WordPress Teması

0
267
WordPress Teması: WordPress sitelerinde kullanılan bir site şablonu.

WordPress teması, WordPress ile oluşturulmuş sitelerde web sitenizin işlevini ve tasarımını değiştirmek için kullanılan bir araçtır. Temalar sayfa düzenleri, site hızı, yazı tipi, renk ve sitenizin genel tasarım öğeleri de dahil olmak üzere tüm görünümü ve fonksiyonlarını özelleştirir. WordPress temalarını ihtiyaçlarınıza ve amacınıza uygun şekilde değiştirebilirsiniz.

WordPress tema, PHP programlama dilinde yazılmış hazır site şablonları ve CSS sayfalarına sahip bir grup dosya içeren sıkıştırılmış bir klasördür.

İlk kez bir WordPress sitesi kurduğunuzda, önceden yüklü bir (varsayılan) tema ile açılır. Bu varsayılan temayı ihtiyaçlarınıza ve sektörünüze göre değiştirebilirsiniz. Örneğin: Haber sitesi yapacaksanız, WordPress haber temalarını, Blog sitesi açmak istiyorsanız WordPress blog temalarını kullanabilirsiniz.

Doğru temayı seçmek, web sitenizi daha çekici hale getirerek kullanımı kolaylaştırır ve ziyaretçi sayısını artırabilir.

Ücretli ve Ücretsiz Temalar

Tıpkı WordPres Eklentisi gibi ücretli (premium) ve ücretsiz (bedava) olanlar vardır.

Premium temaların avantajları, premium eklentilerinki gibi güvenilir bir kod tabanına sahiptir ve bir şeyler ters giderse yazılım geliştiricileri tarafından destek sunar.

Ücretli (Premium) WordPress temalarına ulaşmak için en büyük tema satan mağaza Themeforest‘i, ücretsiz (bedava) temaları kullanmak için WordPress.org tema dizinini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz