Ana Sayfa WordPress Temaları

WordPress Temaları

WordPress Temaları (WP Temaları) başlıklı Kategori’mde geçen ücretsiz temaları kullanabilir veya ücretli Premium temaları satın alabilirsiniz.

Bir domain’i yani alan adını iskelet olarak düşünürsek Wordpress Teması’nı onun elbisesidir. Benim web siteme girip ne görüyorsanız gördüğünüz şeyin tamamı temadan ibarettir. WordPress teması, kolay web site kurmak için harika bir araçtır. Terim anlamı ile web sitesinin görünümünü ve görüntüsünü tamamlamak için kullanılan şablonlar ve stil sayfaları topluluğu olarak bilinir.

Bazı firmalar, şirketler veya gruplar, PHP betik dili ile wordpress tema yaparlar. Bu tema, özellikleri hatırı sayılır bir tema ise ve fazla özellikler içerirse genelde ücretli olur.

Hem ücretli wordpress temaları vardır hem de ücretsiz weordpress temaları vardır. Bu tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre değişir. Her biri farklı bir tasarım, düzen ve özelliklerle birlikte yapılır ve özellikler barındırır.

Bir kullanıcı, kendi zevkine ve web sitesine ilişkin gereksinimlerine uygun olanı seçmesi gerekir. Belirli alanda (konuda) web sitelerine hizmet etmek için tasarlananlar vardır. Örneğin WordPress Diş Temaları, diş hastanelerine ait web siteleri için tasarlanmıştır.

Haber içerikli yazılar oluşturduğum için benim web sitemde kullandığım tema newspaper temasıdır. 60 dolar civarında para verip, themeforest sitesinden aldım ve Blog Nasıl Açılır rehberimdeki adımları takip ederek yaptım. Ben yaptıysam herkes yapabilir.

WordPress Kurulum işlemlerinden sonra; Tema kurmak  amacıyla;

Görünüm» Temalar altındaki WordPress yönetici alanından kurabilir, değiştirilebilir, yönetilebilir ve kaldırabilirsiniz.

Birçok WordPress sitesi özel temalar kullansada, WordPress.org Tema Dizini’nde 7.000’den fazla ücretsiz WordPress teması bulunmaktadır.

Temalar nasıl yapılıyor?

En temel düzeyde, WordPress temaları, sitenizin biçiminin yanı sıra, gördüklerinizi oluşturmak için birlikte çalışan birçok kod ile yapılmaktadır.

Tema yapmak için gerekli dosyalar

WordPress temasında kesinlikle olması gereken iki dosya bulunmaktadır:

  1. index.php – ana şablon dosyası
  2. style.css – ana stil dosyası

Zorunlu olmamakla birlikte, tema klasöründe aşağıdaki maddelerde yazan ifadelerde bulunmaktadır.

  • PHP dosyaları- şablon dosyaları dahil
  • Yerelleştirme dosyaları
  • CSS dosyaları
  • Grafik
  • JavaScript
  • Metin dosyaları – genellikle lisans bilgileri ,readme.txt  talimatlar ve değişiklik listesi
WordPress Haber Teması

WordPress Haber Teması | Full Tema Sitesi [2020]

Wordpress Haber Teması arıyorsanız, 2020'nin en çok satan ve en çok beğenilen temalarını sizin için listeledim. Kullanıcı memnuniyeti açısından...
WordPress psikolog teması arıyorsanız ancak hangi wordpress teması olduğuna karar veremiyorsanız sizin için ThmeForest tema mağazasında satan en güvenilir temaları listeledim.

WordPress Psikolog Teması – En İyiler [2020]

WordPress psikolog teması arıyorsanız ancak hangi wordpress teması olduğuna karar veremiyorsanız sizin için ThmeForest tema mağazasında satan en güvenilir temaları listeledim.
WordPress Blog Teması - En İyi Kişisel WP Temaları

WordPress Blog Teması [60+ Ücretli & Ücretsiz]

Bir WordPress blog teması veya bir wordpress kişisel blog teması arıyorsanız, ancak hangi WP blog temasının olması gerektiğine karar veremiyorsanız, aradığınız temayı...
Wordpress Diş Hastanesi Temaları - Dişçi Kliniği Temaları

En İyi 12 WordPress Diş Hastanesi Teması

Diş hekimi (doktoru) iseniz veya diş hastaneniz varsa ve İnternet'te online olarak insanlara ulaşıp hem reklamınızı yapmak hem de onlara yardım...
Güzel Hosting İndirim Kodu - WordPress ve Tüm Linux Web Host Paketlerde % 10 Kampanya

Güzel Hosting İndirim Kodu 2020 [%10 WP & Linux]

Güzel Hosting İndirim Kodu 2020 yılında güncellendi. 2019'dan beri devam eden guzel.net.tr kupon kodları kampanya ve fırsatlarından yararlanın ve en kaliteli sunucularda...
WordPress Nedir: En İyi İçerik Yönetim Sistemi ve En Popüler Web Site Kurma Programı

WordPress Nedir? – Kaç Çeşit WP Var?

Türkiye'deki En İyi Hosting Firmaları Listesi

60+ En İyi Hosting Firmaları Listesi [2019-2020]

Blog açmak istiyorum ve yazarak para kazanmam lazım diyenler için 10 ücretsiz en iyi blog siteleri ve blog örnekleri listesi hazırladım. Kişisel web sitesi oluşturabilirsiniz.

En İyi 10 Ücretsiz Blog Açma Siteleri [2020]

Blog Nasıl Açılır - Blog Oluşturup Para Kazanan Mutlu Adam

Blog Nasıl Açılır: Adım Adım Blog Aç [2020]

WordPress Blog Teması - En İyi Kişisel WP Temaları

WordPress Blog Teması [60+ Ücretli & Ücretsiz]

Blog Nedir - Ne İşe Yarar - Günlük Yazılan İnternet Sayfaları Demektir

Blog Ne Demek? Blog Nedir? [2020]