WordPress Teması

0
1980

WordPress teması, WordPress ile oluşturulmuş sitelerde web sitenizin işlevini ve tasarımını değiştirmek için kullanılan şablonlardır. Bunu web sitenizin elbisesi gibi dülünebilirsiniz.

WordPress Temaları, PHP programlama dilinde yazılmış hazır site şablonları ve CSS sayfalarına sahip bir grup dosya içeren sıkıştırılmış bir klasörden başka bir şey değildir.

Temalar sayfa düzenleri, site hızı, yazı tipi, renk ve sitenizin genel tasarım öğeleri de dahil olmak üzere tüm görünümü ve fonksiyonlarını (işlevlerini) özelleştirir.

İlk kez bir WordPress sitesi kurduğunuzda, önceden yüklü bir (varsayılan) tema ile açılır. Bu varsayılan temayı ihtiyaçlarınıza ve sektörünüze göre değiştirebilirsiniz. Örneğin: Haber sitesi yapacaksanız, WordPress haber temalarını, Blog sitesi açmak istiyorsanız WordPress blog temalarını kullanabilirsiniz.

Doğru temayı seçmek, web sitenizi daha çekici hale getirerek kullanımı kolaylaştırır ve ziyaretçi sayısını artırabilir.

Ücretli ve Ücretsiz WordPress Temaları

Tıpkı WordPres Eklentisi gibi ücretli (premium) ve ücretsiz (bedava) olan temalar vardır.

  • Premium temaların avantajları, premium eklentilerinki gibi güvenilir bir kod tabanına sahiptir ve bir şeyler ters giderse yazılım geliştiricileri tarafından destek sunar. Premium tema satın almak için Themeforest tema mağazasına göz atabilirsiniz.
  • Ücretsiz (bedava) temaları kullanmak için WordPress.org tema magazasına gidebilirsiniz.
blank
Kişisel bloguma hoşgeldiniz! Burada WordPress'i kullanarak her türlü web sitesinin (blog, kurumsal, e-ticaret vb.) nasıl yapıldığını ve oluşturacağınız sitenin Google'da görünmesini sağlamak adına SEO tekniklerini nasıl kulanacağınızı yazıyorum.

Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz