SEO Uzmanı: Google’da En İyi 7 Danışman (2021)

0
1913
Google'da 7 En İyi SEO Uzmanı

Türkiye’nin en iyi 7 SEO uzmanı ve SEO Uzmanları nedir, ne iş yapar, nasıl olunur, şartları nelerdir, maaşları ve iş imkanları ne durumda?” gibi soruların cevabını burada bulacaksınız.

Not: Sıralamada kullanılan buradaki numaralar, bir SEO Uzmanının diğerinden daha iyi olduğu anlamına kesinlikle gelmez. Bu numaralar, sadece liste numarasıdır.

SEO uzmanları sıralamasına geçmeden önce konu hakkında küçük bir bilgi vermek istiyorum: Bir SEO Uzmanından hizmet almak için fiziksel bir ortamın var olmasına gerek yok. Şöyle ki;

  • Yaptıracağınız optimizasyon işlemi internet üzerinden olacağı için tek tek 81 ilde PHP, profesyonel, kurumsal veya freelance SEO uzmanı yazarak aramanıza gerek yok. SEO uzmanları internet üzerinden çalıştığı için dünyanın öbür ucunda da olsa, kolaylıkla iletişim halinde kalabilir ve onlarla çalışabilirsiniz.
  • Ancak ben ajansına gideceğim bunun için İstanbul SEO Uzmanı arıyorum. Başkentte Office’inde çalışmalarını yakınen takip etmek için Ankara SEO Uzmanı olsun istiyorum veya deniz kenarında oturuyorum kardeşim o yüzden İzmir SEO Uzmanı bakınıyorum diyorsanız o ayrı konu…🤔🙂

İnternetteki mülkünüzün konumunu iyileştirecek ve web site trafiğinizi yükseltebilecek Türkiye’deki en iyi SEO uzmanları listesi şöyle;

7. Halil İbrahim Er – İstanbul SEO & Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı Halil İbrahim Er Profili - 3. Sıra

SEO Uzmanı Halil İbrahim Er, sitenizin sıralamasını arama motorlarında üst sıraya çıkarabilir. Kendisi hem Dijital Pazarlama hem SEO Uzmanıdır.

9 yıllık deneyime sahip SEO Danışmanı Er, web siteniz için biçilmiş bir kaftandır. Ücretsiz SEO eğitimi ve Google Ads gibi dijital pazarlama alanlarındaki eğitimleri ile tanınır.

Web sitesi optimizasyonunda mahirdir. Halil İbrahim Er’e sitenizi gönül rahatlığı içinde emanet edebilirsiniz… Siteniz onda, gözünüz Google’ın tepesinde olsun…

6. Ayhan Karaman – PHP & Türkiye’nin En İyi SEO Uzmanı

SEO Uzmanı Ayhan Karaman Profili - 2. Sıra

SEO uzmanı Ayhan Karaman aynı zamanda bir SEO girişimcisidir ve adı ile nam salmıştır..

Web sitenizin veya web sayfanızın daha fazla trafik almasını istiyorsanız güvenilir SEO uzmanına ihtiyacınız var demektir.

Eğer bu iş için en iyi SEO uzmanlarından biri ile çalışmak istiyorsanız sizin için tavsiyem (kalitenin) adı Ayhan Karaman’dır. O bir strateji ve taktik dehasıdır. İşi ver gerisini unut…

5. Eren Ümit Kaplan – İçerik Geliştirme SEO Danışmanı

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uzmanı Eren Ümit Kaplan

SEO uzmanı Eren Ümit Kaplan, sitenizin sıralamada iyi olması için çalışacağınız bir danışmandır.

Web siteniz Google sıralamasında (SERP) en sonda mı? Yani deyimi yerindeyse mezarda?

Ünlü bir SEOcu’nun sözü vardır: ‘Bir şeyin bulunmasını istemiyorsanız Google’ın 2. sayfasına gömün’ diye.

İşte o ölüyü diriltecek ve mezardan çıkaracak kişi, şu anda İstanbul İşletme Enstitüsü ve İstinye Üniversitesinde eğitim veren becerikli mi becerikli Eren Ümit Kaplan’dır. O bu işte usta...

4. Burcu Büyükmirza – SEO & AdWords Danışmanı ve Eğitmeni

SEO & Adwords Danışmanı & Eğitmeni Burcu Büyükmirza

Bir diğer SEO Uzmanı ve Google Ads Danışmanı Burcu Büyükmirza’dır.

İstanbul’da uzun yıllardır SEO & Adwords Danışmanı & Eğitmeni olarak sektörde yer alan Burcu Büyükmirza, son 4-5 yıldır direktörlük yapmakta, toplu ve bireysel olarak SEO eğitimi vermekte ve ajanslarda stajyer yetiştirmektedir.

Pek çok SEO uzmanının yapamayacağı, rekabeti yüksek, yükselmesi oldukça güç siteleri, kendine has yöntemlerle ve kullandığı özel teknik ve taktiklerle 2 – 3 ay gibi kısa bir sürelerde zirveye çıkartmak onun için çocuk oyuncağıdır. Bu açıdan hem site sahiplerinin hem de ajansları yöneten CEO’ların takdir ve teşekkürlerini bol miktarda toplar.

Sizin de böyle zor, birinci sıraya çıkmaz dediğiniz siteleriniz varsa başvuracağınız yeri artık biliyorsunuz…

3. Mert Erkal – Uluslararası Google En İyi SEO Uzmani

SEO Uzmanı Mert Erkal Profili

Mert Erkal, blog- e-ticaret gibi web sitenizin sıralamasını iyileştiren ve yükselten bir kompetanımızdır.

Her hafta düzenli ve güncel SEO haberleri verir. (Bu işleri nasıl yetiştiriyor? Sanırım hiç uyumuyor???) Olgun, güler yüzlü ve web siteniz için en yüksek performans sağlayacak bir SEO uzmanı arıyorsanız sizin için en iyisi Mert Erkal’dır.

Uzun yıllar kendini bu işe adamış SEO duayeni, e-ticaret sitenizi veya Sosyal Medya gibi hesaplarınızı Google’ın doruklarına kolayca çıkarabilir…

2. Ragıp Diler – Güvenilir Ankara SEO Uzmanı

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Uzmanı Ragıp Diler Profili

SEO uzmanı Ragıp Diler; SEO ile uzaktan yakından alakanız yoksa bile bu üstadın ismini mutlaka duymuşsunuzdur.

Ragıp Bey, uzun zamandır Ankara’da SEO uzmanlığı yapmaktadır. Ayrıca kendisi son derece çalışkan ve iyi derecede İngilizce bilen bir Arama Motoru Optimizasyonu ve Dijital Pazarlama uzmanıdır.

Bir sitenin yükseltilmesinden ve organik trafiğinin artmasından sorumlu kişi O’dur.. Sitenizde yükselme ve büyüme gibi (olumsuz) sendromlar varsa O çözer. Muhtemelen şu anda yeni çözümler ve yeni fikirler peşinde koşuyordur…

Kendisine ayrıca SEO danışmanlık hizmeti sayfasından ulaşabilirsiniz.

1. Ahmet Kaya – En İyi Freelancer SEO Uzmanı

Türkiye’nin En İyi Freelance SEO Uzmanı Ahmet Kaya

Ahmet Kaya Türkiye’nin en iyi freelancer (serbest çalışan) SEO Uzmanıdır.

SEO ajansı veya kurumsal bir firma ile çalışmak yerine web sitemizin optimize edilmesi ve arama motorlarında en üst sıralara yükselmesi için Ahmet KAYA ile çalışabilirsiniz.

Başta İstanbul, Ankara ve Kayseri’de olmak üzere tüm Türkiye’de itina ile SEO hizmeti verilir… ⭐⭐⭐⭐⭐

Ahmet Kaya – Freelancer SEO Uzmanı İletişim Bilgileri

Ahmet Kaya bir Freelancer SEO Uzmanı’dır ve Google, Yandex, Yahoo gibi arama motorlarında web sitenizin sıralamasını yükseltmek ve site kalitesini artırmak için çaba sarf eder.

Email: wpsitekur@gmail.com

Adres: Yıldırım Beyazıt, Melikgazi, Kayseri, 38030, Türkiye

Cinsiyet: Erkek

İş ünvanı: SEO Uzmanı

SSS – En İyi SEO Uzmanları Yazısı Hakkında Sık Sorulan Sorular

SEO Uzmanı nedir (Bu danışman kimdir)?

SEO Uzmanı (SEO danışmanı); Google gibi arama motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkması için web sitelerini optimize eden kişilere verilen bir unvandır.

En iyi SEO Uzmanı ise diğerleri arasından sıyrılmayı başarmış, işinin ehli, doğru taktikleri uygulayarak SEO ve Dijital Pazarlama hizmeti alanlarında müşterilerine ayda binlerce ziyaretçi çeken, yaptığı çalışmayı tüm Türkiye’ye duyurabilen ve bu çalışmalarla örnek gösterilen kişidir. Hatta bu işi kendine görev bilip eğitim bile verirler.

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu veya Arama Motoru Optimizeri anlamına gelir. Optimizer de Türkçeye optimize işlemini yapan kişi yani uzman olarak çevirilir.

SEO Uzmanı günümüzde çok sık duyulan mesleklerden biri oldu ve teknolojinin de gelişmesiyle birlikte sürekli gelişen ve ihtiyaç duyulan bir meslek haline geldi.

SEO Uzmanları yaptıları çalışmalarla sitelerin ziyaretçi sayısını ve kalitesini arttırarak siteleri insanlara ulaşılabilir hale getirir. Bu nedenle son zamanların en önemli ve en gözde mesleklerinden biri haline gelmiştir.

SEO Uzmanları, arama motorları ile ilgili web sitelerinde gerekli iyileştirme çalışmalarını yapar ve bu çalışmalar için raporlar hazırlayarak sitelerin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlar.

Ayrıca;

SEO Uzmanları üst sıralara taşınmış sitelerin alt taraflara düşmemesi için de çeşitli çalışmalar yapar. Ayrıca, negatif SEO veya anti SEO saldırılarını engellemek ve bertaraf etmek için de engelleme girişiminde bulunurlar. Bu bağlamda uyguladıkları çeklistler ve ortaya koydukları stratejiler çok önemlidir.

SEO danışmanları ne yapar?

– Arama motorlarının algoritmalarını takip ederek görevli oldukları siteler üzerinde düzenleme ve değişiklik yaparlar.

– SEO Uzmanlarının web site yazılımını geliştirmek için kullandığı teknolojiler HTML, CSS ve JavaScript gibi programlarken, Analiz ve backlink gibi sıralama faktörlerine etki eden unsurları takip etmek için kullandıkları teknoloji sistemleri ise; Google Search Console, Google Analytics, Ahref, SEMrush, MOZ, Alexa, Ubersuggest gibi araçlardır. Böylece sitelerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlarlar.

– SEO Uzmanlarının öncelikli vazifelerinden biri de içerik pazarlama çalışmalarına bizzat iştirak ederek, ortaya konan bu önemli eserlerin sitelere entegrasyonunda rol oynar ve aktörlük yaparlar.

– Hazırlanan SEO Uygulamalarının en verimli şekilde kullanılması ve nabza göre sitelere kod verilmesi gerektiğinde, aktif bir şekilde ekip çalışmalarına uyum sağlayarak kısa sürede ekip sinerjisine adapte olup, icap ettiği takdirde tüm görevlere hazır ve nazır olurlar.

– Sitede kullanıcı deneyimini en üst seviyede tutabilmek ve ziyaretçilerinin siteyi aktif olarak kullanabilmelerini sağlamak amacıyla arama motorlarının kurallarında geçen optimizasyonları harfiyyen uygularlar.

– SEO Uzmanları içerik oluşturma aşamasında pazarlama ekipleri ve editörler ile entegre çalışırlar. Bu kapsamda; aramada en çok kullanılan kelimelerin analizinin kontrol edilmesi ile birlikte hedeflenen sitenin arama motorunda daha üst sıralarda yer alması için koordineli çalışmalar yaparlar. Ayrıca kullanıcıların sponsorlu internet reklamlarına tıklanma oranlarını artırmayı arzularlar.

– Siteyi geliştirmek amacıyla kullanıcılara veya ziyaretçilere önerilerde ve tavsiyelerde bulunurlar.

– Son olarak rakip analizi yapar, sitelerine girip inceler ve bunlara ilişkin durum raporu hazırlarlar.

SEO Uzmanı nasıl olunur?

SEO Uzmanı olmak isteyen kişilerin özel bir eğitim almasına gerek yoktur. Zira bunun üniversitelerde eğitim dalı da yoktur. Bu nedenle; muhtelif yerlerde verilen SEO Uzmanlığı sertifika programlarına katılmak suretiyle, kendilerini geliştirebilir, hatta kişisel blog siteleri oluşturarak çaylaklığını orada atabilirler. Böylece uzmanlık seviyesine çıkabilirler.

Bunun için blog platformlarının olduğu blog açma sitelerini ziyaret edebilir, blog nasıl açılır başlıklı yazımdan da kendinize blog sitesi oluşturabilirsiniz. Bu sayede profesyonel SEO Uzmanlığına geçiş yapabileceksiniz.

Son olarak; SEO Uzmanı olmak için sadece sertifika almanın yeterli olmayacağını bilmeli, ilgi alanına yönelik konular hakkında sürekli araştırma yapmak ve kendini sürekli geliştirmek gerektiği unutulmamalıdır.

SEO Uzmanı olmak için gereksinimler nelerdir?

– SEO Uzmanı olmak istiyorum diyenlerin yapması gereken ilk iş arama motoru algoritmalarını çok iyi bir şekilde öğrenmeleri gerekir.

– Ayrıca teknolojisinin son sürat ilerlediği bu sektörde yenilikleri takip etmek ve bu konuda çalışmalar yapmak son derece önemlidir.

– SEO Uzmanı olmak isteyenler için en önemli konulardan biri de bu uzmanlığa yönelik ilerleyen adımlarda araçların ve programların mükemmel öğrenilmesi gerektiğidir. Site sağlığı ve rakip analizi, sayfa hızı ve teknik sorunlar gibi konuların takibi için farklı SEO araçları bulunmaktadır.

– SEO çalışmalarında uzman olmak isteyen kişilerin raporlama ve teknik analiz araçlarına hâkim olmaları oldukça önemlidir.

SEO Uzmanı görevleri nelerdir?

– Mahiyeti altındaki kurumları iyi organize etmelidir.

– Google algoritmaları hakkında bilgi birikimi olmalı, güncellemelere adapte olmalı, sürekli yenilikleri takip etmeli ve analitik zekaya sahip olmalıdır.

– Kategorilerilerin ve etiketlerin nerelerde kullanılması ve kullanılmaması gerektiğini iyi belirlemelidir.

– Web sitesi optimizasyon araçlarını çok iyi kullanabilmeli, yeri geldiğinde ekiple veya ekkisiz (Freelancer) olarak çalışabilmelidir.

– Kapsamlı HTML, CSS kodlama bilgisine sahip olmalı, işin içinde çıkacak kadar da JavaScript bilmelidir.

– Zamanı çok iyi yönetebilmeli ve işleri zamanında bitirebilmelidir.

– SEO Uzmanı yaratıcı fikirlere sahip olmalı, halkla ilişkileri kuvvetli olmalı, psikolojisi sağlam olmalı, zor konular altından kalabilmeli ve çözüm için stratejiler üretebilmelidir.

– En önemlisi algoritmalara kafayı çok takıp psikolojisini bozmamalıdır. 😁

SEO Uzmanı maaşları ne kadar 2021?

– SEO Elemanı: 3000 TL – 3500 TL
– SEO Uzmanı: 5500 TL – 6000 TL
– Kıdemli SEO Uzmanı: 10000 TL – 10.500TL
– SEO Stratejisti: 8000TL – 21.000TL

Bir SEO Uzmanı için iş ilanı var mı?

İnternetin hızla gelişmesi, pandemi nedeniyle e-ticaretin artması ve teknolojinin ilerlemesiyle birlikte birçok iş online üzerinden gerçekleşmeye başladı.

Firmaların arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmeleri için SEO Uzmanlarına ihtiyaç her geçen gün daha fazla artmaktadır. Bu çerçevede iş fırsatları ve iş ilanları git gide artarak devam ediyor.

En iyi seo eğitimi veren kurum?

En iyi SEO eğitimini Ayhan Karaman’ın Eğitim Kurumundan veya Udemy Video Eğitim Platformundan alabilirsiniz.

Yardımcı linkler: Hakkımızda ve İletişim sayfası.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz