Windows Hosting

0
2875

Hosting bir web sitesinin verilerinin yüklendiği, saklandığı veya tutulduğu bir yerdir. Bu yere Türkçede web barındırma denir. Windows Hosting ise (adı üstünde) Windows işletim sistemi kullanan bir Web Sunucusu’dur yani Windows Hosting’tir. En yaygın web barındırma planı seçeneklerinden biri olan Linux Hosting’ten sonra Windows hosting gelir.

Windows işletim sistemi Microsoft Firması tarafından piyasaya sürülen kapalı kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Bu işletim sistemini daha çok bilgisayarlarda duyarsınız. Ancak bu hostingler içinde kullanılır. Mantık aynıdır ancak çalışma ortamları farklıdır. Web sunucusuna Microsoft işletim sistemi yükleyince Mikrosof Hosting elde edilir. Bu konuda daha fazla bilgiyi hosting alırken nelere dikkat edilmeli yazımda bulabilirsiniz.

ASP.Net gibi programlama dilleriyle oluşturan bir web sitesi Windows Hosting bir işletim sistemi ile çalışan hostingde daha iyi çalışır…

Genel olarak Windows hosting altyapısını kullanarak iyi çalışan uygulamalar şunlar:

  1. ASP. veya ASP.Net programlama diline sahip web siteleri
  2. Plesk Panel , Maestropanel ve Website gibi Yönetim panelleri
  3. MS Access, MsSQL, Plesk kontrol panelinde MySQL veritabanları

Ayrıca Windows hosting; PHP, Javascript, HTML, java, flash ve ColdFusion gibi yazılımları da çalıştırabilir.

Son olarak; Windows işletim sistemi, Linux Hosting kullanan sistemlere kıyasla daha fazla maliyetlidir.

blank
Kişisel bloguma hoşgeldiniz! Burada WordPress'i kullanarak her türlü web sitesinin (blog, kurumsal, e-ticaret vb.) nasıl yapıldığını ve oluşturacağınız sitenin Google'da görünmesini sağlamak adına SEO tekniklerini nasıl kulanacağınızı yazıyorum.

Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz