SEO

0
1654
SEO Nedir? SEO (Search Engine Optimization), Google gibi arama motorlarında web sitesi sıralamasının yükselmesi ve ziyaretçi sayısının artırılması için yapılan bir çalışmadır.

SEO Nedir

SEO nedir: SEO, bir web sitesinin organik sıralamasını iyileştirmektir.

SEO, Search Engine Optimization’un baş harflerinin kısaltmasıdır ve Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. SEO, web sitelerinin en üstte göstermesini sağlar. Böylece; sitelerin ziyaretçi sayısı, site kalitesi ve görünürlüğü artar.

Arama motoru devi Google’a göre SEO‘nun iki anlamı var:

  1. SEO Hizmeti (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu)
  2. SEO Uzmanı (Search Engine Optimizer – Arama Motoru Optimize Edicisi):

SEO hizmeti nedir?

SEO hizmeti, bir web sitesinin Arama Motoru Sonuç Sayfasında (SERP) birinci sıraya çıkması için yapılan her türlü çalışmadır. Bu çalışma arama motorlarının kurallarına uygun olarak yapılır. Her türlü alavere dalavereden uzak durulmalı ve tüm illegal faaliyetlerden kaçınılmalıdır. Aksi takdirde siteniz arama motorları dizinlerinden çıkartılır.

SEO uzmanı nedir?

Search Engine Optimization (SEO) Uzmanı, web sitelerinde yapılan değişiklikleri analiz eder, inceler ve uygular, böylece siteler arama motorları için optimize edilir. Bu, arama motoru içindeki sayfaların sıralamasını iyileştirerek siteye girecek ziyaretçi (trafik) sayısını en üst düzeye çıkarmak anlamına gelir. Başka bir deyişle, web sitenizin arama motoru sonuçlarının en üstünde görünmesini sağlamak SEO uzmanının işidir.

Not: SEO uyumlu web sitesi kurmanız rakiplere fark atmanız için önemlidir. Ayrıca ilgilinizi çekebilecek SEO araçları ve WordPress SEO Eklentileri başlıklı yazılarımı okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz