Domain Sorgulama (Alan Adı Alma) Siteleri

2
10792

Bir web sitesi yapmayı düşünüyor veya bir domain alarak zengin olmayı umuyorsanız sizin için önereceğim güvenilir domain sorgulama siteleri var. Elbette domain (alan adı) sorgulamak için bir çok yer biliyorsunuzdur ancak bunlar en iyileri.

Verigom

Verigom, Türkiye’de, 2010 yılında faaliyete geçmiş domain sorgulaması yapacağınız bir hosting firmasıdır. Web siteniz için güzel bir alan adı elde etmek için bu siteyi kullanabilirsiniz. Verigom domain sorgulamak için like tıklayabilirsiniz.

GoDaddy

GoDaddy, hem Türkiye hem de dünyada alan adı hizmeti veren ve domain sorgulamak için en çok kullanılan bir uluslararası web sitesidir. Daha çok yeni web sitesi kurmayı düşünenler tarafından tercih edilir. Çünkü hosting yanında ücretsiz domain sahibi olabilirsiniz.

Turhost

Domain Sorgulama Sitesi Turhost

Turhost, dünyada ve Türkiye’de marka yapmış alan adı sorgulama şirketlerinden biridir. Alan adı satın almak istiyorsanız Turhost domain firmasını sizlere tavsiye ederim çünkü oluşabilecek sorunları gidermek için yardım talebinize kısa sürede cevap verir. Kesintisiz ve yüksek uptime hizmeti sunan Turhost’ta domain sorgulamak için bağlantıya tıklayın.

CENUTA

En İyi Domain Sorgulama Sitesi CENUTA

CENUTA, son zamanlarda ismi çokça duyulan %100 Türk sermayesi ile 2012 yılında İzmir’de kurulan bir domain sorgulama sitesidir. CENUTA’dan hosting satın alarak alan adınızı ucuza getirebilirsiniz.

Güzel Hosting

Domain Sorgulama Sitesi Güzel Hosting

Güzel Hosting, Türkiye ve Almanya lokasyonlarında uygun fiyatlarla gerçekten kaliteli hosting ve domain sorgulaması yapacağınız bir sitedir. Yapılan anketlerde genelde birinci sıralarda göreceğiniz Güzel Hosting’i gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Hatta kullanıcılarım için kendilerinden rica ederek wpsitekur koduna %10 indirim kullanabilirsiniz. Güzel Hosting indirim kodu için linke tıklamanız yeterli. Ayrıntılı bilgileri açacağınız sayfada bulabilirsiniz.

Alastyr

Domain Sorgulama Web Sitesi Alastyr

Alastyr, hosting sektöründe uluslararası standartları en yüksek seviyeye taşıyan, insana ve çevreye gerekli saygıyı sağlayabilen bir alan adı sorgulama servisidir. Bireysel ve kurumsal internet hizmetleri sunan bu firma, 2002 yılında açılmış olup, güvenle domain satın alabileceğiniz bir yerdir.

OdeaWeb

6. Sıra: Alan Adı Sorgulama Sitesi OdeaWeb

OdeaWeb, Almanya ve Türkiye’de bulunan tüm paylaşımlı web sunucularını, hızlı ve güvenilir erişim ağı üzerinden “network altyapısı ile” müşterilerine sunan bir domain sorgulama sitesidir. Kaliteli hizmet anlayışı ve teknik destek taleplerine hızlı cevap vermesiyle bilinen OdeaWeb’den alan adı alabilirsiniz.

Hostixo

8. Sıra: Alan Adı Arama Hosting Sitesi Hostixo

2007 yılında, Türkiye’nin Niğde ilinde kurulan Hostixo, alan adı sorgulamak için en ideal bir sitedir. Bir web sitesi kurmak, blog hesabı oluşturmak veya e-ticaret sitesi açmak gibi fikriniz varsa siteme özel %25 indirim sunan bu firmayı tercih edebilirsiniz.

Domain Hizmetleri

9. Sıra: Alan Adı Kayıt Sitesi DomainHimetleri

Domain Hizmetleri, 2015 yılında İstanbul ilinde kurulmuş ve Avrupa RIPE NCC tarafından sağlanan IP sağlayıcı statüsüne sahip bir domain sorgulama sağlayıcısıdır. Boşta olan bir alan alanın alınıp alınmadığını sorgulamak için alternatif olarak bu siteyi kullanabilirsiniz.

Hostinger

10. Sıra: Hostinger Domain Sorgulama Sitesi

Hostinger, web adresi bulmak için domain sorgulaması yapabileceğiniz dünya çapında bir marka değerine sahip firmadır. Domain satın almanın yanında web sitesi yapmayı düşünüyorsanız en iyi domain sorgulaması adreslerinden biridir.

Sosyal Medya Sorgulama Siteleri

Name Checkr Linkleri (İsim Kontrol Web Siteleri)

Tüm internette ve youtube, facebook, instagram gibi sosyal medya hesaplarında domain ve kullanıcı ismi sorgusu yapmak için kullanacağınız siteler şunlardır.

  1. namechk.com
  2. namecheap.com/domains
  3. namecheckr.com
  4. namecheck.com

Domain (Alan Adı) sorgulama siteleri SSS

✅ com, .net, .org, com.tr domain uzantıları ne anlama gelir?

com, .net, .org, com.tr domain sorgulama, site alan adlarının boşta olup olmadığını öğrenmenizi sağlayan bir sistemdir. Yukarıda bulunan siteler kullanılarak arama işlemini yapılabilir.

.com – Dünyadaki en çok kullanılan genel sitelere hitap eden bir domain uzantısıdır.
.org – kar amacı gütmeyen ve ticari olmayan kuruluşlara hitap eden site uzantısıdır.
.co – şirketlerle ilişkili uzantılar için tercih edilebilir.
.net – genellikle teknolojiyle ilgili popüler alternatif sitelere atfen satın alınabilir.
.biz – iş ve e-ticaret siteleri için uygundur.
.info – bilgilendirici web siteleri için tavsiye edilir.
.blog – blogcular için hazırlanacak sitelere uygundur.
.design – web tasarım ajansları ve toplulukları için tercih edilebilecek bir site uzantısıdır.

✅ Whois domain sorgulama nedir?

Herhangi bir alan adı veya web sitesi hakkında bilgileri bulmanıza yarayan veri tabanıdır.

WhoIs etki alanı araması, Whois veri tabanında listelenen herhangi bir etki alanı için uygun kişiyi, IP adresi için yönetici iletişim bilgilerini, faturada yazan sahip kişi bilgilerini, alan adının ne zaman alındığını, hangi server üzerine kayıtlı olduğunu bulmanıza yardımcı olabilir. Domain kimin olduğunu böylece öğrenmiş olacaksınız.

✅ Ücretsiz alan adını nereden bulabilirim?

Ücretsiz alan adını, CENUTA’da, Hostinger’de, GoDaddy’de, Güzel Hosting’de bulabilirsiniz ancak bunları bedava elde edebilmek için (Web, WordPress) hosting paketi satın almanız gerekmektedir.

Ücretsiz alan adını İnternette bulabilirsiniz ancak uzak durmanızda fayda var.

blank
Kişisel bloguma hoşgeldiniz! Burada WordPress'i kullanarak her türlü web sitesinin (blog, kurumsal, e-ticaret vb.) nasıl yapıldığını ve oluşturacağınız sitenin Google'da görünmesini sağlamak adına SEO tekniklerini nasıl kulanacağınızı yazıyorum.
guest
2 Yorumlar
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Nizamettin AKSU
Nizamettin AKSU
1 yıl önce

WordPress Yardım Grubu olarak arkadaşlarla indirim alabileceğimiz bir hosting araştırması yapmaya karar verdik. Birkaç yerde verigom un ismini okuyunca herhalde iyi firmalardan diye düşünerek başka bir firma ile beraber bu firmadan en ucuz hostingden aldım. Fiyatı 20 TL. Ben sadece test amaçlı aldığım için ucuzundan bir aylık aldım. Sonra 3-4 saat boyunca site yükledim deneme falan yaptım ve hız olarak memnun kalmadım. İstediğim performansı alamadığımdan sebep iade etmek istedim biz keyfi olarak iade kabul etmiyoruz dediler. Türkiye’den ve Dünyanın başka ülkelerinden Rusya Amerika gibi en az 20 tane hosting denedim. İade süresi zarfında iademi bu şekilde reddeden ilk defa bir… Read more »

WPSiteKurDestek
WPSiteKurDestek
Yönetici
Reply to  Nizamettin AKSU
1 yıl önce

Hosting firmalarından edindiğiniz olumlu ya da olumsuz yorumları bizimle paylaşarak katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim.