Backlink

0
193
Backlink (Geri bağlantı) nedir: Backlink, bir web sitesindeki sayfadan diğerine giden bağlantıya denir. Birisi sitenize bağlanırsa, onlardan bir geri bağlantı almış olursunuz.

Backlink nedir? Bir web sitesinin başka bir web sitesinden aldığı bağlantıya backlink denir. Türkçesi “geri bağlantı”dır. Google ve diğer büyük arama motorları, SERP için geri bağlantıları “sıralama faktörü” olarak kullanır.

Şimdi size bir örnek vereyim: “Backlink nedir sorusuna en iyi cevap veren site hiç şüphesiz Backlinko’nun sitesidir.

Gördünüz mü Backlinko’nun “Backlink” hakkında yazdığı yazıya bağlantı verdim. İşte yaptığım bu şeye “geri bağlantı” veya yaygın kullanılan ismiyle “backlink” denir.

Backlink verilen ve alınan bağlantılar orijinal (doğal) olmalıdır. Bağlantıların kalitesi, miktardan çok daha önemlidir. Bu nedenle para harcanarak aldığınız bağlantılar sıralamanız için risk oluşturabilir. Diğerleri;

  1. Backlink satın almak
  2. Bağlantı ağlarını değiştirmek
  3. Backlink satmak

Bu uygulamalar, arama motorları tarafından sevilmez ve tavsiye edilmez. Genelde bu tür uygulamaları deneyen şüpheli web siteleri, arama motorları tarafından hoş karşılanmayarak cezalandırılır. Yani sıralaması Kayseri’nin çöplüğüne atılır.

SSS – Backlink nedir hakkında Sık Sorulan Sorular

Backlink nedir, ne demek?

Backlink, başka bir web sitesinden bizim siteye işaret eden bir bağlantıdır. İyi bir backlink alarak Google gibi arama motorlarındaki sıralama konumunuzu iyileştirebilirsiniz.

Backlink sorgulama siteleri nelerdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz