İnternetten Para Kazanma Yolları ve Yöntemleri (2021)

2
4096
internetten para kazanmak istiyorsanız mutlaka yazımızı okuyun
internetten para kazanmak istiyorsanız mutlaka yazımızı okuyun

İnternetten para kazanma yolları ve yöntemlerini arıyorsanız burada bulkacağınız 8 yöntem muhtemelen size fikir verecek. İnternetten para kazanmak için sayfa sayfa gezmenize gerek kalmayacak. Çünkü internet üzerinden para kazanmak için tüm yollar burada.

Blog Açarak İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanmak istiyorum diyorsanız yapacağınız ilk iş kendi web sitenizi kurmaktan geçer. Siteniz üzerinden ister makale yazarak ister, blog yazarak online para kazanabilirsiniz.

Kolay yoldan para kazanmak için yapacağınız ilk iş.

Blog Yazarak İntermetten Para Kazanmak

Blog Nedir - Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır

Blog yazarak internetten para kazanmak istiyorsanız bunun için blog sitesi açmanız gerekir. Blog blog oluşturulur hakkında bir fikriniz yoksa blog nasıl açılır rehberime göz atabilirsiniz.

WordPress diye bir program var ve bu program en iyi içerik yönetim sistemidir. İçerik yönetim sisteminin Türkçe kısaltması İYS, İngilizce kısaltması CMS’dir. Bu işe girecekseniz çokça duyarsınız.

Birçok İnternet’ten para kazanma yolları vardır. Ancak iki temel kazanç yöntemine baktığımızda bunların:

 1. Google Adsense’den Para Kazanma
 2. Affiliate Ortaklığından Para Kazanma

Google Adsense ile İntermetten Para Kazanmak

Yazarak Para Kazanmak - Google Adsense Gelir Paylaşımı - Blog Nedir

Google reklamlardan aldığı paranın %68’ini size veriyor. Geriye kalan %32’sini de kendisi alıyor.

Azimle sabırla, kullanıcı deneyimli, özgün ve zengin bir içerik yazdığınızı varsayalım. Aradan zaman geçti, dediniz ki artık “bloğa reklam alarak para kazanma zamanı” geldi de geçiyor.

Google AdSense’ye başvurun. Dikkat Google Ads’e değil (Başvuru Şartlarını taşıyorsanız, zaman kaybetmeden başvurabilirsiniz.

Kimi yerlerde şöyle yazıyor: “En az 15 içerik yazarak reklam alın. Yoksa onaylanmaz.” Yok öyle bir şey. Çıkartın onu aklınızdan.

Özgün (yazı kopya veya intihal içermiyorsa), kullanıcı deneyimi açısından iyi ise, kullanıcı aradığını buluyorsa Google Adsense başvurulabilir.

Google AdSense’den gelir elde etmek istiyorsanız AdSense Başvuru Şartları linkine tıklayarak tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Adsense gelir paylaşımı şöyle: Google yönergelerinde reklamlardan elde edilen gelirlerin %68’ini size vereceğini söylüyor. Bu iyi bir teklif.

Affiliate Ortaklığı ile İntermetten Para Kazanmak

İş Ortaklığı (Affiliate ile Ortaklık Programı ile Para Kazanmak) - Blog Nedir

Nedir bu Affiliate Ortaklık Programı? diye düşünmüşsünüzdür. Bir firma düşünün dev bir firma, aylık kullanıcı sayısı 408 milyon ve Turizm kategorisinde birinci sırada.

Fakat diğerlerinin cılız rakip olması nedeniyle Türkiye’de şu an yasaklı. Doğru tahmin ettiniz şirketin adı Booking.com.

Genelde yurt dışında bulunan firmalarda Affiliate (iş ortaklığı – Tanıtımla Para Kazanma) yöntemi kullanılır. Bu yöntemle tanıtım yapacağını vaadeden kişiler iş ortaklığı linki alır ve bu linkten ziyaretçilerinin alışveriş yapmasını sağlar.

Alışveriş sonrasında doğacak meblağın belirli bir dilimini sözleşmenize bağlı olarak anlaştığınız firma tarafınıza yatırır.

Blog Açarak Booking Affiliate Ortaklığı İle Gelir Elde Etmek
Blog Açarak Booking Affiliate Ortaklığı İle Gelir Elde Etmek – Blog Nedir

Booking affiliate ortaklığı kullandığı için sektörün en tepesinde durur ve satış yaptığınız linklerden Euro’lu paralar kazanabilirsiniz. Kendinize gezi blogu açtığınızı varsayalım.

Anlaşmadan doğacak linki alıp, güzel bir yeri tanıtan gezi yazısı oluşturtup, bloğunuza gelen ziyaretçilerinize,

“şu otel harika sizde burada kalabilir, ardından şuraları ziyaret edebilirsiniz” şeklinde cümleler kurmaya başlayabilir, böylece, ziyaretçilerinizin o linkten alışveriş yapmasını sağlayarak kazanç elde edebilirsiniz.

Bizim ülkede “hep bana hep bana” sektörü canlı olduğundan böyle şeyleri görmek pek mümkün değildir. Ancak hiç yok dersem haksızlık yapmış olurum. Aşağıda yerli ve milli Affiliate Ortaklık Programını kullanan bir firmalardan biri var adı: Turna.com.

Affiliate Ortaklığından Para Kazanma
Turna Affiliate Ortaklığından Para Kazanma –

Türkiye’de yok denecek kadar az kurum tarafından kullanılan Ortaklık Programını, yerli turizm şirkti Turna.com kullanır. Siz de Turna’ya gidip anlaşma yaparak gelir elde edebilir ve zengin bloggerlar arasında yerinizi alabilirsiniz!

Freelancer İş Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Freelancer iş yapark para kazanmak, gerek yurt dışında gerek yurt içinde oldukça popüler para kazanma yöntemlerinden birisidir.

Freelancer iş yaparak yani sevdiğiniz hobi işinizi yaparak para kazanmak revaçta olduğu gibi, çok fazla insana para kazandıran bir meslek türüdür.

Bu para kazanma yolunu İnternetin olduğu her yerden yapabilirsiniz. Freelancer diyoruz ama freelancer ne demek bir de kısaca buna değinelim.

Freelancer iş nedir?

 • Web Sitesi Kurma
 • Web tasarım
 • Grafik ve Dizayn
 • Dijital Pazarlama
  • SEO
  • Google Ads
  • Facebook Pazarlama…
 • Yazarlık ve Çevirmenlik
 • Video ve Animasyon Yapma
 • Müzik yapma ve film vs. Seslendirme
 • Programlama

Freelance iş kısaca yukarıda maddeler halinde değindiğimiz İnternet kullanılarak işlerdir.

Freelance işini yapan kesinlikle aç kalmaz. Müşteri kitlesi çok fazladır.

Verdiğim sitelere gelen kullanıcı sayılarından anlayabiliriz. Bu siteleri kullananların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır.

Bunlardan en çok bilinen dünya çapında çok kullanıcısı olan iki tanesine örnek verecek olursak, fiverr.com’un aylık ziyaretçi sayısı 44.80 milyon iken, tr.freelancer.com’un aylık ziyaretçi sayısı 36 milyondur.

Türkiye’den armut.com’un aylık kullanıcı sayısı ise 2 milyondur.

Aşağıda maddeler halinde sunduğumuz listeden, herhangi bir web sitesi platformuna üye olarak freelancer olabilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Freelancer işleri yapabileceğiniz yerli ve yabancı web siteleri:

 • fiverr.com
 • tr.freelancer.com
 • peopleperhour.com
 • armut.com
 • sadeceon.com

YouTubedan Para Kazanmak

Semih Uyulgan Ne Kadar Kazanıyor: 213 - 3400 Dolar - İnternet’ten Para Kazanmak

YouTube’dan para kazanmak son yılların dorukta internetten para kazanma yollarından birisidir.

YouTuber Semih’in, Aylık 213 dolar ile 3400 dolar arasında yıllık 2600 dolar ile 40800 dolar arasında tahmini kazanç elde ettiği görülüyor. Belirtmekte fayda var: Bu kazanç sadece YouTube reklamlardan elde edilen gelir.

YouTube gerek dünya üzerinde gerekse Türkiye’de hem eğlendiren, hem güldüren hem de bol bol para kazandıran bir video platformudur.

Bu platformda, takipçilerinin ilgi alanına yönelik video yapıp paylaşım yapan kişilere YouTuber denilmektedir.

YouTube’dan Para Kazanma ve O Parayı Bol Bol Dağıtma Videosu

Çoğu YouTuber çok para kazandığını net olarak söylemese de Semih Uyulgan isimli YouTuber, YouTube’dan iyi para kazandığı için para dağıttığını açık açık söylemektedir.

Ayrıca, YouTube reklamlarından kazandığı paranın haricinde, bu videonun 9:15’inci saniyesinde bir firmanın reklamını da yapması bize ortaklık programı (sponsorluk anlaşması) yaptığını göstermektedir..

Oradan aldığı reklam gelirleri de bir hayli fazla olsa gerek… Ama bu videodan ne kadar anlaşmalı reklam geliri kazandığını kendisinden başka net olarak kimse bilemez.

Ancak kanalına ait video adresinin URL’sini şu adrese yazıp baktığınızda, YouTube reklam gelirinin ne kadar olduğuna dair bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fotoğraf Satarak İnternetten Para Kazanmak

İnternetten Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

Resim satarak 100 $ kazanmak istemez misiniz ? Kameranızı gittiğiniz yere götürüyorsanız ve mükemmel çekim yapıyorsanız işte size fırsat.

Bir şey anlatırken daha etkin hitap etmek ve dikkat çekmek için haber siteleri, reklam ajansları, küçük veya büyük şirketler veya bireysel bu işle ilgilenenler fotoğraf kullanıyor.

Fotoğraf kullanırken telif hakkına takılmamak ve bu konuyla ilgili problem yaşamamak için yukarıda saydığımız ajanslar fotoğraf satın almak zorunda kalıyorlar.

Dolayısıyla, fotoğraf satın alan büyük bir kitle varken bu işten para kazanmaya ne dersiniz.

Sizlere fotoğraf satarak para kazanacağınız adresleri sıraladık. Üstelik bunlardan ilk 5 sırada bulunan çevrimiçi siteler, Resim Başına 100 $ Ödüyor.

Neden 100 dolar ? Çünkü aşağıdaki web siteleri hep yabancı web siteleridir. Dolayısı ile verdikleri parada döviz cinsindendir.

 1. smugmug.com
 2. istockphoto.com/tr
 3. prime.500px.com
 4. shutterstock.com
 5. etsy.com
 6. tr.fotolia.com
 7. gettyimages.com
 8. freepik.com
 9. tr.123rf.com
 10. deviantart.com
 11. behance.net
 12. alamy.com
 13. freepik.com
 14. fineartamerica.com
 15. pngtree.com
 16. flaticon.com
 17. artstation.com/
 18. squarespace.com/

Web Sitesi Kurarak Para Kazanmak

Web Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanmak Çok Kolay

Web sitesi kurarak internetten para kazanmak bir şehir efsanesi değildir. Bu herkes tarafından yapılabilir bir yetenektir. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde kodlama bilmeden kolaylıkla web sitesi kurabilirsiniz.

Web sitesi kurmak ile blog açmak neredeyse aynı anlamlardır. Dolayısıyla burada demek istediğimiz şey aslında şu:

İster kişisel bir blog adresiniz olsun ister kurumsal bir web siteniz olsun her ikisinden de başta yazı yazarak (içerik hazırlayarak) para kazanabilirsiniz.

Not: Bende yöntemle para kazanıyorum. Şu okuduğunuz blog’da referans linkler mevcut hem de Google Adsense ile yapılan anlaşma sonucunda alacağım reklam gelirleri de cabası.

En azından web sitesi kurmak için olmazsa olmaz domain ve hosting gibi temel giderlerinizi karşılayacak kadar para kazanabileceğinizi net olarak söyleyebilirim.

Yukarıda bağlantısınız verdiğim blog açma yazımı inceleyerek nasıl web sitesi açacağınızı resimlerle adım adım anlattım. Sizde kendi blog’unuzu açabilirsiniz.

Bu anlatımla kendinize, e-ticaret, blog, haber, kurumsal şirket ya da forum, ilan, kuaför, emlak, fotoğrafçılık, portfolyo gibi web sitelerini kolaylıkla oluşturabilir; istediğiniz wordpress teması tasarımını sitenize ekleyebilirsiniz.

Gelelim web sitesi açtığımızda internetten nasıl para kazanacağımıza…

Web Site Açtıktan Sonra Nasıl Para Kazanabilirsiniz

Satış Ortaklığı Pazarlama (Affiliate Marketing)

Satış ortaklığı pazarlaması, web sitenizden veya blog adresinizden para kazanmanın en popüler yöntemlerinden biridir.

Bunun için beğendiğiniz ve okurlarınıza önereceğiniz bir ürün buluyorsunuz ve sonra web sitenizde (ya da blog adresinizde), ürünün linkini (benim size yaptığım gibi) ziyaretçilere veriyorsunuz veya e-postanıza kayıt olan abonelerinize bu ürüne ait linkleri gönderiyorsunuz.

Ürün veya hizmet linkinize tıklayıp etkileşime geçen her kişi için anlaşmanız nasılsa o oranda komisyon alıyorsunuz. Mesela

 • Sadece tıklayarak komisyon alanlar da var,
 • Linke tıklayıp ürünü aldıktan sonra komisyon ücretini alanlar da var.

Komisyon, ürün veya hizmet fiyatının % 10’uda olabilir, % 70’ide olabilir.

Size bu konuda booking.com’un sunduğu ortaklık programı sitesinden örnek göstermek istiyorum.

Affiliate Programı ile Blog Açarak Para Kazanmak Blog Nedir - wpsitekur
Affiliate Programı ile Blog Açarak Para Kazanmak – İnternetten Para Kazanma Yolları

Bir üst paragraftaki linke tıklarsanız sizde aynısını gözlerinizle görebilirsiniz.

Yeni başlayanlar şu arkadaşın videosunu izleyerek ilham alabilirler. Bu videonun tek eksiği Türkçe dilinin olmaması.

Ama ona da çözüm var. Google video translate yaparak alt yazıyı Türkçe olarak ayarlayabilirsiniz.

Amazon Affiliate Programı ile İnternetten Para Kazanma (Adam Yapmış Abi)

İnternetten Para kazanmak için Affiliate Marketing satış yapabileceğiniz linkler

 • cj.com  – Anlık ödeme alabilirsiniz ve bu yer gerçekten güvenli (Bu yerden ödeme almak için payoneer hesabınızın olması gerekiyor)
 • ShareASale  – Çoğunlukla kıyafetler, aksesuarlar ve diğer çevrimdışı ürünler için kullanılıyor
 • Clickbank  – Ödemelerin yüzdelik dilimi yüksek, ancak tanıtımı için ürün yelpazesi sorunu var.

Tıklama Başına Reklamlardan Para Kazanma (Google AdSense)

Google AdSense ile Google’dan kod alarak tıklama başına reklam ile İnternet’ten para kazanabilirsiniz.

Başvuru yapıp para kazanacağımız yer Google AdSense’dir. Bazıları Google Ads ile Google Adsense’yi karıştırıyorlar.

Google Ads ile Google Adsense arasındaki fark şöyledir. Google Ads’i reklam verenler kullanır, Google AdSense’yi reklam alanlar (genelde web sitelerinde yayınlayanlar) kullanır.

Genelde Google Ads reklamların göründüğü yer: Google Chrome’da arama sonuçları sayfalarının 4 adet üstünde ve 4 adet altındadır.

Şimdilik ileride değişmezse en çok 22 sonuç gösterilir. Bunların en üstünde genelde 4 ve en altında 4 olmak üzere 8 adet reklam yeri vardır. Bu arama reklamları olarak bilinir.

Google ve ortakları olarak bilinen reklam ise görüntülü reklam olarak bilinir ve Google ve ortaklarında (yani AdSense anlaşmalı müşterilerde) görünür.

Bu reklamları, siz, Google AdSense’e kaydolarak web sitenizde görüntülenmesini isteyebilirsiniz.

Talebiniz onaylanırsa size Google kod verir. Bu kodu alırsınız blog adresinizin ilgili yerlerine yapıştırırsınız ve reklamların gösterimini otomatik olarak Google ayarlar.

Böylece, Google AdSense, yayıncıların (blogcuların ve sizin gibi diğer web sitesi sahiplerini içeren) Google’ın reklam ağına girmesini sağlayarak reklam verenlerin, web sitelerinde reklam yayınlamasına olanak sağlar.

Reklamlar ise web sitelerinde aşağıdaki Google kriterlerine göre çıkar. Tabi ki sadece Google reklamları yoktur. Google dememizin nedeni istatistiki verilere dayanmaktadır.

Google dünya arama motorları pazar payında neredeyse %90’ı ele geçirdiğinden dolayı örnek olarak verilmektedir. Yoksa arama motoru reklamı olan Bing, Yahoo, Baidu ve Yandex’de vardır. İstatistiğe buradan bakabilirsiniz.

Google’a Göre Belirli Bir Reklamı Görmenizin Nedenleri Aşağıdadır

 • “Bilgileriniz:
  • Google Hesabınızda bulunan, yaş aralığınız ve cinsiyetiniz gibi bilgiler
  • Genel konumunuz
 • Etkinliğiniz:
  • Geçerli arama sorgunuz
  • Önceki arama etkinliği
  • Google’da oturumunuz açıkken gerçekleştirdiğiniz etkinlik
  • Reklamlarla önceki etkileşimleriniz
  • Ziyaret ettiğiniz web sitelerinin türleri
  • Cihazınızdaki mobil uygulama etkinliği türleri
  • Başka bir cihazdaki etkinlikleriniz
 • Diğer bilgiler:
  • Günün saati
  • Reklamverene verdiğiniz bilgiler (e-posta adresinizle bir bültene kaydolduysanız)

Google, reklamları sizin için daha yararlı olacak şekilde kişiselleştirebilir.

Irk, din, cinsel yönelim veya sağlık durumu gibi hassas kategorilere göre kişiselleştirilmiş reklamlar gösterilmez veya bu kategorilere dayalı olarak reklamlar sizden gizlenmez” diyerek, belirli bir reklamı görmenizin nedenlerini sıralamaktadır Google.

Google AdSense kaydolduktan sonra, Google Ads sözleşme politikasına uygun görülürseniz talebiniz onaylanacak ve web sitenizin ilgili yerlerine, Gooogle Ads’den aldığınız reklam kodlarını ilgili yerlere eklemek sureti ile web sitenizde reklamlar gösterilmeye başlatılacaktır.

Mesela, siteniz evcil hayvanlar (köpekler ve kediler) ile ilgiliyse, Google AdSense, ziyaretçilerinize kedi maması, köpek eğitimi ve daha fazlası anahtar kelimelerini kunanan kullanıcılar için reklam göstermeye başlayacaktır.

Okurunuzdan birisi veya herhangi biri reklama her tıkladığında sizde bu sayede ödeme alırsınız. (Evet, gerçekten bu kadar kolay)

Google AdSens’e Nasıl Başvurulur

 • AdSense’e Başvur  – Başvurmadan önce, en son Hizmet Şartlarına uyduğunuzdan emin olun. Google’ın çok katı kuralları vardır, bu yüzden onaylanması (ve onaydan kalması) zordur.

Ziyaretçilerden Gelen Paraları Kabul Ederek Para Kazanma

Web sitenizdeki blog yazılarınızı okuyan kitlenizden bağış yapmalarını isteyerek para kazanabilirsiniz.

Bir kereye mahsus bağışları kabul etmek zengin olmak için hızlı bir yol değildir, ancak bu yöntem kısa vadede giderlerinizi karşılamak için yardımcı olacaktır.

Arada sırada YouTube Türkiye Trend videolar arasına çıkmayı başaran Yusuf Kayaalp isimli bir video kanalı var.

Bu kanalın hakkında kısmına dikkat ederseniz “Patreon’dan destek ol” ifadesini görürsünüz.

Bu link ile para bağışlamak isteyen takipçileri kolaylıkla para bağışlayabir.

Bu bağlantıyı kendi web sitenize ekleyerek okumaya gelen takipçilerinizden bağış yapmalarını talep edebilirsiniz.

Yeri gelmişken bana bağış yapabilirsiniz 🙂

Web.archive.org web sitesi ziyaretçileri tarafından yapılan bağışlarla inanılmaz paralar kazanmaktadır (ayda milyonlarca ziyaretçisi olduğundan dolayı. Bir kişi 1 lira verse 1 milyon kişi 1 milyon lira eder.).

Sponsorlu Yayınları ve Makaleleri kabul Ederek Para Kazanma

Web sitenizden daha fazla para kazanmanın yaygın yollarından biri, sponsorlu yayınları ve makaleleri kabul etmenizden geçmektedir.

Birçok şirket sponsorlu içeriğini yayımlayacak bloggerlar ararlar.

Dolayısı ile buna ‘Yerel reklamcılık’ adı verilir. Çünkü sitenizin ilgi alanına giren içeriğiyle alakalıdır ve şeffaf ziyaretçiler tarafından hoş karşılanır.

blank

Bu konuyla ilgili sizlere güzel bir örnek vermek istiyorum. Yıllardan beri severek takip ettiğim TürkçeSpiker.com’un giriş yüzünde bizleri karşılayan sponsor bağlantılar vardır.

Yıllar sonra bu sponsorlu bağlantılar ile bu web sitesinin kesintisiz olarak bizlere hizmet ettiğini öğrendiğimde gerçekten şaşırmış ve o sponsor olanlara minnet duygumu iletmiştim.

Evet, sponsor olayı, doğru yapıldığında, kazan / kazan ilişkisi oluşturacak ve hem blog sahiplerini mutlu edecek hem de reklam verenlerin mutlu olmasını sağlayacaktır.

Web sitesinden para kazanma yöntemlerini 30 maddede ancak toplarız. Bu yüzden orası ap ayrı bir konudur. Şimdilik en önemlilerine değindim.

İnternetten Para Kazanma Yöntemlerini yazmaya devam edelim.

Udemy’de Bilgi Satarak İnternetten Para Kazanmak

İnternetten Para Kazanmak İçin Udemy Kullanmak

İnternetten para kazanmak istiyorum diyenlerin yapması gereken bir diğer yol: Udemy eğitim platformunda video çekmek.

Udemy, Online Eğitim Platformu olarak bilinen ve video yükleyip para kazanabileceğiniz bir eğitim yeridir.

Udemy ile 2 şekilde para kazanabilirsiniz. Birincisi video çekenlerin kazanacağı para iken diğeri bu videoların satılması için link oluşturup o linkleri insanlara ihtiyaç sahiplerine duyurma sureti ile para kazanma yöntemidir.

Eğitim videosu ile internetten para kazanmak

İnternetten Para Kazanmak Sanıldığı Kadar Zor Değil

Dışarıda en aşağı 500 TL’ye alacağınız kursları burada en aşağı 24 TL’ye alabilirsiniz.

Udemy’de bilginizi videolara dönüştürüp insanlara satabilirsiniz. Para kazanmak için yapmanız gereken tek şey önem vererek çektiğiniz video’yu güzel sunmanızdan geçmektedir.

Kim alacak ki demeyin. Sadece ben bile 13 video satın aldım ve bunlardan 10 tanesini bitirdim.

Zaten Udemy sizin yerinize reklamlarınızı Google gibi platformlarda ücretsiz olarak yayınlıyor. Bu sayede siz de “müşteri (öğrenci) kazanmak için ne yapsam acaba, reklam mı versem ki” gibi zahmetlere girmiyorsunuz.

Kayıt olduktan sonra yapmanız gereken ilk şey: Önce onlarca eğitim kategorisi içinden kendinize uygun olan bir kategoriyi seçip o konuda kendinizi karşınızdakinin yerine koyup soru sora sora video çekmek olsun.

Sonra koltuğa yaslanın ve hem öğrencilerinizden gelecek sorulara muhatap olun hem de ne kadar para kazanacağınıza muhatap olun.

Aktif olarak çalışmadan internetten para kazanma yolları arıyorsanız, Online Eğitim Platformuna video dersleri yükleyerek Udemy üzerinden gerçek pasif gelir elde edebilirsiniz.

Affiliate (ortaklık) programı ile internetten para kazanmak

googleden para kazanma resimli anlatım

Udemy eğitim platformunu kullanarak internetten para kazanmak için ortaklık anlaşması yapmaktır.

udemy egitim platformundan is ortakligi ile para kazanmak

Siz udemy sayfasının altında bulunan İş Ortaklığı sayfasına gittiğinizde sizden bazı bilgileri doldurup form göndermenizi ister.

Tabi ki göndereceğiniz forumda sizden bu alacağınız linkleri insanlara nasıl duyuracağınızı ve buna dair bir web sitenizin olup olmadığını sorar.

Udemy'den Para Kazanmak - Bilgisayardan (Gogle'dan-İnternetten) Para kazanma Yolları

Udemy’den bir kurs alın hem siz 5 dolar kazanın hem de ben. İnternetten Para Kazanma konusunda bu kadar da şeffafım.

Googleden para kazanma resimli anlatım yazımı umarım beğenmişsinizdir. Diğerleri gibi uzun uzadıya yazıp hem sizleri sıkmak istemedim hem de gerçek yollara yer vermek istedim.

blank
Merhaba, benim adım Ahmet Kaya. Google Djital Atölye, WordPress Eğitimi, Bilgisayar İşletmenliği, SEO Uzmanlığı gibi 20'ye yakın sertifikam var. Türkçe, İngilizce ve Almanca biliyorum. Temasal blogumda (WPSiteKur.com) içerik yazıyor ve WordPress, Google Ads, Yandex, Facebook & Instagram Reklamları ve SEO gibi etkinliklerle hobi olarak ilgileniyorum. İçerik oluşturmak güzel bir duygu. İşini severek yapanlardanım. Burayı hem kendime hem de size bir şeyler katmak için kurdum. Bana ulaşmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

2 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz