

Öyle veya böyle herhangi bir nedenle size göre en iyi hosting firmasını arıyorsanız veya mevcut hosting firmanızı değiştirmeyi düşünüyorsanız; en iyi performansı 🏆 almak için göz önünde bulundurmanız gereken hususlar şunlar;

 1. VeriTabanı (Hosting İşletim Sistemi Yani sitenin PHP & ASP .Net dilinde yazılıp yazılmadığı konusu)
 2. Veri Güvenliği (Bir hastane siteniz olabilir. Bilgilerin saklanması hem Kanunlar, hem de hasta mahremiyeti açısından önemlidir.)
 3. Destek Hizmetinin Kalitesi (Bir firma kısa sürede cevap verebilmeli. E-ticaret siteleri için bu çok önemli.)
 4. Hosting Hızı (SSD veya HDD) (SSD diskler, HDD disklere göre çok hızlıdır. Arada 3-4 kat hız farkı vardır.)
 5. Uygun fiyat kaliteli hizmet (Kimi firma uygun fiyat sunarken aynı özelliklerdeki hizmeti başka firma yüksek sunmaktadır.)
 6. Kullanıcı Yorumları (Müşteri Memnuniyeti) (Bu biraz görecelidir ancak yine de firmanın nasıl bir yere sahip olduğunu az çok belirler)
 7. Yönetim paneli kullanışlı ve kolay olması (Geneli cPanel kullanır. cPanel kullanmak kolaydır.)
 8. Hosting paketi içinde ücretsiz e-posta servisi
 9. İnode Limiti (Dosya Barındırma Adedi Sınırı)
 10. Uzun süredir bu işi yapmış güvenilir ve bilinen bir firma olması

Hosting Nedir

Hosting Nedir Grafikle Anlatım (En İyi Hosting Firmaları)

Hosting, web sitenizdeki dosyaların saklandığı / tutulduğu / barındırıldığı veya kaydedildiği yerdir. (Aslında tüm kelimeler aynı anlamı ifade ediyor daha iyi anlaşması için yazdım)

Başka bir deyişle: Sitenize veya blogunuza yüklediğiniz; MP3’ler, videolar veya fotoğraflar burada depolanıyor. Hosting, İngilizce bir kelimedir ve Türkçesi “barındırma” veya “barındırma hizmeti” demektir.

Hosting ve domain birbirine çok karıştırılır. Site oluştururken her ikisini de kullanmak zorundayız. Web sitesi oluşturmak için domain ve hostingi birbiri ile eveririz. Ya da bir ev yaptığımızda onu bulmak için yol yaparız. Bunlar; Ferhat ile Şirin; Leyla ile Mecnun gibidir. Biri eve biri yola benzer. Biri ayakkabı, biri bağcık. Biri kapı, biri kapı kolu. Biri yatak, biri yorgan… Mantıken bu ikisi böyle bir şey. Sanırım anlatabildim 💭 🙂


Hosting satın aldıktan sonra, tüm işlemleri yöneteceğimiz ve kontrol edeceğimiz yere panel ismi verilir. 30’a yakın yönetim veya kontrol paneli vardır. Bunlardan en çok kullanılanı cPanel’dir.

Not 2: Nasıl kişisel bir web sitesi yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa, sizi blog nasıl açılır sayfamı ziyaret etmeye davet ediyorum.

SSD vs HDD Arasındaki Hız Farkı

Bilgisayarlar gibi web hosting firmaları da SSD veya HDD kullanırlar.

Not 3: Paket almadan önce verilerinizi yükleyeceğiniz disklerin, SSD (Solid State Drive – Katı Hal Sürücüsü) olmasına dikkat edin.

Bilgisayarın içindeki iki farklı (SSD ve HDD) bellekten video ile örnek vermek istiyorum: Yukarıdaki videoda SSD ve HDD’nin karşılaştırmasını bulacaksınız: Özetle videonun anlamı şu: SSD disk, HDD’ye göre 3-4 kat daha hızlıdır.

Herhangi bir siteyi oluşturmak için hosting yanında domain de almanız gerekir. Bu domaini, hosting firmalarından temin edebilirsiniz.

Domain nedir

Domain (Alan Adı) Nedir Kısaca

Domain, dijital dünyadaki web sitenizin adı, adresi veya konumudur. Domain, İngilizce bir terimdir ve Türkçesi alan adı’dır. Tam anlamıyla insanların sitenizi bulmak için; Google gibi arama motorları çubuğuna yazdığı isimdir. Örneğin; wpsitekur.com

2021’in En İyi Hosting Firmaları Listesi

1. CENUTA | Tavsiye En iyi Türk Hosting Firması – %20 İndirim

CENUTA - Türkiye'de En İyi Hosting Firması

CENUTA, 2012 yılında %100 yerli sermaye ile kurulmuş ve Türkiye’nin en iyi hosting firmaları arasında yer alan bir barındırma şirketidir. Hem hosting paketleri için indirim kodu veren ve hem de az bilinen mükemmel firmaların olduğunu söylemiştim. İşte CENUTA, o hosting firmalarından biridir.

Destek biletlerini çok hızlı cevaplıyorlar. Hızlı SSD sunuculara sahip olmak istiyorsanız, web hosting sağlayıcısı CENUTA’yı denemenizi tavsiye ederim. (Bence en iyi sunucu firması bu. Ben gibi deneyenler memnun.)

 • Her gün 5 GB’a kadar olan sitelerin yedeklemesi yapılır.
 • 5 GB boyutu aşmayan her sitenin taşıma-transfer (hosting değiştirme) işlemleri ücretsiz yapılır.
 • 7/24/365 gün 0 850 885 3331 nolu telefondan teknik destek sağlar. (Bu, sürekli çevrimiçi olması gereken bir site için en önemli faktörlerden biridir)
 • Sunucularda Imunify360 güvenlik sistemleri bulunur.
 • Diğer şirketlerde olmayan bir özellik paylaşımlı hosting hizmetlerinde SSH ve Uzak MySQL desteği bulunur.
 • İade süresi 15 gündür. Bu süre içinde; Alan adı, SSL Sertifikası Co-Location hariç tüm hizmet modellerinde geri ödeme yapılır.

Genelde kurumsal olarak hizmet verir; Fransız Lape Hastanesi ve Nestle gibi büyük şirketlerde referansları var.

Hosting Paketleri

 • WordPress Hosting
  1. S paketi (Yeni blog sitesi kurmak isteyenler için idealdir. En uygun paketli olan pakette; 1 site barındırma, Limitsiz SSD disk, Limitsiz Trafik, 1 GB bellek, Ücretsiz CloudFlare CDN, Ömür Boyu Ücretsiz SSL, LiteSpeed/LsCache Cache Web Sunucusu, aylık 30 bin ziyaretçi ve anında aktivasyon imkânı sunuluyor. Bu hizmetin aylık bedeli 4,99 TL’dir)
  2. M Paketi
  3. L Paketi (10 site barındırma ve .com ve .net ücretsiz domain)
  4. XL paketi
 • Limitsiz Hosting
 • Ekonomik Hosting
 • Windows Hosting
 • Kurumsal Hosting
 • Bayi Hosting

%20 indirim kısa süreliğine geçerli. Kaliteli ve ucuz hosting satın almak için CENUTA, linke tıklayın hemen alın. Kupon kodu: wpsitekur

2. niobehosting – %20 İndirim

Niobehosting firması logosu

Yerli hosting sağlayıcısı niobehosting, 2000 yılında web sunucu hizmeti vermeye başladı. O zamandan beri çok iyi ürün ve hizmetler sunuyor. İlk defa bir hosting firması ile çalışacaksınız niobehosting’i düşünebilirsiniz.

Mevcut bir siteniz varsa ve birlikte çalışmaya karar verirseniz, 20 yıllık deneyimi bulunan niobehosting firması, sizin adınıza başka bir hosting firmasındaki sitenizi ücretsiz olarak taşımanıza yardımcı olur.

Paketler;

 • Domain (Alan adı)
 • Web (Linux – Windows – Reseller – Windows Reseller)
 • Sunucu (VPS)
 • SSL Sertifikaları (Symantec – Comodo – GeoTrust – Rapid)
 • Hazır Site
 • Kurumsal e-posta
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var

Ayrıca niobehosting firması okurlarınma YUZDEYIRMITASARRUF koduna özel %20 indirim sunuyor. Geçerli olduğu ürünler:

 • Tüm hosting/reseller ürünleri
 • Tüm WordPress hosting ürünleri
 • Tüm VPS ürünleri
 • Tüm BiSite ürünlerini

her okur kupon kodunu sadece “bir defa“ya mahsus kullanabilecek ve daha önce kayıt olmuş veya ilk defa kayıt olacak okurlar herhangi bir ayrım olmaksızın indirimden faydalanabilecektir.

YUZDEYIRMITASARRUF kodunu kullanarak gönül rahatlığıyla niobehosting‘ten %20 indirimle hizmet ve ürün satın alabilirsiniz.

3. Güzel Hosting Firması (Ucuz) – %10 İndirim Kodu

Güzel Hosting - En İyi Hosting Firmaları

Güzel Hosting, 2008 yılından beri web hosting hizmeti sağlayan en iyi Türk Hosting firmalarındandır.

Araştırdığınızda Güzel.net.tr hakkında yapılmış yorumların da ismi kadar güzel olduğunu göreceksiniz. Hosting firmaları karşılaştırma anket sonuçlarına baktığınızda, ilk sırada yer aldığını ve kendisinden sonra gelen şirketin neredeyse iki katı oranda tercih edildiğini göreceksiniz.

 • Türkiye Lokasyonu: Denizli ve İstanbul’da; Yabancı ülkelerdeki konumu ise Fransa ve Almanya’dadır.
 • %99 uptime (yükleme hızı) garantisi verir.
 • 7/24 sorularınıza & problemlerinize cevap vermeye hazırdır.
 • Bazı hizmetler hariç koşulsuz iade garantisi (3 gün) verir.
 • 7 gün içinde paranızı kolayca alabilirsiniz.
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası vardır. (Devlet kontrolündedir ve güvenilir)
 • Soru sorun anında dönüş yaparlar.
 • Yöneticileri ve teknik destek ekipleri çok naif ve yardım severlerdir.

Paketleri içinde;

 • Domain (Alan adı alana bedava hosting verilmektedir)
 • Web hosting (Sınırsız Hosting, Linux & Windows Hosting – WordPress Hosting – Radyo Hosting + Ücretsiz SSL sertifikası)
 • Reseller Hosting (Bayi)
 • Kiralık Sunucu
 • SSL Sertifikaları (Standart – Wildcard – EV)
 • Kurumsal e-posta
 • Hazır site yapıcı
 • Ücretsiz hosting siteleri taşıma vb.

Güzel Hosting İndirim Kodu ile WordPress hosting ve Türkiye – Avrupa lokasyon hosting için kampanyayı kaçırmayın. Özel wpsitekur kodunu kullanarak %10 indirimden yararlanın.

4. OdeaWeb (Ucuz) – %20 İndirim Kodu

OdeaWeb - En İyi Hosting Firmaları

Gaziantep’te kurulan OdeaWeb, satın alacağınız alan adını ve web barındırma ürünlerini anında etkinleştiren 2021 yılında en ucuz hosting firmaları arasındadır. Ayrıca yenilemelerde sabit fiyat garantisi verir.

 • Uptime (yüklenme hızı) yüksektir.
 • WordPress paketi iyi çalışması için optimize edildiğinden PHP ile yapılmış siteler için sorunsuz altyapıya sahiptir. Özellikle WordPress alt yapısına sahip olanlar problemsiz kullanabilirler.
 • Webmasterlar için dolu hizmetleri vardır.

OdeaWeb en iyi hosting firmaları ekşi ve özellikle r10 forumlarında baya popülerdir. Son 1 yıl içinde hizmet alanların verdikleri öznel puana baktığınızda “Bir tane mi kötü yorum olmaz vay…!” diyebilirsiniz.

Paketlerinde;

 • Domain kayıt ve sorgulama
 • Web hosting hizmetleri (Linux hostingWindows Hosting – WordPress Hosting – E-Ticaret Hosting)
 • Sunucu (VPS Sanal Sunucu – VDS Sanal Sunucu – Fiziksel Sunucu)
 • SSL Sertifikaları (Symantec – Comodo – GeoTrust – Rapid)
 • Hazır Site
 • Kurumsal e-posta
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 2,8 TL / Aylık

En iyi hosting firmaları arasında yerini alan OdeaWeb‘in sayfasını ziyaret edebilir, sunduğu uygun web hosting, sunucu, SSL ve domain fiyatlılarından yararlanabilirsiniz. İlk alımlar için kısa süreliğine geçerli olan %20 indirim kodunu kullanın. Tüm hosting paketleri için webhostingbayi20 ve VDS için vdskampanya20.

5. Verigom – %15 İndirim Kodu

Verigom %15 İndirimli Ucuz & Kaliteli Hosting Firması

Verigom web barındırma sunucusu, hosting sektöründe 2010 yılından beri faaliyet göstermekte ve o tarihten beri birçok web sitesine hosting hizmeti sağlamaktadır. İnsanların hızlı yüklenen bir web sitesi istediği bir dünyada, hızlı yüklenen bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız Verigom sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Verigom, Türkiye’nin maliyet yönünden en ekonomik, sunucu yanıt ve tepkime süresi yönünden ise en kısa teknoloji sistemlerini kullanan kaliteli bir hosting firmasıdır. Verigom, problemlere çözüm sunmak için hem canlı destek hem de bilet destek sistemine sahiptir. Ayrıca firma ile iletişime geçmek için telefon veya e-mail yöntemleri de kullanılabilir.

 1. LiteSpeed Web Server
 2. CloudLinux İzolasyonu
 3. %99,9 Uptime Garantisi
 4. CageFS İle Güvenli Altyapı
 5. Ücretsiz Günlük Yedekleme
 6. Yüksek İnode Limiti (200.000)
 7. MariaDB İle Yüksek Performans
 8. İmfunity360 & CXS Exploit Tarayıcı
 9. Yeni Nesil E5 İşlemcili Sunucu Altyapısı
 10. Tüm Hizmetlerde Ücretsiz DDOS Koruması
 11. Global TIER III+ İstanbul Lokasyon Verimerkezi
 12. Ücretsiz Softaculous Aracı (Tek Tıkla Yüzlerce Script Kurulumu)

Web hosting, WordPress hosting ve Reseller ürünlerinde wpsitekur %15 indirim sağlayan Verigom‘un sitesini ziyaret edebilirsiniz.

6. GoDaddy (Ucuz) – %80 İndirim (Yabancı Hosting ve En İyi Domain Firması)

GoDaddy Popüler Alan Adı Kayıt Şirketi - En İyi Hosting Firmaları

GoDaddy, dört farklı hosting türü (shared, VPS, Dedicated ve WordPress) ve birçok güzel özellik sunan çok yönlü bir barındırma sağlayıcısıdır. Barındırma hizmetinin yanı sıra, bir web sitesi oluşturucusuna da sahiptir ve dünyanın en büyük alan adı kayıt kuruluşudur. (GoDaddy, yabancı domain firmaları içinde en popülerdir. Diğer kayıt kuruluşları istatistiklerine şuradan bakabilirsiniz.)

Hosting satın alana bedava domain vermektedir ve en iyi domain firmasıdır. 1 yıllık alan adını ücretsiz kullanmak için hosting paketi süresini 12 aylık seçmeniz gerekmekte. Ayrıca bu süre içinde 1 yıl boyunca ücretsiz e-posta hesabı da sizin olacak.

 • 1997’den beri internet alan adı ve web barındırma hizmeti verir.
 • Aylık ziyaretçi sayısı 54.000.000’dur (Bu sayı, araştırma yapıldığındaki aylık ziyaretçi sayısıdır. Zamanla azalabilir veya artabilir).
 • Bireysel ve yeni başlayanlar için en ideal fiyatı ve en kaliteli hizmeti sunar.
 • Dünya çapında yaklaşık 19 milyon müşterisi ve yönetimi altında 78 milyon alan adı bulunur.
 • 14 farklı yerde veri merkezi konumu yani lokasyonu vardır.
 • Dünya üzerinde 56 ülkede, 56 farklı dille hizmet verir.
 • Bu firmadaki müşteri temsilcileri bir problem yaşadığınızda hızlı bir şekilde çözüm sunar.
 • Çözüm için görüşeceğiniz müşteri temsilcileri, Türkçe konuşur.

GoDaddy WordPress Hosting‘in normal fiyatı üzerinden %80’e varan indirimlerden yararlanmak için GoDaddy Promosyon Kodlarını ziyaret edin.

7. IHS – %15 İndirim Kodu

İHS - En İyi Hosting Siteleri

1998 yılında Türkiye’de faaliyete geçmiş Türk web hosting sağlayıcısıdır. 1998 yılında hizmete başlayan IHS, domain, hosting, server, SSL gibi teknoloji hizmetleri vermektedir. Türkiye’de hosting pazarında rekabetçi fiyatlarla önemli bir yere sahiptir. Ayrıca web barındırma hizmetlerine ek olarak, web yöneticileri için bazı ücretsiz araçlar ve hizmetler de sunar.

Destek taleplerine hızlı çözümler üreten IHS’nin sunucuları, Türkiye lokasyonuna yöneliktir ve Türkcell veri merkezlerinde yer alır. Bu veriler, TIER 3 standartlarında ve sadece IHS Telekom personelinin giriş yapabileceği özel bir bölümde güvenle saklanır. Böylece Türkiye’nin en güvenli sunucusu hizmetini sağlamış olurlar.

 • Tüm taşıma işlemlerini ücretsiz yaparlar.
 • 7/24 teknik destek sağlayarak, gelen talepleri ortalama 18 dakika içinde çözerler.
 • Hosting ürünleri 30 günlük geri ödeme garantisine sahiptir.
 • Bazı paketlerde hosting alana domain bedava kampanyası vardır.
 • Hosting paketlerinde CPU ve RAM sınırlaması yoktur.
 • Paylaşımlı hosting paketlerinde diğer kullanıcıların kaynaklarını kullanmadığınız sürece bir sınırlama olmaz. Yani bulunduğunuz paylaşımlı hosting sunucusunun gücü sayesinde daha performanslı bir kullanım elde edersiniz.
 • Diğer kullanıcıların kaynaklarını kullanmadığınız sürece paylaşımlı hosting paketlerinde herhangi bir sınırlama olmaz. Sınırlama olmadığı gibi kullandığınız mevcut paket sizin ihtiyacınızı karşılar ve yeterli performansı sunar.
 • Seçtiğiniz tüm hosting paketleri Multiplatform opsiyonludur. Bu şu demek: Herhangi bir paketi seçtiğinizde kullanmak istediğiniz alan adını (domain) Linux veya Windows içinde barındırabiliyorsunuz.

Genellikle kurumsal firmalara hizmet verir; Garanti Bankası ve Türk Hava Yolları gibi büyük şirketlerde referansları var.

Hosting Paketleri

%15 indirimli hosting almak için IHS Telekom Hosting linkine tıklayın hemen alın. Kupon kodu: WPSITEKUR15

8. Hostixo – %25 İndirim

Hostixo - En İyi Hosting Firmaları

Hostixo, 2007 yılından beri hosting sektöründe faaliyet gösteren en iyi Türk hosting firmalarındandır. Hostixo, kullanıcıları tarafından övülen, hosting ve domain almak için ideal bir web barındırma sağlayıcıdır.

 • Litespeed web sunucusu ve cloudlinux güvenliğini ve yeni nesil işlemcileri ile yüksek yazma hızına sahip SSD sürücüleri vardır.
 • Haftalık yedekleme, ömür boyu SSL sertifikası, WordPress siteler için Litespeed Önbellek eklentisi ile alan adı kaydı ve transferi ücretsizdir!
 • Ayrıca, web barındırma için 15 gün içinde koşulsuz bir geri ödeme garantisi sunar.

Paketler;

 • Alan Adı Kayıt işlemleri
 • Web barındırma (Linux – Windows – Limitsiz – Kurumsal – WordPress)
 • Reseller (Linux – Windows)
 • Sunucu (Bulut Sunucu – Sanal – Türkiye Dedicated – Fransa Dedicated – Amerika – Dedicated – Almanya Dedicated)
 • SSL Sertifikaları (Standart – Wilcard – Comodo – Rapid)
 • Lisans Hizmetleri (CPanel – Litespeed – CloudLinux – Directadmin – Softaculous)
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var

WordPress barındırma paketlerini gözden geçirmek ve bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilir, satış temsilcileriyle canlı bir röportaj yapabilirsiniz.

Hostixo‘nun sitesine göz atın. %25 WordPress Hosting indirimi için wpsitekur, %15 diğer hizmetleri için wpsitekur15 kodunu kullanabilirsiniz.

9. Alastyr – %10 İndirim

Alastyr - En İyi Hosting Firmaları

Alastyr firması 2002’de kurulmuş köklü ve en uygun hosting firmasıdır.

 • 7/24 teknik destek hizmeti sağlar.
 • Sorularınıza ve problemlerinize kısa sürede cevap bulursunuz.
 • Müşteri memnuniyetini ön planda tutar.
 • Alastyr‘nin Yer Sağlayıcı Sertifikası vardır.

Bireysel ve kurumsal bir hosting sağlayıcısı arıyorsanız, Alastyr sizin için güzel bir çözüm olabilir. Firma yorumlarını internette araştırdığınızda büyük çoğunluğunun iyi olduğunu görebilirsiniz.

Paketler;

 • Domain sorgulama ve kayıt hizmeti
 • Web hosting hizmetleri (Ekonomik – Limitsiz – SEO – Kurumsal – E-Ticaret – WordPress)
 • Reseller (Bayi)
 • Sunucu (Bulut sunucu – VPS – Kiralık – Barındırma)
 • SSL Sertifikaları (Standart – WildCard – Ev SSL)
 • Hazır Site
 • Kurumsal e-posta
 • Lisans (Sunucu Yönetim paneli CPanel – LiteSpeed)

wpsitekur kodunu uygulayınca mevcut indirimlerin üzerinden %10 indirim kazanırsınız. Örneğin, şirket % 25 indirim verirse, benden de %10 alıyorsunuz ve sizi %35’le uğurluyoruz.

Sitenizi problemsiz kullanmak ve prolem çıktığında kısa sürede çözülmesini istiyorsanız Alastyr‘den domain, sunucu veya hosting satın alın.

10. Turhost (Aerotek)

Turhost - En İyi Hosting Firmaları İçindedir.

2004 yılında Türkiye’de kurulan Turhost (Aerotek), Türkiye’deki lider hosting firmalarından biridir. Kaliteli hizmet anlayışına sahip bu şirketin sunduğu WordPress hosting hizmetini iki yıl boyunca kullandım.

 • Turhost‘un Yer Sağlayıcı Sertifikası var.
 • Lisans, domain SSL gibi ürünler hariç para iade garantisi 15 gündür.
 • Yükleme hızı %99,9’dur.
 • Müşteri desteğine ihtiyaç duyduğunuzda canlı destek biriminden müşterisi olun olmayın anında cevap alırsınız.
 • Güvenilir olması, hizmet kalitesinin yüksek olması gibi etkenlere bağlı olarak;

Turhost güvenilir mi? Udemy eğitim platformunda, WordPress gibi site kurma eğitimi veren hocalar tarafından en çok tavsiye edilen hosting firması Turhost’turç

Not 6: Ayrıca SEO konusunda iyi olduklarını söylemeden edemeyeceğim. Hosting kelimesini Google’a yazdığınızda her zaman SERP’te ilk sayfadadır.

Paketler;

 • Domain sorgulama, domain transferi
 • Web barındırma (Linux hosting- Windows – WordPress – Sunucu Yönetim paneli CPanel – Kurumsal – Reseller)
 • Reseller (Bayi)
 • Kiralık Sunucu (Dedicated (Fiziksel) Server – Bulut sunucu – SSD – SSD VPS – VDS – Sanal)
 • Bazı paketlerinde ücretsiz SSL Sertifikaları
 • Kurumsal e-posta hizmeti
 • Site Kurma aracı
 • Lisans hizmeti (CPanel – Plesk – LiteSpeed) vb.

WordPress ya da diğer hosting hizmetlerini kullanmak almak için Tushost‘un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

11. Yayın Hosting Firması

Yayın Hosting - TV, Radyo, ip Kamera, Video VPS Web Linux Sunucusu

Yayın.com.tr 2006 yılında kurulmuş, Türk domain ve hosting hizmeti sağlayıcısıdır. Ayrıca Yayın.com.tr, radyo hosting hizmeti veren firmalar arasında en iyisidir.

Paketler;

 • Barındırma (Web – Radyo – TV – ip Kamera – Linux – Windows – Video – VPS)
 • Sunucu (Kiralık Sunucu – Canlı Yayın Sunucusu)
 • Ücretsiz Hizmetleri (Radyo Player v1, v2, v3, v4, v5 ve TV Player)
 • En düşük fiyat: 4,16 TL / Aylık
 • Geri ödeme garantisi

Radyo hosting satın almak için yayin.com.tr‘nin web sitesini ziyaret edin.

12. ÖmürTech

ÖmürTech - En İyi Hosting Firmaları

2010 yılında faaliyete geçen bir Türk hosting firmasıdır. ÖmürTech, SSD’yi Türkiye’de kullanmaya başlayan ilk hosting sağlayıcısıdır. Hizmetlerinden birini satın aldığınızda anında etkinleştirilir. 2020 yılı Uptime oranı %99,7’dir. DDOS ve BOTNET koruması vardır.

Paketler;

 • Web hosting (Linux – Bayi)
 • SSL (Comodo – GeoTrust – Rapid)
 • Sunucu (Dedicated)
 • Domain (Alan Adı)
 • Site Kur Aracı
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 3,49 TL / Ay

13. Hozzt

Hozzt - En İyi Hosting Firmaları

Hozzt, 2006 yılından bu yana, performans odaklı hizmetler sunan hızlı Web hosting firmaları arasındadır. Müşteri memnuniyetine değer veren ve hizmetlerini sürekli geliştiren bir hosting sağlayıcısıdır.

 • Tüm veri merkezleri Türkiye’dedir.
 • 15 gün içinde para iadesi yapar.
 • Gece 4’te, mesaj attığınızda 5 saniye içinde cevap verir.
 • İnternet hizmetlerini aksamadan kullanabilirsiniz.

Paketler;

 • Web Barındırma (Linux – Windows – Kurumsal – VIP – CMS (WordPress, Joomla, E-ticaret)
 • Reseller (Linux – Windows)
 • Sunucu (Cloud – Dedicated)
 • Domain (Alan Adı)
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 0,83 dolar / ay

14. DomainHizmetleri Firması

DomainHizmetleri - En İyi Hosting Firmaları

AHBAP derneğine dijital destek sağlayan DomainHizmetleri isimli web hosting firması, sektörde 18 yıllık tecrübesi bulunan bir Türkiye hosting firmasıdır. 2017 yılından beri güncel ve hızlı sistemlerle faaliyet gösteren şirketin veri merkezi konumu İstanbul’dadır.

Paketler;

 • Web hosting hizmetleri (Limitsiz – Ekonomik – Reseller)
 • Sunucu SSD VDS Sanal
 • Alan adı kaydı ve sorgulama
 • Hazır/Hızlı Kurulum Servisi
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 1,44 TL / Ay

15. Hostinger (Domain ve Yabancı Web Hosting Firması)

Hostinger - En İyi Yabancı Hosting Firmaları

Hostinger, çalışanlara ait bir web barındırma sağlayıcısı ve internet alan adı kayıt şirketidir. Hostinger, dünya çapında ve Türkiye’de hizmet veren en iyi yabancı hosting firmalarından biridir. 2004 yılında faaliyete geçmiş ve o zamandan beri 178 ülkede 29 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Şirket bulut tabanlı web barındırma teknolojisini kullanmakta ve MySQL, FTP ve PHP ile barındırma hizmeti sunmaktadır.

Hostinger‘den adult hosting (yetişkinlere yönelik site yapmak isteyenler için barındırma) hizmeti satın alabilirsiniz. Ayrıca bedava domain veren sitelerin başında gelir. .com, .net gibi uzantılarından birini ücretsiz kullanmak istiyorsanız en aşağı 12 aylık paket almalısınız.

Sunucu konumları; Manchester, São Paulo, Asheville, Jakarta Singapur, Amsterdam, Vilnius…

Paketler;

 • Web hosting hizmetlerine bakınca; Ucuz – Bulut – Ekonomik – Email olduğu görülüyor.
 • Sunucu (VPS – Minecraft Server Kiralama)
 • Alan adı
 • Site Kur Aracı
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 3,49 TL / Ay

16. Webkur

WebKur - En İyi Hosting Firmaları

Webkur, 2003 yılında hosting hayatına başlayan ancak 2011 yılından itibaren “webkur” adını alan bir sağlayıcıdır. En iyi hosting şirketi arıyorsanız bu onlardan biri olabilir. Webkur, kendi altyapıları üzerinde binlerce siteye disk (barındırma / alan) fiziksel sunucu hizmeti sağlamaktadır. KVM panelleri sayesinde sunucuları, bios seviyesine kadar istediğiniz zaman 7/24 yönetebilirsiniz.

Paketler;

 • Web (WordPress – Ekonomik – Limitsiz – Sihirbaz – WordPress Pro)
 • Reseller (Linux Cpanel – Windows Plesk – DirectAdmin)
 • Sunucu (Tier 3 Sunucu Barındırma – VDS – VPS – Kiralık Sunucu)
 • Domain
 • Hazır Site
 • En Düşük Paket Fiyatı: 2,75 TL / Ay

17. Hostazor

Hostazor - En İyi Hosting Firmaları

Hostazor, 2015 yılında kurulmuş Türk hosting firmalarından biridir ancak çoğunlukla hizmetleri yurt dışına yapmaktadır. Sektörün en güncel ve güvenli teknolojilerini kullanarak, kullanıcılara Ar-Ge bazlı fiyat / performans odaklı kaliteli bir hizmet sunuyor. Lokasyonları;

 • Paris
 • Los Angeles,
 • Bursa,
 • Istanbul,
 • İzmir,
 • London,
 • Amsterdam ve Berlin’dedir.

Şirketin web sitesini incelediğinizde paketlerin tamamının dinozor isimleri ile adlandırıldığını göreceksiniz. Örneğin;

 • Reseller Hosting (Raptor)
 • Ceratosaurus, ve T Rex gibi 🙂

CPane’i İngilizce ve Türkçe olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca, web sitesindeki bir eklenti ile kolayca 50 dile çevirebilirsiniz.

Paketler;

 • Web (WordPress – Trodon – Raptor Linux Cloud – Reseller (Raptor) – Windows VDS – Dedicated – Kurumsal Hostingleri)
 • Domain (Alan Adı)
 • En Düşük Başlangıç Fiyatı: 4,99 dolar / ay

18. Nettacompany

Netta Company - En İyi Hosting Firması ve Alan Adı Kayıt Şi

Nettacompany, 2014 yılında faaliyete geçmiş ve o zamandan beri 7/24 destek hizmeti sunan hosting ve domain alanında faaliyet sürdüren bir Türk hosting firmasıdır. Ayrıca tüm web siteleri ve diğer web tabanlı uygulamalar için özel danışmanlık hizmetleri de sunmaktadırlar. Danışmanlık hizmetleri ile web sitelerinizi ve uygulamalarınızı daha iyi yerlere getirebilir ve eğer siz de bir sunucu iseniz müşterilerinize benzersiz bir hizmet sunmaya başlayabilirsiniz.

Veri merkezleri;

 • Almanya,
 • İstanbul,
 • Dublin,
 • Sumy,
 • Dubai,
 • Ahmedabad,
 • Neunkirchen,
 • Rustenburg,
 • Paris,
 • Granada,
 • Roubaix,
 • Tokyo ve Chino’dadır.

Paketler;

 • Web hostigler (Ekonomik – Linux Reseller hosting – Yurt Dışı – Limitsiz – WordPress – Yurt Dışı Reseller ve Kurumsal hosting)
 • Sunucu (Dedicated Sunucu Kiralama – Sanal Sunucu VDS Kiralama)
 • Alan Adı
 • Web Tasarım Hizmetleri (Özel Yazılım paketleri – Hazır Site Paketleri)
 • SEO Hizmetleri (SEO Danışmanlığı Paketleri – Organik Trafik Gönderimi – Google Ads Danışmanlığı)
 • WordPress Optimizasyon Hizmetleri
 • Yer Sağlayıcı Sertifikası: Var
 • En Düşük Paket Fiyatı: 1,24 TL / Ay

19. MarkumCloud

MarkumCloud - En İyi Hosting Firmaları

MarkumCloud, isimli sunucunun kuruluş tarihi 2000 yılına dayanmakta olup, web barındırma, internet hizmetleri ve bulut hizmetleri sunmaktadır. Türkiye’de 2 veri merkezi ile 7/24 satış ve teknik destek hizmeti sunmaktadır. Referans verdiği kurumlar arasında;

 • Türkiye Büyük Millet Meclisi,
 • Fenerbahçe Spor Kulübü,
 • Turkish Airlines,
 • Hamidiye Kaynak Suyu,
 • Bereket Döner,
 • Tahincioğlu Holding gibi kurumlar vardır.

Paketler;

 • Domain
 • Host (Cloud – Kurumsal)
 • SSL & Güvenlik
 • Cloud Sunucu (Cloud Server – Cloud Mail Server)
 • Cloud E-mail (Flock Kurumsal – Cloud Space – Microsoft Exchange Microsoft Office 365)

20. UzmanTescil

UzmanTescil - En İyi Hosting Firmaları

2002 yılından beri barındırma hizmeti veren UzmanTescil‘den hosting veya domain satın alabilirsiniz. Paketler hakkındaki yorumlar pozitif. 30 kişide sadece iki kişi olumsuz görüş bildirmiş. UzmanTescil‘in lokasyonları (sunucu konumu) İstanbul/Türkiye’dedir.

Paketleri içinde;

 • Paylaşımlı hosting,
 • VDS,
 • VPS,
 • Adanmış sunucu (Delicated veya fiziksel sunucu),
 • Bayiler ve SSL sertifikası hizmetleri vardır.

21. İxirHost

İxirhost - En İyi Hosting Firmaları

2005 yılından itibaren web hosting hizmeti vermeye başlamıştır. İxirhost host, ürün alana ücretsiz SSL sertifikası veriyor. Plesk Windows Reseller, bulut depolama, cPanel Reseller gibi hizmetleri vardır. İxirhost‘un en sevdiğim özelliği kullanıcılar için video eğitim kılavuzları oluşturmuş.

22. Veridyen

Veridyen - En İyi Türk Hosting Firmaları

Veridyen Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti. 2005 yılından bu yana internet servis sağlayıcı ve telekomünikasyon alanında engin tecrübesi ve enerjisi ile yönetilen bir web barındırma şirketidir. Müşterileri tarafından sevilen Veridyen 7/24 destek hattına ve hızlı çözüm sunma oranı yüksektir. Hosting hizmeti veren firmalar içinde favorilerimdendir.

23. 000webhost

000webhost - En İyi Hosting Firmaları - En ucuz hosting paketleri

2007’de kurulan 000webhost, ücretsiz bir web sunucusudur. Hostinger’ın bir alt markasıdır ve ücretsiz paylaşımlı hosting arıyorsanız güvenilirdir. İçeriğinizin yanına reklam eklemez ve genellikle ücretli barındırmada sunulan PHP, MySQL ve cPanel gibi ek özelliklerle birlikte gelir. Bu bilgilere ek olarak 000webhost Python’u desteklemez.

24. Vargonen

Vargonen

Vargonen, Türkiye’de bulunan ve küresel bir veri merkezi ağına sahip bir barındırma şirketidir. Amaçları, profesyonel destek personeli tarafından desteklenen küçük ve orta ölçekli işletmelere istikrarlı bir barındırma hizmeti sunmaktır. 2000 yılında kurulan Vargonen, kurulduğu tarihten beri uluslararası iş tecrübesini sektörün en iyileri ile iş ortaklıkları ve büyük ölçekli altyapı yatırımları ile birleştirerek, dünyanın birçok noktasında uygun maliyetlerle yüksek performanslı bir altyapı sunmaktadır. Dünya genelinde Türkiye, Hollanda, Almanya, İngiltere, ABD ve Uzak Doğu gibi yerlerde 8 ayrı veri merkezi bulunur.

25. Hosting.com.tr

Hosting.com.tr - En İyi Yerli Hosting Firmaları

Hosting.com.tr; Sınırsız Hosting, Domain Sorgulama ve Kayıt, Bayi Hosting, VDS Sunucu, SSL hizmetlerinde en uygun fiyatları ve %99.9 çalışma garantisi veren bir web barındırma sağlayıcısıdır. Hosting.com.tr; 2004 yılından beri faaliyetlerini devam ettirmekte ve tüm hosting firmalarında olduğu üzere web sayfasına ait dosyaların yılın 365 günü gelişmiş bilgisayarında saklanması ve erişilebilir olmasını sağlamaktadır.

26. Radore

Radore: Veri Merkezi, Sunucu ve Hosting Firması

Radore, 2005 yılında kurulmuştur. Kendisine ait 4 adet veri merkezi vardır. Dolayısıyla İnternet altyapısı İnternet Servis Sağlayıcılarına (ISP) direkt bağlantılıdır. Radore’nin kendisi veri merkezidir. Buradan kendi yani bireysel hosting firmanızı kurmak için lisans kiralayabilirsiniz. Ayrıca CDN hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

27. İsimTescil

İsimTescil - En İyi Hosting Siteleri

Türkiye’nin en çok tercih edilen domain satış platformlarından biri isimtescil.net‘tir. Domain, hosting, server ve SSL gibi hizmetleri marka tescil için tek yerden sağlamaktadır. Bir web sitesi için gerekli tüm hizmetleri uygun fiyat garantisi ile müşterilerine sunmaktadır.

28. DorukNet

Doruk Net - En İyi Hosting Siteleri

DorukNet, güçlü internet altyapısı ve 1993 yılından bu yana bilişim sektöründeki tecrübesiyle iletişimde en yüksek kalite ve güveni sağlamaktadır. Türkiye’nin önde gelen internet servis sağlayıcılarından biri olan DorukNet, güncel teknoloji ve kaliteli hizmet ile “en iyi müşteri deneyimini” sunmayı amaçlamaktadır.

29. Netİnternet

Netİnternet - Alan Adı Sorgulama ve En İyi Hosting Firması

2006 yılında Denizli’de kurulan Netinternet, bir web bilişim şirketidir. Kullanıcılarına web barındırma çözümleri ve alan adları gibi birçok internet hizmetini uygun fiyatlarla sunmaktadır. Ayrıca Netinternet, Bulutfon Telekomünikasyon AŞ’nin sahibidir.

30. Yöncü

Yöncü Bilişim Çözümleri Alan Adı Sorgulama ve Barındırma Şirketi

Uzunca bir süredir hosting işleri ile haşır neşir olan Yöncü, kullanıcı yorumlarından geçer not almış gibi görünüyor. VDS, VPS ve fiziksel sunucu hizmetlerini satın almak için Yöncü‘nin web sayfasını kontrol edin.

31. slm Hosting

slmHosting

Windows ve Linux OS desteği olan, çok sayıda hosting, bulut sunucu, hazır site, ssl ve domaine ev sahipliği yapmakta olan slm Hosting, 2004’ten bu yana yüzlerce bireysel ve kurumsal firmaya destek sağlamaktadır. Yetişkin (Adult) içeriğe müsaade etmeyen slm Hosting’in veri merkezi sadece Türkiye’dedir.

Not: Şirketin web sayfasında, 7/24 destek vereceği belirtiliyor ancak ben yazdığımda söz konusu desteği alamadım.

32. Netdirekt

NetDirekt

2009 yılında kurulmuş olan Netdirekt hosting firmasının birçok hizmet paketi bulunuyor. Bunlar içinde en göze çarpanı; CDN, Cloud ve kiralık sunucudur. Birçok şirkette olduğu gibi hem olumlu hem olumsuz yorumlara sahip. Sunucu konumu İzmir’dedir. Netdirekt sayfasına buradan bakabilirsiniz.

33. SH Hosting

SH: En İyi Hosting Firması

Çalışmalarına 2005 yılında başlamış SH en iyi Türk hosting firmaları listemin içindedir. O zamandan beri diğer şirketlerin yaptığı sunuculuk hizmetini yapar. Tüm web sağlayıcılarında olduğu üzere Türkçe karakterli domain alabilirsiniz. Ayrıca domain transfer işlemlerini %100 ücretsiz yapar.

34. ResellerHosting

Reseller Hosting Domain Sorgulama ve Barındırma Şirketi

Yerli firmalardan olan ResellerHosting site barındırma işine 2007 yılında girmiştir. Linux reseller, Windows reseller, VIP reseller ve cloud sunucuları vardır. Linux Cpanel, Linux DirectAdmin ve Windows Plesk panellerine sahip. Vergi levhası ve ticaret odası sizil kayıt belgesi var. Güzel bir hosting firması. Hosting şikâyet için girip baktığımda ResellerHosting‘in 2018 yılından beridir şikayetinin olduğu görünmüyor. Başarılı.

35. CloudBunny

Hosting Firmaları CloudBunny CDN Reseller Server

DDos koruma sistemi olan CloudBunny, CBN Bilişim Teknolojileri kuruluşudur. 2009 senesinde Trabzon’da Bplus adıyla kurulmuştur. Hosting özellikleri şöyle;

 • Exploit ve Shell Koruması
 • LiteSpeed Web Server,
 • LiteSpeed Cache,
 • cPanel Kontrol Paneli
 • CloudLinux OS
 • CageFS Kafes Sistemi
 • PHP Selector

CloudBunny‘nin en düşük hosting fiyatı 204 TL’den başlıyor ancak verdiği kalite çok yüksek. Örneğin; 2 GB RAM, 4 CPU, 5 GB SSD özelliklerdeki WP EKO paketinde 1 adet site barındırabiliyorsunuz.

36. WebServis

Webhost - Hosting ve Domain Firması

2000’den beri hosting hizmeti veren Webservis için yapılmış ne bir şikâyet ne bir yorum göremedim. Sayfasındaki hizmetlere baktığımızda çok fazla hosting paketi çeşidi bulunuyor. Paketleri içinde;

 • Server Hosting
 • Bayi Hosting
 • MSSQL Hosting
 • MSSQL Hosting gibi birçok hizmet vardır.

Haftalık Yedekleme yapan WebServis‘in sayfasına göz atın.

37. Kaliteweb

KaliteWeb

16 yıldan beri web hizmetleri konusunda çalışan Kaliteweb; windows ve linux bayi hizmetleri verir. Dedicated server ve colocation için ideal bir firmadır. Kaliteweb‘in sayfasına göz atın.

Diğer alan adı tescili ve web sitesi barındırma şirketleri (buradan aşağısını henüz denemedim)

 1. ozkula.com.tr
 2. aysima.com
 3. kriweb.com
 4. hostgener.com
 5. bilisimist.net
 6. websahibi.com
 7. sunucupark.com
 8. ekonomikhost.net
 9. ttnetdc.net
 10. garantiserver.com
 11. ada.net.tr
 12. senkronet.com.tr
 13. cloud.com.tr
 14. linesis.com
 15. ynt.com.tr
 16. karegen.com
 17. tr.gofasthost.com
 18. domainalma.web.tr
 19. inetmar.com
 20. methosting.com
 21. side.net.tr
 22. hoxt.net
 23. webrano.com
 24. kebirhost.net
 25. inetmar.com
 26. birtescil.com
 27. burtinet.com (BurtiNET İnternet Hizmetleri)
 28. megatrhost.com

SSS – Dünyada (yabancı) ve Türkiye (yerli) radyo, yabancı, ucuz, güvenilir, hızlı, hosting firmaları hizmetleri hakkında Sık Sorulan Sorular

🏆 En iyi hosting firmaları (Türkiye 2021)

– CENUTA
– Güzel Hosting
– Turhost
– Godaddy
– Alastyr
– Hostixo
– Odeaweb
– Verigom…

🌎 Dünyanın en iyi yabancı hosting firmaları hangileri?

Türkiye’deki en iyi yabancı sağlayıcılar GoDaddy ve Hostinger‘dir. Diğer dünyanın en iyi hosting firmaları ise Türkiye’de pek faaliyet göstermezler. Bunlar;

1. Bluehost
2. SiteGround
3. HostGator
4. Dreamhost
5. DigitalOcean
6. a2 hosting
7. GreenGeeks

GoDaddy, Hostinger ve SiteGround hariç hiçbirinin yönetim paneli -şu anda- Türkçe değildir. Ücretsiz olarak iletişim bilginizi girip kaydolabilir ve kontrol edebilirsiniz.

📍 Konumu Ankarada bulunan Ankara hosting firmaları

– ankarahosting.com (Ankara Hosting)
– enghost.com.tr (Ankara Web Hosting)

📍 İzmir hosting firmaları:

İzmir lokasyonunda veri merkezi/leri bulunan hosting firmaları:

1. CENUTA
2. Turhost
3. Alastyr
4. Hosting.com.tr
5. Veridyen
6. NiobeWeb
7. NarinHosting
8. Netdirekt

📍 Bursa web hosting firmaları:

Bursa lokasyonunda veri merkezi bulunan hosting firmaları:

1. Hostazor
2. HostLAB

👌 En kaliteli hosting firmaları:

Şu ana kadar yaptığım araştırmalar ve edindiğim tecrübeler ışığında en iyi ve en kaliteli hosting firmaları:

– CENUTA
– Güzel Hosting
– Turhost
– Godaddy
– Alastyr
– Hostixo
– Veridyen
– Odeoweb
– Verigom…

🔐 En güvenilir hosting firmaları hangileri?

1. GoDaddy
2. CENUTA
3. Turhost
4. Güzel Hosting…

💼 Kurumsal hosting firmaları hangisi?

Kurumsal bir hosting firması olması için Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmeli yazımdaki şartları karşılaması lazım.

Birçok firma bu şartları karşılıyor başlıca kurumsal hosting firmaları;

– Godaddy
– CENUTA
– Alastyr
– Güzel Hosting
– Turhost
– HostLAB
– Odeoweb
– Verigom…

⚡ En hızlı hosting firmaları hangisi?

1. CENUTA
2. Güzel Hosting
3. Turhost
4. GoDaddy
5. OdeaWeb
6. Hostixo
7. Verigom…

📻 Radyo hosting firmaları hangileri?

1. Yayın Hosting
2. Güzel Hosting

📧 Mail hosting firmaları:

Mail hosting hizmeti satın alabileceğiniz şirketler:

1. Turhost
2. Hostinger
2. Alastyr
3. İsimtescil
4. NiobeWeb
5. Natro
6. NarinHosting

🤝 En ucuz hosting firmaları hangileri?

Temel paketi en ucuz ilk üç web hosting firmaları ve fiyatları;

Domain + Hosting =

1. Godaddy:
0,00 + 71,91 = ₺71,91 (1 yıllık hosting alımında domain hediye)

2. Odeaweb:
66,79 + 24,99 = ₺91,78

3. Güzel Hosting:
39,44 + 64,9 = ₺104,34

🆓 Ücretsiz hosting firmaları:

Yalnızca 1 adet ücretsiz hosting veren firma var.

– Güzel Hosting (Not: Güzel Hosting’ten, öncelikle ücret karşılığında alan adı almalısınız)

🎥 Film sitesi için hosting firması:

Film sitesi için hosting şirketi arıyorsanız önereceğim en iyi web barındırma sağlayıcısı Nettacompany Limited şirketidir.

Nettacompany’nin Offshore paketleri DMCA’yı görmezden gelir. Bu nedenle içerik sınırlaması olmayan Offshore paketi tercih edebilirsiniz.

👍 Turhost mu Güzel Hosting mi?

Turhost mu Güzel Hosting mi sorusu geliyor.

Bana göre bu sorunın cevabını vermek zor. Ancak hosting firmaları karşılaştırma yazımdaki Facebook Sosyal Medya platformundaki anket sonucuna göre;

1. Güzel Hosting
2. Turhost

🌐 WordPress Hosting | En İyiler

1. CENUTA
2. Turhost
3. Güzel Hosting
4. OdeaWeb
5. Godaddy
6. Hostixo
7. Verigom…

Başka domain veya web hosting firmaları var mı?

Bu sayfada en iyi hosting firmaları listesi altında yerli hosting firmaları ve yurtdışı hosting firmaları listesini yapmaya çalıştım.

Deneyimlerinizi veya tavsiye edeceğiniz başka en iyi hosting firmaları varsa yorumlara ekleyebilirsiniz.👇

19 YORUM

 1. Cok guzel ve ayrintili bir yazi olmus tesekkurler. Ozellikle yerli olarak Turhost ve Guzel Hosting gercekten islerini iyi yapan firmalar. Burdaki diger firmalarin bir kismiyla uzun yillar calisma firsatim oldu. Kisisel gorusum hepsinde ilk baslarda hizli yuklesede sitelerim bir sure sonra yavaslamaya basladi. Ama bana hala hizli geliyordu acikcasi taki GoFastHost’u kesfedene kadar.

  Suanda 1 EUR = 1TRY kampanyalari oldugu icin fiyatlar inanilmaz derecede uygun. Balanced Cloud Teknolojisi uzerine kurulmus altyapilari sayesinde tek bir sunucuda binlerce site barindirmak yerine, binlerce sunucuda binlerce site calistirdiklari icin, her zaman en musait sunucudan siteler calisiyor. Boylelikle diger sitelerin atak almasi durumunda sizin siteniz etkilenmiyor.

  Ben Managed Cloud Hosting paketlerinden Cloud PRO Max kullaniyorum. Ayda 10 TL gibi bir fiyati var saka gibi. Ayda 200.000 kisi ziyaret eden sitem sikintisiz cok hizli calisiyor. Umarim tarafsiz olarak inceleyip eklersiniz konunuza gercekten gelecegi degistirecek bir teknoloji bu cloud teknoljisi. Ben acikcasi hayran kaldim.

  • Web hosting firmaları içinde artık GoFastHost firmasıda var. Biraz inceledim. Paketleri iyi ve fiyatı düşük. 2020’de güncellediğim listeye bu host firmasını da ekledim. 👍

 2. Hosting ve Domain hizmeti veren birtescil .com’un da listede yer alması gerekmektedir. Müşterilerini memnun etmek için en hızlı sunucu kullanmakta ve 7/24 canlı destek vermektedir.

 3. 60’tan fazla hosting firmasını bir araya getirmek kolay değil gerçekten büyük emek harcanmış. Hepsinin bir arada olduğu kaynak olması iyi olmuş üstelik hosting satın alacaklar için indirim kodu da var. İşime yaradı bayağı güzel.

  • Yorumunuz için teşekkür ederim. Uzun süren çalışmalarımın karşılığında böyle teşekkür mesajlarını almak insanı mutlu ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz