Domain Sorgulamak İçin Kullanılan Hosting Firmaları

2
6033
Domain Sorgulama İçin En Ucuz ve En İyi Alan Adı Firması

Domain sorgulamak için bir çok hosting firması kullanabilirsiniz. Bu firmalar: VerigDomain (alan adı) satın almak için uygun olup olmadığı kontrol edilir. İşte domain sorgulamak için kullanabileceğiniz diğer domain (alan adı) firmaları.

Verigom

Verigom, Türkiye’de, 2010 yılında faaliyete geçmiş domain satın almak için domain sorgulaması yapacağınız firmalardandır. Web siteniz için güzel bir alan adı elde etmek için kullanabileceğiniz alternatif alan adı şirketi Verigom’dan alacağınız site adlarını, kesintisiz olarak kiraladığınız süre boyunca kullanabilirsiniz.

GoDaddy

GoDaddy, hem Türkiye hem de dünyada alan adı hizmeti veren ve domain sorgulamak için kullanılan en büyük domain firmasıdır. Daha çok yeni web sitesi kurmayı düşünenler tarafından tercih edilir. GoDaddy dünya çapında en çok kullanılan domain satın alma sitelerinden biridir. Alan adı almak için videoyu kullanabilir veya domain nasıl satın alınır rehberime göz atabilirsiniz.

Turhost

Domain Sorgulama Sitesi Turhost

Turhost, dünyada ve Türkiye’de marka yapmış alan adı sorgulama şirketlerinden biridir. Alan adı satın almak istiyorsanız Turhost domain firmasını sizlere tavsiye ederim çünkü oluşabilecek sorunları gidermek için yardım talebinize kısa sürede cevap verir. Kesintisiz ve yüksek uptime hizmeti sunan Turhost’ta domain sorgulamak için bağlantıya tıklayın.

CENUTA

En İyi Domain Sorgulama Sitesi CENUTA

CENUTA, son zamanlarda ismi çokça duyulan %100 Türk sermayesi ile 2012 yılında İzmir’de kurulmuş ve hızlı serverlara sahip bir domain firmasıdır. Alan adı sorgulaması yapmak için CENUTA’yı kullanabilirsiniz.

Güzel Hosting

Domain Sorgulama Sitesi Güzel Hosting

Güzel Hosting, Türkiye ve Almanya lokasyonlarında uygun fiyatlarla gerçekten kaliteli hosting ve domain sorgulaması hizmeti sunan firmalardandır. Yapılan anketlerde genelde birinci sıralarda yer alan Güzel Hosting’den gönül rahatlığı ile domain satın alabilirsiniz. Bu arada, wpsitekur %10 Güzel Hosting indirim kodunu kullanarak hosting hizmelerinden de yararlanabilirsiniz.

Alastyr

Domain Sorgulama Web Sitesi Alastyr

Alastyr, hosting sektöründe uluslararası standartları en yüksek şartlarda sağlayabilen, insana ve çevreye gerekli saygıyı sağlayabilen bir alan adı sorgulama sitesidir. Bireysel ve kurumsal internet hizmetleri sunmaktadır. 2002 yılında açılan Alastry’nin ürün yelpazesi çok geniştir ve her bütçeye uygun hizmetler sunmaktadır.

OdeaWeb

6. Sıra: Alan Adı Sorgulama Sitesi OdeaWeb

OdeaWeb, Almanya ve Türkiye’de bulunan tüm paylaşımlı web sunucularını, hızlı ve güvenilir erişim ağı üzerinden “network altyapısı” müşterilerine sunan bir domain sorgulama firmasıdır. Kaliteli hizmet anlayışıyla ve teknik destek taleplerine hızlı cevap vermesiyle bilinen OdeaWeb’i domain satın almak için kullanabilirsiniz.

Hostixo

8. Sıra: Alan Adı Arama Hosting Sitesi Hostixo

2007 yılında, Türkiye’nin Niğde ilinde kurulan Hostixo, domain satın almak ve sorgulamak için kullanacağınız firmalardan biridir. Bir web sitesi kurmak, blog hesabı oluşturmak ve bir e-ticaret mağazası kurmak için Hostixo’dan gerekli site adresini kaydedebilirsiniz.

Domain Hizmetleri

9. Sıra: Alan Adı Kayıt Sitesi DomainHimetleri

Domain Hizmetleri, 2015 yılında İstanbul ilinde kurulmuş ve Avrupa RIPE NCC tarafından sağlanan IP sağlayıcı statüsüne sahip bir domainsorgulama sitesidir. Boşta olan bir alan alanın alınıp alınmadığını sorgulamak için Domain Hizmetleri sitesini kullanabilirsiniz.

Hostinger

10. Sıra: Hostinger Domain Sorgulama Sitesi

Hostinger, Türkiye’de uygun web site adresi bulmak için domain sorgulaması yapabileceğiniz bir şirkettir. Hem Tğrkiye’de hem de dünyada alan adı hizmeti verir.

NameCheckr Domain (NickName) Sorgulama Sitesi

Name Checkr Linkleri (İsim Kontrol Web Siteleri)

Tüm internette ve youtube, facebook, instagram gibi sosyal medya hesaplarında domain ve kullanıcı ismi sorgusu yapmak için kullanacağınız siteler şunlardır.

 1. namechk.com
 2. namecheap.com/domains
 3. namecheckr.com
 4. namecheck.com

SSS

Domain sorgulama hakkında Sık Sorulan Sorular (SSS).

✅ com, .net, .org, com.tr domain uzantıları ne anlama geliyor?

com, .net, .org, com.tr domain sorgulama, site alan adlarının boşta olup olmadığını öğrenmenizi sağlayan bir sistemdir. Yukarıda bulunan siteler kullanılarak arama işlemini yapılabilir.

.com – Dünyadaki en çok kullanılan genel sitelere hitap eden bir domain uzantısıdır.
.org – kar amacı gütmeyen ve ticari olmayan kuruluşlara hitap eden site uzantısıdır.
.co – şirketlerle ilişkili uzantılar için tercih edilebilir.
.net – genellikle teknolojiyle ilgili popüler alternatif sitelere atfen satın alınabilir.
.biz – iş ve e-ticaret siteleri için uygundur.
.info – bilgilendirici web siteleri için tavsiye edilir.
.blog – blogcular için hazırlanacak sitelere uygundur.
.design – web tasarım ajansları ve toplulukları için tercih edilebilecek bir site uzantısıdır.

✅ Whois domain sorgulama nedir?

Herhangi bir alan adı veya web sitesi hakkında bilgileri bulmanıza yarayan veri tabanıdır.

WhoIs etki alanı araması, Whois veri tabanında listelenen herhangi bir etki alanı için uygun kişiyi, IP adresi için yönetici iletişim bilgilerini, faturada yazan sahip kişi bilgilerini, alan adının ne zaman alındığını, hangi server üzerine kayıtlı olduğunu bulmanıza yardımcı olabilir. Domain kimin olduğunu böylece öğrenmiş olacaksınız.

✅ Ücretsiz alan adını nereden bulabilirim?

Ücretsiz alan adını, CENUTA’da, Hostinger’de, GoDaddy’de, Güzel Hosting’de bulabilirsiniz ancak bunları bedava elde edebilmek için (Web, WordPress) hosting paketi satın almanız gerekmektedir.

Ücretsiz alan adını İnternette bulabilirsiniz ancak uzak durmanızda fayda var.

Domain satın almak için en iyi hosting firmaları listesinden faydalanabilirsiniz.

2 YORUM

 1. WordPress Yardım Grubu olarak arkadaşlarla indirim alabileceğimiz bir hosting araştırması yapmaya karar verdik. Birkaç yerde verigom un ismini okuyunca herhalde iyi firmalardan diye düşünerek başka bir firma ile beraber bu firmadan en ucuz hostingden aldım. Fiyatı 20 TL.

  Ben sadece test amaçlı aldığım için ucuzundan bir aylık aldım. Sonra 3-4 saat boyunca site yükledim deneme falan yaptım ve hız olarak memnun kalmadım. İstediğim performansı alamadığımdan sebep iade etmek istedim biz keyfi olarak iade kabul etmiyoruz dediler.

  Türkiye’den ve Dünyanın başka ülkelerinden Rusya Amerika gibi en az 20 tane hosting denedim. İade süresi zarfında iademi bu şekilde reddeden ilk defa bir firma görüyorum. Ben zaten iyi bir firma bulma arayışındaydım 20 lirasıyda değilim en azından iyi bir firma olmadığını anladım.

  Kıyasladığım Hosting fimaları Veridyen Turhost Alastyr gibi kendini kanıtlamış fiyatlar. Bu arada bu şikayeti yazmamım sebebi sistemlerinde ki yavaşlık felan değil. Belki yazmış olduğum diğer firmalar kadar değiller zaten fiyatları da daha uygun ama 3 saat sonra iade talep ettiğimde keyfi olarak iade kabul etmiyoruz test edecektiniz madem bize söyleseydiniz test ettirirdik demeleri komik.

  Bu şekilde yorum yapmak istemezdim şu ana kadar da şikayet var ‘a 4-5 tane şikayet yazmışımdır yıllardır açık olmasına rağmen ama kendileri istediler. Son mesajda iadeyi kredi olarak yükledik dediler ama bakmadım. Zaten kullanmayacağım sistemdeki iade ücreti benim ne işime yarar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz