Admin

0
1021
Admin Nedir - WordPress'te En Yüksek Kullanıcı Rolüne Sahip Kişidir
Admin Nedir - WordPress'te En Yüksek Kullanıcı Rolüne Sahip Kişidir

Admin, WordPress’te en büyük kullanıcı rolüdür. Admin kelimesi Administrator kelimesinin kısa halidir. Diğer adları ise Superuser, Administrator, Gatekeeper veya Root olarak bilinir. Türkçesi yönetici, idare eden, yöneten veya riyaset anlamına gelir.

İnternet aleminde bir bilgisayar sistemi ya da İnternet ağı üzerinde tam yetkiye sahip olan kişi olarak bilinir.

Sahip olduğu yetki ile her şeyi yapabilir. İstediği zaman içerik yayınlar, istediği zaman abone siler veya ekler, istediği zaman istediği kişinin şifresini değiştirebilir. Bu işlemleri yapmak için kimseden izin almaz. Her türlü işlemi yapmaya, tüm sistemdeki komutları çalıştırmaya, eklentileri yüklemeye veya kaldırmaya hakimdir.

blank
Merhaba, benim adım Ahmet Kaya. Google Djital Atölye, WordPress Eğitimi, Bilgisayar İşletmenliği, SEO Uzmanlığı gibi 20'ye yakın sertifikam var. Türkçe, İngilizce ve Almanca biliyorum. Temasal blogumda (WPSiteKur.com) içerik yazıyor ve WordPress, Google Ads, Yandex, Facebook & Instagram Reklamları ve SEO gibi etkinliklerle hobi olarak ilgileniyorum. İçerik oluşturmak güzel bir duygu. İşini severek yapanlardanım. Burayı hem kendime hem de size bir şeyler katmak için kurdum. Bana ulaşmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz