Hakkımızda

Hakkımızda diye çoğullaştırdığıma bakmayın aslında tekim.

Yazıyı okuyan herkese selam olsun. Hepinize Merhaba! 🤝

Bu web sitesinin (WPSiteKur.com) kurucusu ve yazarı olan interneti ve teknolojik gelişmeleri hobi olarak takip eden Ahmet Kaya‘dır. Yani ben.👋

blank

Ceki Cen’in (Jackie Chan) Afrika Kaplanı (Who Am I?) filmi vardı. O filmde Ceki Cen sürekli ben kimim diye kendini arıyordu. Bu satırları yazarken nedense aklıma o geldi.


Evet kimim ben?

1989 doğumlu bir adamım. Yeri ve zamanına göre ciddi, sempatik, esprili ve cana yakınım. Evliyim mükemmel bir eşim ve çok güzel bir kızım var.


WordPress‘ten anlarım, uzun yıllar tecrübem var. (Ama zaten bunu anlamak için uzun yıllara gerek yok. Her Türk vatandaşı rahatlıkla yapabilir. “Muhtaç olduğun(uz) Kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.“)

Photoshop, Adobe Premier Pro ve After Efrects kullanmayı işim gereği bilirim. Elektrik ve işletme üzerine okudum ancak Dijital Pazarlama, SEO ve Web geliştirme konularına da hakimim. Bu nedenle bazen elektrik yerine acaba bilgisayar mı okusaydım dediğim zamanlar da olmadı değil…

Özellikle SEO ile zaman geçirirken çok mutlu oluyorum. Bu benim için ovada 🍄 (mantar) bulmak gibi bir şey. Danışmanlığını yaptığım bazı firmalar var. Onların sitelerini de aynı hassasiyetle takip ediyorum.

Haliyle böyle olmanın avantajını çok gördüm. Evet, böyle yapmak zamanımı çok alıyor ancak işimi severek yapıyorum… ♥️

Hatta bir anımdan bahsetmek istiyorum size:

 • Birgün bir web sitesinin (diş hastanesi) Google (Ads) reklamını yapıyorum. Bu sitenin bir reklamında kullandığım anahtar kelime sayısı 280. Evet abartmıyorum hepsini de tek tek ekledim. Üstelik bir o kadarda da negatif anahtar kelimesi ekledim. (Normalde Reklam Ajansları 3 kelimeden sonra her eklenmesi istenen kelime başına 120 TL para ister)
 • Anahtar kelimeler 1ile 10 arasında puanlandırılır. Benimklerin de neredeyse hepsi 10.

Neyse…

 • Google Ads’de reklam yönettiğimiz alanda aynı anahtar kelimelere reklam veren rakipler vardır. Bu tabloda, hem kendinizi hem de onların ne alamde olduğunu görürsünüz.
 • Şehirde 70 tane özel hastane var bunlardan 25 tanesi reklam veriyor. Bu reklam verenlerin en tepesinde yüzde altmış, yüzde otuz oranlarla benim yaptığım site yer alıyor. 👌
 • Tablonun ekran görüntüsünü aldım en alttaki 3 tanesine olayı açıklayarak WhatsApp’tan ekran görüntülerini attım. (Tabii bunlar özel işletme olunca anında ulaşabiliyorsunuz ve kısa sürede dönüş yapıyorlar) 😳
 • Bir tanesi hemen dönüş yaptı. Bana IBAN numarası verin sizinle çalışmak istiyorum dedi. 💸💰💲💵 Ben normalde aynı kategoride satış yapan veya çalışan firmaların reklamını yapmıyorum. Böyle taleplerin geleceğini tahmin etmemiştim. Benim için etik değil. Dolayısıyla Beyfendinin teklifini nazik bir dille geri çevirdim…

Lafı çok uzattım kusura bakmayın. Özetle; hobi olarak burayı kurdum ve işletirim…

1 WPSiteKur.com’un kurulma amacı

WPSiteKur.com'un kurulma amacı

WPSiteKur.com’u Haziran 2019’da kurdum. Web sitesinin çok kolay kurulmasına ve kullanılmasını fark ettiğinden beri insanlara wordpress anlatmaya çalışıyorum.

İçerik Yönetim Sistemi diye bir şey yapmışlar bunun adını da WordPress koymuşlar.

WordPress ile her türlü web sitesi kolaylıkla yapılabilir. Yani şunu size söyleyeyim müthiş yazılım bilen insanlar dahi kendi web sitelerini WordPress ile yapıyor.

Çünkü biraz önce de belirttiğim gibi kullanımı ve kurması çok basit. Üstelik tamamen ücretsiz.

Siz de kendinize WordPress kullanarak kişisel veya kurumsal (işletme) bir web sitesi açmak istiyorsanız; WordPress, Domain ve Hosting’e sahip olmanız gerekiyor.

WordPress zaten ücretsiz. Domain ve hosting ayrı ayrı alınabileceği gibi birlikte de alınabilir. Eğer birlikte alınırsa daha uygun fiyata temin edilebilir.

Sadece domain fiyatları buradan,

Hosting ve domain birlikte fiyatları buradan,

Tüm Türkiye’deki hosting firmalarını bir araya getirdiğim en iyi hosting firmaları listesine de buradan ulaşabilirsiniz.

Kendinize kişisel web sitesi açmak istiyorsanız blog nasıl açılır başlıklı yazımı okuyabilirsiniz..

Soru Görüş ve Öneri için İletişim Sayfası

2 Sitenin öncelikli konusu

WordPress sitenizi kurduğunuzda 54.000’den fazla eklentiden yararlanacaksınız.

Örneğin Whatsapp bir eklentidir. Bu eklentiyi sitenize kurduğunuzda insanlar bu eklenti aracılığıyla size WhatsApp’tan kolaylıkla ulaşabilirler.

Blogunuza veya web sitenize Whatsapp kurmak istediğinizde yapmanız gereken tek şey eklentiler bölümü diye bir yer var oraya girmek ve Whatsapp yazmak olacak.

Burada zor olan onca eklentinin arasında en iyisini bulmaktır. Eklentiyi teknik bilgi gerektirmeden tek tıkla kurduktan sonra ayarlarını yapacak ve sitenize giren müşterilere veya hayranlarınıza kolayca ulaşacaksınız.

2.1 WordPress ile hangi sitelerini kurabilirsiniz

WordPress ile;

 • Blog (kişisel web sitesi veya web günlüğü)
 • Kurumsal web siteleri
 • Uygulama siteleri
 • Photoblog sitesi
 • E ticaret web sitesi
 • Profesyonel portföy (portfolyo) sitesi
 • Devlet sitesi (.gov uzantılı)
 • Dergi ya da haber sitesi
 • Bir çevrim içi topluluk sitesi
 • SEO Sitesi
 • Web sitesi ağı
 • Karmaşık portallar gibi bir çok web sitesi kurulabilir.

3 Sitede bahsedilecek diğer konular

Ayrıca web sitesi sahibi olan veya olmak isteyenlerin bilmesi gereken konuların başında geldiğini değerlendirdiğim SEO’nun, web sitelerine yönelik olarak arama motorlarına etkisinden bahsedecek ve ilerleyen zamanlarda günümüz teknoloji çağında olmazsa olmazlardan, İnternet üzerinde reklamcılığın devrim yaptığı Dijital Pazarlamadan bahsedeceğim. Bunlar;

 1. SEO nedir ne işe yarar,
 2. E-posta pazarlama,
 3. YouTube Pazarlama,
 4. Facebook Pazarlama,
 5. Twitter Pazarlama,
 6. Google Ads (Google Reklamlar),
 7. Google Analytics,
 8. Instagram Pazarlama,
 9. Pinterest Pazarlama,
 10. LinkedIn Pazarlama,
 11. Facebook Reklamları
 12. App Marketing (Uygulama Pazarlama)

alanlarında tecrübelerimi ayrıntıları ile sizlerle paylaşmak istiyorum.

4 Sertifikalar ve Kurslar

20 adet sertifika ve kurstan sadece ikisini paylaştım.

1. ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) tarafından; uyum yeteneğinin güçlendirilmesi, uzmanlık, teknolojiye uyumu geliştirilmiş bir işgücü piyasası oluşturulmasının desteklenmesi amacıyla verdiği eğitimler;

 • WordPress Kullanarak Web Sitesi Hazırlama-1
 • WordPress Kullanarak Web Sitesi Hazırlama-2
 • İşinizi İnternete Taşıyın Belgesi
Wordpress Kullanarak Web Sitesi Hazırlama ODTÜ Kurs Belgesi
Ahmet KAYA’ya Ait “WordPress Kullanarak Web Sitesi Hazırlama” ODTÜ Kurs Belgesi – Hakkımızda

2. Ahmet KAYA’ya ait Google Dijital Atölye’si tarafından verilen Dijital Pazarlamanın Temelleri Uzmanlık sertifikası

Google Dijital Atölye Sertifikası - Ahmet Kaya
Ahmet Kaya’nın Google Dijital Atölye Sertifikası

İletişim Bilgileri

Benimle buradan iletişime geçebilirsiniz. Alternatif olarak sistemde sorun olursa wpsitekur [@]gmail.com adresimden de ulaşabilirsiniz.